Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grego

Renault czy Zetor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
90mateusz    5

no ja mam 85km z silnikiem mwm fenda z roku 1994 asasiada z 8514 czy 8014 cos takiego jest z samego początku lat 80

Gość tomasek   
Gość tomasek

jak juz to 83 KM zreszta i tak ten silnik niespali w orce mniej niz dyche. i wez sie na drugi raz zastanów co piszesz!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Tak to są silnika MWM. Mój wujek w swojej Reni ma nawet zapisane w papierach od ciągnika że silnik Fendt, czyli MWM.

Wracajac do spalania to nie jest mozliwe,żeby spalił nawet 5 literków :) na ha czy godzine no jakbys nie jezdził, jakbys sie nie starał to by to nie wyszło fakt faktem Renaulty mało palą,ale tyle to to nie jest możliwe,więc ja obstawiam 8-10 literków :)

nasil90    94

Takie spalanie jest malo prawdopodobne żeby nie powiedzieć że nie możliwe przecież nawet mniejsze ciągniki 3 cyl palą ponad 5 litów w pługu więc to nie jest mozliwe

Gość tomasek   
Gość tomasek

dobra nie smiejcie sie z bajkopisarzy tacy tez sa nam potrzebni :) a tak pozatym to jak renówka moze palic mnie od fendta skoro to sa te same silniki???

Gość bolek1992   
Gość bolek1992

ale ja chyba nie jestem bajkopisarzem??? :) ja mówie prawde nie wiem czy to o mnie chodziło z tym bajkopisarzem???

Gość tomasek   
Gość tomasek

bolus to nie do ciebie tylko do 90mateusz

Gość bolek1992   
Gość bolek1992

oooo to jak tak to kamień spadł mi z nerki xDDDD :)

grego    218
dobra nie smiejcie sie z bajkopisarzy tacy tez sa nam potrzebni :) a tak pozatym to jak renówka moze palic mnie od fendta skoro to sa te same silniki???

O tuż jest pewna różnica miedzy silnikami w Renault i Fendt a właściwie to w pompach paliwowych. Renaulty mają rotacyjną a Fendt tłoczkową a to może zmienić spalanie między tymi ciągnikami. Już silniki w Fendt-cie nie należą do paliwożernych, a jak do reni wstawili rotacyjną to i mamy małe spalanie w Renaultach. A czy są jakieś minusy takiego rozwiązania, czy takie pompy się regeneruje i ile może to kosztować.

Henius91    584

no rotacyjna to napewno nie przepada za opalowka. a przeciez w silnikach MF 255 sa pompy rotacyjne wiec o regeneracje bedzie rownie latwo.

Gość tomasek   
Gość tomasek

no rotacyjna mozna zregenerowac (przynajmniej od MF) ale i tak pompa rotacyjna nie obnizy ci spalania do 3,5 litra na ha czy do 5l na godzine!!! niepowiem ze niema takich ciagników co pala 5 litrów na godzine w orce ale napewno renówka sie donich nie zalicza!!!

grego    218

Z całą pewnością, takie małe spalanie to mrzonka, chciałem tylko zaznaczyć, że Renaulty maja pompy rotacyjne bo może nie wszyscy wiedzą.

Gość bolek1992   
Gość bolek1992

No i sie wszystko wyjaśnia powoli, mówiłem,że Renaulty są oszczędne mniej palą, ale to jest roznica gora 1-2 litry na ha ale nie zamyka się to w 3,5 czy nawet 5 litrach. Jednak ludzie popierają moją teorie :)

Kocham was xDDD świruje

lukas111    0

ja bym ci polecil ursusa 1224,na niego niema bata.Mam go juz 12 lat zero wyciekow,zero awarii,tyle ze troszke duzo pali,ale polecam go :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.