jendrula

Jaki Massey Ferguson

Polecane posty

"bodzio1108" a nie powiecie mi że na zachodzie najwięcej rolnicy kupowali MFy ;)

 

Nad tym bym się zastanowił?

Kto wie możemy wywnioskować z ilości ciągników ile jest u handlarzy.W tamtych latach kiedy wyszła seria 30XX 1986r był to ciągnik dobrze wyposażony i duży komfort na stronie Massey Ferguson podaje link jest coś w jednej zakładce wspomniane o ilości wyprodukowanej serii 30XX.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak oczywiscie sa wadliwe... :P

 

@Bodzio1108 Zaczynasz sie troche smieszny robic bo za wszelką cenę chcesz wmówic ludziom że MF to gó*** i mają wade fabryczna w skrzyni. (to dlaczego wszystkie sie nie sypia tylko trafi sie jeden na iles?) Bez urazy oczywiscie ;)

 

A Mf-ów jest najwięcej w Polsce z zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

http://www.agrofoto.pl/forum/Statystyka-ma...pols-t6869.html

Tutaj MF jest na piątym miejscu, a jednak najwięcej jest o nim o awaryjności ;)

 

Chodziło mi o to że jak np. powiecmy że za granicą kupowali po równo, czyli tyle samo ciągników poszczególnych marek, to dlaczego MFów jest sprowadzane najwięcej? Skoro są takie dobre to poco je tam sprzedawają, a te inne marki nadal chodzą?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ich najwięcej

-Anglia

-Francja

-Niemcy

-Turcja

A czy najwięcej ciekawe czy są jakieś dane na temat ilości warto spróbować poszukać,ja myślę że mogło być ich dużo sprzedanych w latach 1987-1992 w tym przedziale jest najwięcej o serii 30XX,widzę że tymi rozmowami zeszliśmy z tematu ;)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W tamtych latach to jednak te MF-y były bardzo nowoczesne i komfortowe więc mysle ze duzo osób zdecydowało się na ich zakup.

 

Teraźniejszy 80 konny Zetor mysle że nie dorównuje komfortem i szczególnie wyposarzeniem do MF-a 3060.(Prosze nie wzniecac kłutni że obrazam Zetora bo tak nie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

I dziwne jest to że jest tak dużo tematów i postów na forum o awaryjności skrzyń :) Jakbym tylko ja o tym mówił i tylko u mnie by się tak działo to rozumie, ale chyba nikt sobie z palca nie wyssał tego :P

 

Nie będąc nie miłym ale histori o paliwożerności małych Proxim też raczej nikt nie wymyślił ;) ta kłutnia do niczego nie prowadzi a jeszcze ktos może za to bana oberwać po co wam to!!!


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
I dziwne jest to że jest tak dużo tematów i postów na forum o awaryjności skrzyń :) Jakbym tylko ja o tym mówił i tylko u mnie by się tak działo to rozumie, ale chyba nikt sobie z palca nie wyssał tego :P

 

 

Nie będąc nie miłym ale histori o paliwożerności małych Proxim też raczej nikt nie wymyślił ;) ta kłutnia do niczego nie prowadzi a jeszcze ktos może za to bana oberwać po co wam to!!!

Ja niewiem ile palą Proximy, mam Proxime plus 90KM i to jest troszeczke różnicam, a pali mi tyle ile pisałem A poza tym zapytaj sie użytkownika @Laki, on też ma plusa i niech powie ile mu pali :) Jeżeli są jeszcze na AF użytkownicy plusów o których niewiem to też niech sie wypowiedzą :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiec ta opinia o skrzyniach w MF jest taka sama jak o spalaniu Proxim.

Jakoś sa użytkownicy MF 30xx i większośc z nich nie miała większych usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ten 3080 to malowany (felgi , a maska ?) i ma 5 200 +10 000 mth które nakręcił wcześniej a nie mieszczą się na skali

 

Co do MFa bodzia miał jednego i zna wszyskie MFy ???

A co ma olej do zepsucia sie skrzyni ??? W tak krótkim czasie (co prawda ralfik wspominał o uszczelniaczach siłowników ale nie powinno to mieć wpływu) po prostu swoje przeszły i czas na naprawy tak jak ten z ogłoszenia wyżej wymieniony.

 

A bodzio spalanie mógł mieć wyższe wkońcu zapowietrzała mu sie pompa (niedoczytaliście ?) może też uległa zużyciu i dawała ile chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi a skąd ty wiesz czy on ma 15tyś widziałeś go na żywo na podstawie zdjęcia to wnioskujesz.

Jeżeli chodzi o malowanie felg jak ja kupowałem ciągnik to felgi również były malowane dodam że widziałem ciągnik zanim mu pomalowali felgi jak go rozładowywali a pomalowali go żeby ładniej wyglądał dodam że felgi nie były pordzewiałe powiedzieli że ciągnik będzie wyglądał dużo lepiej.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
do miraska

Poczytaj sobie: GL-4 i GL-5 róznia się tylko ilością środków smarnych (a producent zaleca stosowanie odpowiedniej klasy oleji dlatego, że to on wie jak jest obciążona skrzynia) http://www.off-road.pl/index.php?option=co...7&Itemid=93

Przeczytaj akapit "Skrzynie biegów", jest tam podane to o czym pisałem. Nie polegaj na szczątkowych informacjach :)

 

jak nie wiesz o co chodzi to sie nie oddzywaj :angry:

A Ty jak nie wiesz to nie pisz wogóle, bo jeszcze ktoś przeczyta Twoje bzdury - jakiś gość, coś, kiedyś, i trybiki za 7 tys. :) Pełne info...

 

Kosztował 50tyś. (...) za grosze bo są wadliwe. Więcej ich do nas przychodzi w porównaniu do innych marek, a nie powiecie mi że na zachodzie najwięcej rolnicy kupowali MFy :P

Ciężko sie przyznać że przepłaciłeś? Nie musisz z tego powodu pluć na marke. Taki pewien jesteś, to zobacz sobie statystyki sprzedarzy w 1992 roku :)

 

Ja niewiem ile palą Proximy, mam Proxime plus 90KM i to jest troszeczke różnicam, a pali mi tyle ile pisałem A poza tym zapytaj sie użytkownika @Laki, on też ma plusa i niech powie ile mu pali :)

Jakie to rewolucyjne rozwiązania wprowadzili w Proximie Plus że pali wyraźnie mniej jak reszta Zetorów, uświadom mnie prosze? A poza tym, co do MF zaptaj użytkowników:

-katator

-Monteks

-nasil90

-rafik256

-Damin180894

-sosek_xu_li

i innych, czy są niezadowoleni z ciągników serii 30xx/31xx...

 

Kolego a powiedz mi a skąd ty wiesz czy on ma 15tyś widziałeś go na żywo na podstawie zdjęcia to wnioskujesz.

Bo 5000 mth to mają nakręcone już kilkuletnie ciągniki z zachodu, i chyba nie stoją następnych kilka lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Na szybko nie znajde, ale widziałem takie statystyki na jakiejś stronce, rok '92. Jak znajde to tu wrzuce... aha, MF był w czołówce sprzedarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Niewiem jak u was ale u nas w okolicy we wrześniu 2006 50tyś za MFa 3065 94r., z turem trzysekcyjnym i krokodylem to niebyło ani dużo ani mało. Bywały droższe i bywały tańsze ;)

Mam pytanie; seria 3xxx była produkowana do którego roku?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

1986 - 1995, 9 lat, bardzo wadliwa seria ;)

 

PS: jeśli z turem to zwracam honor

 

PS2: pytałem o rewolucyjne rozwiązania w modelach Plus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

z tego co ja wiem mirasek@ to przewaznie się wycierają wodziki w skrzyni co powoduje że biegi nie załanczają...nie jest to straszna awaria,i nie jest to jakaś wadliwa seria......czy Massey Ferguson ogłaszał kiedyś coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Jak sie nie mylę to ta seria była produkowana w latach 86-95

sorry dopiero zobaczyłem że wyżej jest


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wynika że mój Ferdek nie ma 4700mtg tylko ponad 14tyś obym się mylił ;)

Myślicie że jakby była wada to MF by produkował te przekładnie na pewno by coś zmienili a skoro tyle lat siedzą te skrzynie?

Ponawiam pytanie wyczytałem na jednym z forum że MF od któregoś roku zmienił producenta skrzyń ile w tym prawdy wie ktoś?

 

 

"Nasil90" Nie mylisz się jak chcesz to sprawdź :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to może masz tylko cofnięty licznik, albo po prostu ktoś mało nim jeździł ( tego nigdy się nie dowiesz)

A mth to można sprawdzić jeszcze po oponach nie mogą wkońcu przy małym przebiegu mieć 1 cm zwłaszcza że są lepszej jakości i ich zużycie zajmuje więcej czasu. No i oczywiście po wieku bo 5000 mth/20 lat to wychodzi tylko 250 mth na rok. A to tylko w Polsce ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle żyje nadzieją że mój Ferdek ma oryginalny przebieg,ponieważ na filtrze powietrza znalazłem napis wyblakniętym mazakiem data 20. 10. 2001. 2100mtg mało tego w środku filtra również udało mi się znaleźć ten napis,jak miał cofany licznik to pewnie za granicą bo akurat spotkałem go jak był zdejmowany z samochodu ale 100% gwarancji nie ma że oryginał ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

napisz z którego roku jest twój MF przebieg widać po stanie ciągnika...i różnice 10tyś motogodzin widać gołym okiem..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasnica    0

no ja np zmieniam olej w skrzyni i filtr co dwa lata na Agrol i nie mam żadnych problemów latem czy w największe mrozy. Koleś mi sprawdzał że ta seria MF może chodzić na Agrolu. Mam MF3070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Akurat miałem do czynienia! Miałem MFa 3065 i po tygodniu zaczął sie zapowietrzać, także niebyło dnia żebym sie ze dwa razy na dzień pomiędzy maske a tura nie wciskał z kluczami B) A po niecałych dwóch miesiącach padło sprzęgło, niby miała być to pompka sprzęgła ale po wymianie na nową było tak samo! Po jakimś czasie gościu od którego go kupiliśmy zabrał go i oddał kase. Potem go wlepił jakiemuś typowi z okolic wrocławia, jak z nim gadałem na gg to mówił że jakieś trybiki w skrzyni sie wykruszyły czy coś i naprawa kosztowała ok.7tyś. W lekkiej robocie np.tur palił mi 8-9l na mth a w pługu z 13l nie schodziło :angry: , także niewiem czy takie to są oszczędne te MFy :)

Taty znajomy od którego kiedyś braliśmy dodatki paszowe ma MFa 3060 i po trzech tygodniach od zakupu też coś mu w skrzyni nawaliło i wydał na naprawe coś ok. 5tyś ;)

Jakieś 10Km ode mnie gościu kupił MFa niewiem jaki model ale był chyba 99'r i 120KM. Pojechał w pole orać i ciągnik nagle stanął i już nie ruszył, ani go scholować bo jakaś blokada na skrzyni czy coś, zadzwonił po jakiś mechaników i po jakimś tygodniu przyjechali(ciągnik cały czas na polu oddalonym jakieś 2km od domu) coś pokombinowali, ciągnik chodzi ale wydatek 15tyś niebył mały :P Co było przyczyną to niewiem :)

ps. Mój był 94'r "orginalny przebieg niby 5500mth" ale po oponach można było wywnioskować że realny ten przebieg bo opony orginały od nowości na to wskazywały. We wrześniu 2006 kosztował 50tyś.

 

 

Potwierdzam to.Mieszkam niedaleko bodzio1180 i jeździłem tym MF 3065 fajany traktorek (masywny) tylko te skrzynie są wadliwe,ale jak widać niektórzy są mądrzejsi no ale cóż B) .A co do spalania MF to nie są one takie oszczędne B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj