jendrula

Jaki Massey Ferguson

Polecane posty

mirasek    13

Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

 

Ale jak tacy sami ludzia mają Ursusy, Zetory, JD, DFy i jeszcze różne inne ciągniki i też tak nie wymieniają olejów i filtrów to czemu one sie tak nie psują jak te MFy?

Nie psują sie? :P Oj to mało widzałeś, bardzo mało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

Chcerz wierz, niechcesz nie wierz,Twoja sprawa :) Mówie prawde tak samo o MFie i o Zetorze :P Jakie te lekkie prace wykonujesz i masz na myśli? Bo u mnie to praca turem przy ładowaniu gnoju.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Cóż, pozostaje mi tylko uwierzyć na słowo :) W moim MF spalanie kształtuje sie w przedziale 5 - 12 l/godzinę dlatego moge mieć obiekcje co do podanego przez Ciebie spalania w lekkich pracach ;)

 

 

Nie psują sie? :) Oj to mało widzałeś, bardzo mało... :)

No u nas w okolicy przynajmniej tak jest :) I na forum chyba najwięcej jest o awaryjności MFów :)

 

Ale napewno sie nie psują z powodu niewymieniania oleju i filtrów :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Trochę to dziwne nawet mój Massey 3080 nie pali 13 litrów w pługu a ma 6 cyl może by i spalił gdyby chodził na max obrotach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja nie wirze w bajki ze ciągniki sie psuja same z siebie... albo nie z tego że mają logo MF-a na masce ;)

 

Dziwne ze 3080 @nasil90 pali w prasie ok. 6l/mth a ma 6cyl. nie?

 

A najwiecej jest o MF-ach bo to jest najbardziel popularny uzywany zachodni ciągnik w Polsce.

 

U mnie sasiad dał 5 tys za wałek w skrzyni do JD a i jeszcze wczesnij kupił podróbke za 2 tys czyli włozył za sam wałek(nie wiem jaki dokładnie) 7tys zl i tez mógłby powiedziec ze Jd to dziadostwo bo tyle dołozył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Trochę to dziwne nawet mój Massey 3080 nie pali 13 litrów w pługu a ma 6 cyl może by i spalił gdyby chodził na max obrotach

Jaki masz pług do niego, jaka ziemia? U mnie pług 4x40 ziemia III/IV klasa


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97
Jaki masz pług do niego, jaka ziemia? U mnie pług 4x40 ziemia III/IV klasa

Mam Stal Tech 4x40 z regulacją i jest ustawiony na 4.45 ziemie mam podobne ;) prędkość orki 8-9 km/h :P

 

A tak wogółe czy remon jest drogi to bym dyskutował w Deutzu 1 mała śrubka w skrzyni narobiła szkód za 15 tys zł


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej w przekładni i filtr wymienia się co około 1200mth.Co do awarii skrzyń to ja w żadne wady nie wierze ciągnik który był produkowany z takich ilościach z wadą skrzyni biegów nie wierzę żeby konstruktorzy w tamtych latach wypuścili serię ciągnika w takich ilościach na Europe a tym bardziej że od 86 roku ile lat przecież są te skrzynie montowane jakby była wada bardzo szybko by je wycofano.Zgodzę się z poprzednikami że skrzynie w MF są bardzo wrażliwe,wymagają dobrej jakości oleju i oleje typu np:Hipol są zabójstwem dla przekładni gdyby nie to forum kto wie może by już mój ciągnik ciągał przyczepkę w której jest olej od Ursusa Hipol i kto wie co by się działo napiszę jeszcze raz że w mojej okolicy ciągniki marki MF mają dobrą opinie jest ich naprawdę najwięcej z zachodnich używanych ciągników wujek kupił Mfa z serii 30XX 120km i jest bardzo zadowolony dodam że ma skrzynie dynashift i uwaga kupił ten traktor od polskiego rolnika,nie żałuje sprawuje mu się świetnie ciąga agregat pług 4obracana i rozrzutnik 8t robi sporo mth ja na swojego nie narzekam aby tak dalej się sprawował.Czy może mi ktoś podać numer katalogowy filtra hydraulicznego albo zamiennika do MF6140 chcę wymienić olej chyba nie ma co kombinować i zalać olejem BP terrac,bo różne są opinie myślałem o Totalu czytałem że źle się sprawuje w niskich temperaturach a Agrol-u to odpada nie ma dobrej opinii ostatnio nawet pisał do mnie jeden użytkownik że po zmianie na Agrol-u na zimnym nie ma hamulców musi czekać aż się trochę rozgrzeje.

 

"Nasil90"jak ci się sprawują pługi Stal-tech kupiłem takie nie dawno jak po skręceniu orzą czy nawet do 180cm?bo podają szerokość 160-180cm.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tak wystarczy rozkręcić tą śrubę i masz 180 sprawują sie bardzo dobrze jestem z nich zadowolony


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

bodzio chyba masz problem ze zroumieniem pytania: co zepsuło sie w tej skrzyni bo twoja odpowiedz że sprzęgło nie działało tzn wcale go nie było i nie dało się wrzucic biegu, a facet zamiast wymienić uszczelnienia na siłowniku sprzęgła przy tarczy musiał wymianiac jakies elementy w skrzyni nie ma dla mnie sensu. Co ma piernik do wiatraka jak nie działa sprzegło to chyba trzeba własnie je naprawić jezeli tylko z nim było problem a jezeli było cos jeszcze w skrzyni to po porostu napisz co było uszkodzone. Tylko nie pisz że nie wiesz co i dlaczego trzeba było wymienić ale wiesz że kosztowało 7 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się czepiać ale jak dla mnie jest trochę dziwne wywalić w naprawę ciągnika 7tyś i nie wiedzieć co były wymieniane lub naprawiane.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

wiesz inni wiedza ale on nie. uslyszal troche i mowi ze ciagnik sie psuje a nie wie co sie popsulo takie gadanie nie ma sensu


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Jak go znajde na gg to sie zapytam co to dokładnie było, wiem że jak z nim gadałem to mówił mi że jakieś trybiki w skrzyni czy coś, sam nie wiem, wiem tylko że kosztowało to 7tyś.

do @pynczor

jak nie wiesz o co chodzi to sie nie oddzywaj :angry:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

czemu uwazasz ze nie wiem o co chodzi


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
czemu uwazasz ze nie wiem o co chodzi

"wiesz inni wiedza ale on nie. uslyszal troche i mowi ze ciagnik sie psuje a nie wie co sie popsulo takie gadanie nie ma sensu" -o co Ci chodzi w tym zdaniu?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie denerwujcie się to nic nie da,jak uda ci się dowiedzieć co było robione to będziemy wdzięczni i wszystko się wyjaśni ;) .


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

dobra juz nic nie klocmy sie ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja niechce sie z nikim kłócić ;) Tylko powiedziałem to co się działo z moim ciągnikiem i ciągnikami znajomych :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jakie to jest dziwne że akurat twój ciągnik i takie ciągniki w okolicy wszystkim sie psuja a uzytkownicy ma AF nie mają większego problemu z nimi...

Jak ten facet co od niego kupłes chciał zabrać od ciebie ten ciąnik i oddac kase to on juz musiał wiedziec jaki on jest i nie chce mi sie zbytnio wierzyc ze przy kupnie nie było zadnych nawet maleńkich oznak awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Jakie to jest dziwne że akurat twój ciągnik i takie ciągniki w okolicy wszystkim sie psuja a uzytkownicy ma AF nie mają większego problemu z nimi...

Jak ten facet co od niego kupłes chciał zabrać od ciebie ten ciąnik i oddac kase to on juz musiał wiedziec jaki on jest i nie chce mi sie zbytnio wierzyc ze przy kupnie nie było zadnych nawet maleńkich oznak awarii.

Nie było do niego papierów i niemożna było go zarejestrować;) Także był troche policją postraszony i za to go zabrał :P

 

I dziwne jest to że jest tak dużo tematów i postów na forum o awaryjności skrzyń :) Jakbym tylko ja o tym mówił i tylko u mnie by się tak działo to rozumie, ale chyba nikt sobie z palca nie wyssał tego :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no ale skad wiesz ze to wina MF-a duzo juz czytalem ze sa skrzynie delikatne i oleje trzeba dobre lac zaloze sie ze 40% posiadaczy leje oleje nie zalecane do tej skrzyni i dlatego te awarie ale to tylko moje zdanie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Do to jest sprzet uzywany i już mówiłem ze albo ktos kupi zajerzdzony (zdarza sie) albo żle uzytkuje a to w Polsce normalne jest bo jak sie jeżdzi C-360 to sie nie wymienia oleju w skrzyni bo po co a MF to też przeciez ciągnik to po co wymieniac.

 

A że MF-ów jest najwięcej to jest i najwięcej tematów o awaryjności.

 

A co w temacie Ursus czy Zetor nie ma one sie nie psuja?

 

Za 5tys to w MF zrobi sporo w skrzyni a w JD głupi wałek tyle kosztowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że naprawdę odważny jesteś ja w życiu bym nie kupił ciągnika tym bardziej jak był sprowadzony bez papierów zapłacić sporo kasy bo nie jest tani duże ryzyko ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Powiem ci kolego że naprawdę odważny jesteś ja w życiu bym nie kupił ciągnika tym bardziej jak był sprowadzony bez papierów zapłacić sporo kasy bo nie jest tani duże ryzyko ;).

Kosztował 50tyś. Zapłacone było 35tyś i papiery miały być za dwa tygodnie. Ten gościu sprowadza ciągniki na "lewo", kupuje, przywozi, sprzedaje i dopiero potem załatwia papiery na rolnika :P Chyba poto żeby nie płacić jakiegoś tam podatku czy coś takiego :) Ale pojawiły sie chyba problemy z papierami, może niebyło ich wcale?, może był kradziony? niewiem :)

do @pablo21

Gdzie masz najwięcej tych MFów?, bo chyba nie chodzi Ci o AF? :) Najwięcej to jest ich sprowadzane, za grosze bo są wadliwe. Więcej ich do nas przychodzi w porównaniu do innych marek, a nie powiecie mi że na zachodzie najwięcej rolnicy kupowali MFy :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj