Skocz do zawartości
pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

znajomy ma oryginalnie pod kierownicą, i ma nagrzewnicę , ja nawet wywalam to ogrzewanie co tam jest bo i tak będę montował cały nawiew pod dachem

Edytowano przez azifelek115622

Wiadomość z agroFakt.pl

mocher    8

pod kierownicą to troche kiepski pomysł moim zdaniem bo przy każdym rozpoławianiu ciągnika trzeba odpowietrzać wspomaganie

Filipoo    14

@mocher- dokładnie jak jest pod kiera to tylko dodatkowy problem przy rozpoławianiu, ale ogólnie to tam orbitrol pasuje nie wiem czy oryginalnie nawet tam nie montowali, i z nagrzewnicy rezygnować nie trzeba, choc i tak mary efekt z tej nagrzewnicy jest...

Sadek    449

pod kierownicą to troche kiepski pomysł moim zdaniem bo przy każdym rozpoławianiu ciągnika trzeba odpowietrzać wspomaganie

Rozpoławiałem już kilka razy i jakoś nigdy nawet nie pomyślałem o odpowietrzaniu.

Nikita_Bennet    100
@Nikita_Bennet jeśli jesteś zaiteresowany ja mogę wstawić coś z 912, jaki rzut cię interesuje ?
a masz go oryginalnie wstawionego?

Interesuje mnie to jak wygląda oryginalnie.

MaTiOs95    0

Ja proponował bym założyć pod kierownicą ze względu na to że będzie lżej chodzić niż pod sprężarką czy chłodnicą. Ewentualnie jak komuś będzie przeszkadzać przy rozpoławianiu to proponuje umiejscowić go gdzieś w okolicach wydechu :D

Thomas2135    1212

Rozpoławiałem już kilka razy i jakoś nigdy nawet nie pomyślałem o odpowietrzaniu.

W instrukcji napraw jest jak dobrze kojarzę napisane, że aby odpowietrzyć taki układ wystarczy skręcić kierownicą najpierw chyba maksymalnie w lewo później max. w prawo i tak ze 3 razy powtórzyć i po kłopocie

exploode    8

Wstawiając orbitrol pod kierownicą odpadają problemy z przegubami wałka kierowniczego przy bloku silnika. Zawsze to mniejsze luzy.

witam, byłem u znajomego oglądnąc co i jak z tym orbitrolem pod kierownicą, zdjęcia nie zrobiłem, bo nie warto(zbytnio nie było by widać) ale widziałem to i mam koncepcję by to tak zrobić, jutro mi ma przywieść kurier części, także jak będę to przerabiał to zrobię kilka zdjęć krok po kroku, co przyciąłem co dorobiłem i wstawię tutaj, może się przydają komuś

Edytowano przez azifelek115622

ursus1991    8

Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który m ma w jednej dwunastce orbitrol, a w drugiej półserwo , i mówi ze o wiele lzej kreci sie na tym półserwie, nawet na wolnych obrotach leciutko.

Edytowano przez ursus1991

Nikita_Bennet    100
Wstawiając orbitrol pod kierownicą odpadają problemy z przegubami wałka kierowniczego przy bloku silnika. Zawsze to mniejsze luzy.
i o to właśnie chodzi. Może kiedyś będę zmuszony wymienić serwo to wtedy będę robił tak aby było jak najmiej krzyżaków.
witam, byłem u znajomego oglądnąc co i jak z tym orbitrolem pod kierownicą, zdjęcia nie zrobiłem, bo nie warto(zbytnio nie było by widać) ale widziałem to i mam koncepcję by to tak zrobić, jutro mi ma przywieść kurier części, także jak będę to przerabiał to zrobię kilka zdjęć krok po kroku, co przyciąłem co dorobiłem i wstawię tutaj, może się przydają komuś
czekamy ;)

jak na razie dzisiejsze zdjęcia z postępów w rozbiórce ;] i niestety części będą w poniedziałek bo kurier zawiódł, także po niedzieli możecie się spodziewać zdjęć orbitrola pod kierownicą :)

ogrodnik70    0

Ja przerobiłem w 1201 na pól serwo i jestem nie zadowolony. Problem taki ze ciężko się kręci i czasami się zacina i nie idzie ukręcic kierownica jak by był brak oleju, jak się trochę po siłuję to puści.

mocher    8

może zastosowałeś przewody o zbyt małej średnicy, miałem kiedyś podobną sytuację w starze 200 były zbyt cienkie przewody i wszystko się dławiło i nie chodziło tak jak powinno

niestety do końca tygodnia nie dam rady zrealizować mojego planu , wyskoczyła awaria i trochę się przeciągnie ta przeróbka , ale gwarantuję że zdjęcia będą z mocowania orbitrola pod kierownica :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Witam,
      macie jakiś dobry sposób na wymianę krzyżaków w Ursusku C-385? 
      mam je już zużyte krzyżaki oraz widełki te w serwomechanizmie. warto same krzyżaki czy również widełki? jak to jest zmontowane?
    • Przez tymek2001
      Witam, chciałbym przerobić oryginalne wspomaganie z serwa na siłownik. Moja wersja posiada półserwo sterowane za pomocą orbitola, czy ktoś z was wie czy trzeba zmieniać wąs kierowniczy, na taki jaki jest w zestawach z siłownikiem? Chciałem zakupić taki zestaw http://allegro.pl/wspomaganie-ursus-zetor-385-914-8145-1224-nkpl-i5749488012.html , jeśli ktoś przerabiał taki temat, to proszę o opinie, jakie są + takiej modernizacji, oczywiście poza tym, że nie zostawiamy za sobą kałuż oleju
    • Przez Rafii
      Koledzy jaki model pompy od wspomagania był montowany w u-902(1984 rok). Gdzie jest ten magiczny zawór na zbiorniczku od wspomagania którym reguluje się ciśnienie. Ile oleju wchodzi w układ wspomagania. Po wymianie serwa i pompy jakim olejem zalać układ-hydraulicznym czy do skrzyń automatycznych?
    • Przez Gacuseks
      Witam
      Mam oto taki problem. Mianowicie wycieka mi olej z układu wspomagania w ursusie 1012. Wyciek jest widoczny na zbiorniku oleju wspomagania, wylatuje w miejscu wejścia zaworu bezpieczeństwa w zbiornik, Pewnie są momenty, że nawet tryska pod ciśnieniem bo dookoła wszystko się klei. Sam zawór bezpieczeństwa rusza się troszkę góra dół w zbiorniku. Może tu upatrywać usterki, czy ten zawór jest wkręcony ?
      Pozdrawiam Michał
    • Przez bizonwb
      Witam mam problem z ustawieniem zaworu bezpieczeństwa serwomechanizmu w moim ursusie.Konkretnie kupiłem nową pompe wspomagania, już na karcie gwarancyjnej było napisane o tym zaworze a konkretniej by go ustawić.Nie mogłem znaleść żadnej literatury na ten temat więc pojechałem do agromy do mechaników i zapytałem na co oni powiedzieli że skoro chodził tyle lat na starej pompie bez grzebania to najlepiej tego nie dotykać No i było ok przez ok 2 tygodnie i pompe szlak trafił.Gdyby ktoś dysponował jakąś wiedzą w tym temacie i chciałby się nią podzielić byłbym wdzięczny!!!