pawel

C 385 przeróbka z serwa na orbitrol

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

thx, ciekaw jestem jak ten orbitrol jest tam przykręcony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Witam

Panowie mam problem a polega on na tym że muszę wymienić pompę od wspomagania w c-385 i stąd wzięło się moje pytanie czy muszę rozpoławiać ciągnik bo jeden "ala" mechanik powiedział że muszę... czy obejdzie się bez rozpoławiania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Mam zetora 8045, będę do niego zakładał ładowacz. Serwo chodzi jak chodzi. Do ładowacza przydałby się lepszy komfort przy kierowaniu. Myślę nad orbitrolem. Tylko co dalej? Założyć lepiej to tzw. półserwo czy mocować siłownik (i ewentualnie do czego ten siłownik zamontować)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

polecam zestawy z allegro do ciężkiej serii są dobrze poskładane wszystko pasuje i orbitrol pod kierownicą już nie pamietam jak to było jak zmienialiśmy ale facet kupił z allegro i już z 3 lata chodzi w ładowaczu bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Siłownik musi mieć skok 200 mm.Samemu można poskładać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Fajnie to wygląda nawet cenowo jakby bez problemu wszystko pasowało. Tylko że z tego co zdążyłem zauważyć z zestawu z allegro, to nie mam gdzie przykręcić tego mocowania do siłownika. Chyba nie wszystkie modele mają te nagwintowane otwory pod to. Trzeba by coś kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

I ta przystawka wytrzyma, tj. nie pęknie na spawach po jakimś czasie? Pytam, bo chciałem kupić taki zestaw z allego do 1014, ale też nie mam tych otworów i trzeba by było spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak dobrze pospawane to nie pęknie ja też spawałem i już kilka lat chodzi i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale to by trzeba było podgrzać palnikiem....moim zdaniem, bo odlew jest żeliwny a przystawka z innego materiału jest...Ale jakby się dobrze zaciągnęło elektrodą to by i to trzymało :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

No dobra, a elektrodą zwykłą do metalu, czy specjalną do żeliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

To tam trzeba nagwintować ,spawać to lipa ,nie pewne ,może puścić i co wtedy jak szosą będziesz smigał ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja to bym zrobił tak: Wywiercił otwory i skręcił na śruby, a później to jeszcze pospawał..troche nie bardzo, no ale cóż...Moim zdaniem to lepiej żeliwną elektrodą pospawać...ale to by trzeba było zobaczyć...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

No jak będę to robił to raczej tak, żeby porządnie było :D . A jaką grubość ma ta ścianka przedniego mostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tam możesz przewiercić na wylot, tam nie mam oleju :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Śmiało spawać, ale nie elektrodami, bo pęknie. Tylko pół automatem, i ponad 200A. Pół automat pospawa żeliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ja spawałem zwykło spawarko i elektrodo zwykło bardzo dobrze się spawało jak stal a nie jak żeliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy mam takie pytanko :) rozbierał ktoś z was orbitrol? mam deutza niestety wiekowy bo lata 70te ale cieszy jak nowy :P model 13006 i problem polega w tym że rozebrałem ten badziew bo trzeba było uszczelnić i po złożeniu (wydaje się że dobrze) za cholerę nie chce działac kręcąc kierownicą nic sie nie dzieje koła troszkę drgną i nic poza tym, olej dochodzi pod sporym ćiśnieniem do orbitrola ale do siłownika przy kołach niestety ciśnienie już nie dociera,


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Orbitrola się nie rozbiera i nie regeneruje, nieraz to skutku nie przynosi a wręcz jest gorzej nieraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja nic ne regenerowałem tylko musiałem wymienic dwa oringi w obudowie , i po złożeniu coś nie gra :wacko:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dlaczego nie można go rozbierać ?

Rozkręć go jeszcze raz i inaczej złóż.

Rozbierałeś sam środek.

 

Ja kiedyś 3 razy w MF rozbierałem i składałem, ale mi sam kręcił kołami, i z taką siłą że kierownicy nie utrzymałem, wyrzuciło by mnie z ciągnika.

Wymieniałem uszczelnienia i pompkę ręczną, czyli cały dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Źle napisałem, nie że nie wolno ale się to nie opłaca. U mnie tak było bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
    • Przez ursusikc330m
      Witam,ciężko się kieruje kierownicą w moim 1634 orbitrol był robiony i dalej to samo
    • Przez tom31
      Miał ktoś podobny problem ze wspomaganiem w 1224?Otóz sytuacja wyglada nastepujaco,podczas długiej pracy ciągnikiem od czasu do czasu kierownica zrobi sie twarda [jak by ciagnik był zgaszony nie idzie ukrecic kierownicą] a koła samoczynnie skrecaja w prawo i lewo siłownik wymienione uszczelnienie bo pierwsze podejrzenie ze przepuszcza drugie pompa przy obrotach silnika 1500 pokazuje 100bar a przy 1000 800 czyli cisnienie prawidłowe.Czy to wina orbitrola bo raczej pompa odpada bo cisnienie ma,Miał ktoś kiedys podobną usterke?Podzielcie się spostrzezeniami mysle ze chyba najlepeij bedzie zacząc od wymontowania orbitrola i dania go do sprawdzenia w jakimś zakładzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj