pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

fezoi    170

Witam ! Korek rozebrałem i wywaliłem z niego co tam było i skręciłem z 20 groszówką w środku :) . Na dzisiaj moim podejrzanym nr 1jest nisko umieszczone zasilanie w dorabianym deklu, obrócę go do góry, żeby nie tworzyła się poduszka powietrzna , w tym celu muszę wykonać w nowym miejscu otworek do przelewu wycieków , ale to jutro bo gwintownika 14x1,5 nie miałem na stanie .Jeśli to nie pomoże sprawdzę orbitrol . Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Sprawdź orbitrol i dolej oleju na max, poduszka nie będzie się tworzyła nawet jak będziesz miał przykręcone z samej góry bo po 2 - 3 obrotach kierownicy powietrze zostało by usunięte i zastąpione olejem. W serwo wchodzi dużo oleju i miałem podobny problem ale okazało się że cały olej jaki wlałem poszedł z jednej strony tłoka i brakowało także pilnuj stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Witam przerobiłem wspomagnie w 902 na siłownik tak wykonałem mocowanie siłownika :) Jeszcze nie były próby bo ciągnik jest nie ukunczony remont ale mysle ze bedzie chodziło wszystko :Phttp://www.fotosik.p...e5589c2a64.html :)http://www.fotosik.p...127151a5f.html� ;)http://www.fotosik.p...5cbaa5c19a.html

Edytowano przez ogrodnik70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaki zastosowałeś orbitrol i siłownik, i jak złożysz to daj znać jak to wszystko chodzi, bo w moim 902 z turem też ciężko się kręci szczególnie z obciążeniem a jak podniosę przód ciągnika na turze to kręci się jedną ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam przerobiłem wspomagnie w 902 na siłownik tak wykonałem mocowanie siłownika :) Jeszcze nie były próby bo ciągnik jest nie ukunczony remont ale mysle ze bedzie chodziło wszystko :Phttp://www.fotosik.p...e5589c2a64.html :)http://www.fotosik.p...127151a5f.html� ;)http://www.fotosik.p...5cbaa5c19a.html

Ładnie! Drążek taki kupiłeś czy przerabiałeś? Oryginalnie producent przewidywał wąs prawy z dwoma otworami na siłownik i drążek.

Też będę przerabiał ale kupiłem kompletny zestaw, dzisiaj doszła paczka :D , wybrałem opcję z siłownikiem dwustronnym, jakoś mnie przerażało to że w jedną stronę kręci się kierownicą więcej a w drugą mniej, może nie słusznie :o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

orbitrol nowy 160 z garnita a siłownik jest o kombajnu fortschritt e512 skok 27 cm a w obie strony równo skreca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

Dzis jezdziłem 902 ładnie leko sie kieruje :D . Tylko jest bardzo czuły na ruch kierownicy i mam pytanie czy mozna zastosować dławki przy siłowniku i czy to niczego mi nie uszkodzi pompy ani orbitrola prosze o podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może siłownik ma małą średnicę cylindra i stąd szybka reakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnik70    0

zapewne tak tylko wiekszy siłownik sie nie zmiesci :( z tad moje pytanie czy mozna zostosowac dławiki przy siłowniku zeby olej wolniej dopływał tylko czy to innym czescia układu nie zaskodzi pompie orbitrolowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dławiki wybij sobie z głowy co zrobisz jak trzeba będzie szybko skręcić?Nie wystarczy wolniej kręcić kierownicą? Trochę potrenujesz i dojdziesz do wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
Napisano (edytowany)

Uwaga! Mam rozwiązanie problemu gdy SERWO wspomaga tylko w jedną stronę, lub też w żadną!

 

Moja historia zaczęła się od tego, że kupiłem "zregenerowane" serwo. Nic nie działało. Wymieniłem WSZYSTKO. Dalej nic. Po kolejnych wymianach oleju wspomaganie zaczęło działać, ale tylko w prawą stronę. To nas poruszyło. "Czemu tylko działa w prawo, a w lewo już nie?". Rozwiązanie jest nazdzyczaj proste! Nawet nie trzeba wyjmować serwa, wystarczy wyjąć obciążniki. Regeneracja serwa to FIKCJA! Oni nic nie robią. Po prostu pomalują serwo i na tym kończy się "regeneracja".

 

Na początek rozkręcamy tą część serwa:

d99fdb41a666321cgen.jpg

 

Nie należy się niczego obawiać. Tam nam nic się nie rozleci. Jedynie wypłynie nam trochę oleju. Wskazówka: Przy rozkęcaniu tego najlepiej mieć skręcone koła w prawą stronę (wtedy mamy tłok jest wysunięty bliżej tego dekla i mniej stracimy oleju).

 

Tutaj niestety nie mam zdjęć, bo nie znajdę ich, a nie robiłem zdjęć. Pomogę jednak zdjęciem z katalogu ;)

103f3c45d968c154gen.jpg

 

 

To taka mała pierdółka oznaczona w katalogu jako "41 Zawór kompletny: ;) Po "regeneracji" na tłoku było tyle syfu, że zapchał ten zaworek. A jeśli jest on zapchany mamy możliwość nie działania wspomagania w prawo, lewo, lub nawet w dwie strony (zaworek jest dwustronnego działania).

 

Gdy nie działa wspomaganie serwa (nie patrzcie na to, że serwo jest regenerowane) pierwsze co to patrzcie tam! Roboty bardzo mało, a efekt jest niesamowity! W tym momencie jednym palcem skręcam w prawo i lewo. Po 6 latach mordęgi doszedłem do tego.

 

Pozdrowionka ;)

Edytowano przez hecktor2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś też wspomaganie w mojej 904 działało z oporem i wolno, ale dało się kręcić. Po wymianie filtra i oleju od razu była poprawa i kręciło się dość lekko. W tej chwili nie jestem jednak zadowolony, bo niby kręci się lekko(nie jednym palcem) jednak działa to z lekkim opóźnieniem(nie da się szybko skręcić) i obroty nie mają dużego wpływu na pracę. Jak myśli warto zajrzeć do serwa i sprawdzić ten zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

właśnie u mnie w 1224 też cięzko się kręci ale idzie jeszcze się przemęczyć, pompa nowa, olej , filtr również, więc z tego co piszesz pozostaje zajrzeć do tego zaworka. Jak @hecktor2 sądzisz da to coś? trzeba go wykręcić i wyczyścić? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyciąganiu tego zaworku, trzeba coś zaznaczać sobie jak był tam wkręcony czy nie ma różnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Zajrzałem do pewnej magicznej książeczki i w pewnej tabeli prezentującej usterki serwomechanizmu, w rubryce "słabe wzmocnienie mechanizmu" są podane tylko 2 możliwe przyczyny usterki: "uszkodzone przewody" i "wadliwy zawór kompletny". ;) Sprawne serwo działa tak, jak pisze hektor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

zapewne tak tylko wiekszy siłownik sie nie zmiesci :( z tad moje pytanie czy mozna zostosowac dławiki przy siłowniku zeby olej wolniej dopływał tylko czy to innym czescia układu nie zaskodzi pompie orbitrolowi

Skoro nie zmieści się większy siłownik, to zmień orbitrol na mniejszy, np. 100 Ile masz obrotów kołem kierownicy od jednego skrajnego położenia do drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a gdyby ten "zawór kompletny" wyrzucic, i zastosować zamiast niego jakaś zaślepkę?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Zawór kompletny wyrzucamy gdy przerabiamy serwomechanizm na "półserwo". W normalnym serwie ma do spełnienia rolę przelewu i bezpieczeństwa, jak jego nie będzie to coś "wywali" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
Napisano (edytowany)

Thomas2135 Podejrzewam, że to ten zaworek. u mnie tak samo nie było różnicy czy silnik działa na 500obr czy na 2 tys. Cały czas nie działało. Choćbyś się chciał zesrać to nie ukręcisz. Rozbieraj- roboty mało, a pozbędziesz się jednej z możliwych opcji nie działania serwa.

 

mocher rwij ten zaworek i na nic nie patrz ;) Tam nie ma się co zepsuć przy rozbieraniu, ale zdawaj relację jaki efekt (tak dla potomności ;) )

 

Stefciu Widzę, że po wczorajszej rozmowie zagoniło Cię w ten temat :D Dokładnie tak jak piszesz- zapchany zawór przepuszcza olej i wspomaganie NIE DZIAŁA. Do piąteczku :piwo: P.S. Nie bądź samolub, tylko wrzuć tą magiczną książkę ;)

 

masiew Nie ma możliwości. On zabezpiecza że przy pełnym skręcie nie rozerwiesz obudowy. Zaworek MUSI BYĆ. Poza tym nie masz się czego bać. On jest prosty jak budowa cepa na łożyskach :D Tam nawet gumek uszczelniających nie ma. Wszystko działa na zasadzie przylegania (jak sprzęgło w Emzecie :D ) Rozbieraj, przeczyść i będzie działać ;) P.S. Czekam na relację ;)

 

P.P.S. Roboty mało, a efekt jest Nie bójcie się tego rozbierać. Jest strasznie prosty zaworek dwustronnego działania. A jeśli jest jedna strona zacięta to wspomaganie nie będzie działać w jedną stronę. A jeśli zaworek zacięty w dwie strony wspomaganie W OGÓLE nie będzie działać.

 

Działajcie Panowie i pamiętajcie: Regeneracja serwa to FIKCJA!

 

Edit:

 

Fezoi Ma zdecydowanie rację. Zawór spełnia rolę zaworu bezpieczeństwa.

Edytowano przez hecktor2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8
Napisano (edytowany)

ja jako że mam jedno wolne serwo w garażu, takie nie działające to go rozkręciłem. Wykręciłem dekielek i zobaczyłem ów zawór ale za nic nie mogę go dalej odkręcić jest bardzo mocno dokręcony a z racji tego że serwo jest na stole to się wszystko kręci ale jeszcze będę z tym próbował walczyć żeby go całkiem wykręcić. A jeszcze jedno wykręcać go tą częścią co jest na klucz 27 czy 22 ?

http://www.fotosik.p...852f4450f5.html

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

27 to go wykręcasz, a 22 rozkręcasz na czynniki pierwsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
Napisano (edytowany)

[b] Rezoi [/b] Ma rację. Musisz rozkręcić 27 potem a potem w imadło i rozkęcasz kluczem 22 na czynniki pierwsze. Powietrzem przedmuch*jesz, przeczyszczasz i ma działać ;)

Edytowano przez hecktor2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

chodzi mi o to, żę kupilem niedawno zetora z turem. na pusto działa fajnie, ale gdy jade np. z bela, na postoju nie ma możliwości kręcenia i chodzi mi o to, czy jak bym zastąpił ten zaworek zaślepką, to czy by pomogło


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

chodzi mi o to, żę kupilem niedawno zetora z turem. na pusto działa fajnie, ale gdy jade np. z bela, na postoju nie ma możliwości kręcenia i chodzi mi o to, czy jak bym zastąpił ten zaworek zaślepką, to czy by pomogło

Nie tędy droga . Sprawdzałeś inne elementy układu ?: pompa ,olej, zawór na zbiorniczku , rozdzielacz , manszety w serwie , gładzie w serwie , na końcu zaworek o którym mowa wyżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jak powinno działać prawidłowo serwo w ursusie c-385? Pytam sie bo nie mam porównania, a u mnie na wolnych obrotach ( ok 800obr/min) bardzo wolno sie skręca, a przy wyższych obrotach ok 1500-1600 jest dobrze. Czasami jest to denerwójące, np jak jadę na wyższym biegu i na małych obrotach i mam dość ostry zakręt to czasami ciężko jest się wyrobić. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
    • Przez ursusikc330m
      Witam,ciężko się kieruje kierownicą w moim 1634 orbitrol był robiony i dalej to samo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj