Zaloguj się, aby obserwować  
grego

Renault czy Zetor

Polecane posty

Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Ja też tego nie rozumiem jak ci pisze,że tak jest to tak jest.

 

A ja dałem taki przykład,że np. jeden ma 4 cylindry drugi ma 6 cylindry. To był tylko taki przykład mi chodzi,że poprostu różne konfiguracje są silników nie tylko cylindry a po 2 to na pisałem już i jeszcze raz juz chyba praz 3 napisze,że mój wujek ma silnik turbo w swoim ciągniku, czyli może być jakiś podpicowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A propo silników, czy zauważyliście że renaulty od modeli 110-133 mają te same silnik, taką sama pojemność czy ta różnica w mocy to tylko dawka paliwa, czy coś jeszcze jest modyfikowane, bo nasuwa się pytanie czy takiego 110 można bezpiecznie podkręcić na 120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Mają chyba też inne wielkości tłoka, ale myśle że moc zależy od dawki paliwa, co wiąże się ze spalaniem


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Ja bym CI radzil kupić Renault tylko ze z silnikiem fenda mam takiego i jestem bardzo zadowolony zero awari i strasznie malo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

A jakiego masz? ten mojego wujka na 1 ha orki spala ok 10-11 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

No to człowieku świat i ludzie :) Renaulty to są spoko maszyny a co do części to nie są tak słabo dostepne a i jeszcze dlatego może być ich mniej poniewaz malo jest tych ciagnikow w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

sam nie mogłem uwierzyc jak obliczyłem ile pali ale to prawda w Reno jest bez róznicy prawie czy jedziesz na pusto czy coś robisz jak przywieżli nam renówke to powiedzieli ze wypali tyle co 3p a my sie z tego śmialiśmy ale puźniej okazało sie ze to prawda mamy go rok i nic w nim nie robilismy poprostu zero usterek .No warto tez podkreślić ze mieliśmy szczęście ze kupiliśmy go od porzadnego faceta ktory sprowadza zawsze sobie po dwa ciagniki i sprzedaje ale tylko reno i z silnikiem fenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ja mam Renault 85-34 i w orce z plugami 4 skibowymi z 40cm odkładniami pali niecałe 5 litrów

 

To gratulacje, a na jaką głębokość?

Ha w 2 godzinki zaorzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Czyli 1,4 ha na godzinę i spala 5 l/h czyli około 3,5 l/ha. Nie no dobry koleś jesteś, chyba zapomniałeś pługa opuścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Mój wujek ma 1,5 roku też ma pług 4 skibowy ma silnik fendta czy od fendta dla tych co się czepiają. Wujek sprowadził go z Francji.Nie miał ani jednej naprawy a śmiga jak ta lala i do tego robie o wiele szybciej i więcej niż inne ciągniki. Jest tani w eksploatacji a to,że niektórzy mówią,że renault jest lipny,że się psuje to sie bardzo mylą. Wiadomo,że jak się trafi na szmelc to się będzie psuł. Tylko to dotyczy każdego ciągnika nie tylko renaulta. :)

 

Więc jeszcze raz polecam wszystkim renaulty fajne sprzety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Możesz sobie wierzyc lub nie ale taka jest prawda.Tylko ze u nasz to są 4,5,6 klasa gleby

 

to jest najprawdziwsza racja popieram Cie w 100%

 

Nie pisz posta pod postem!!! Dostajesz ostrzeżenie!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Jakby co to Fendt, Renault, Man i inne maszyny mają silniki MWM, a nie Renault ma silnik od Fendta, tak ciężko to zrozumieć??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

A tobie ciężko pojąć,że ja pisze taki sam silnik jak w Fendcie??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Ja tego nie zacząłem :) nie chce sie kłócić ja poprostu mówię,że mój wujek w swoim renaulcie ma silnik taki sam jaki jest w Fendcie :) ja już kończe... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Możesz sobie wierzyc lub nie ale taka jest prawda.Tylko ze u nasz to są 4,5,6 klasa gleby

 

A co to ma do rzeczy, ja mam 4 i 5 i mi pali 11-13 l/ha.

 

Chyba nie myślisz że Ci ktoś w to uwierzy, ile Ty masz latek chłopczyku? Myślisz że na tym forum można wciskać kit do bólu? No raczej się mylisz.

 

Pobiłeś rekord -3,5 l/ha -ludzie czy Wy to widzicie i pługiem 4 x 40 orze 1,5 ha/h :):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

chłopczyk to moze jest z Ciebie nie wiem co Ty masz za ciagnik który chla 12 litrow mam to gdzieś czy Ty mi wierzysz . Ja mówie prawde :):)

 

Ostrzeżenie za cytowanie poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zgadzam się z @Robertbara gdzie jak gdzie ale w orce zadnego ciagnika czy to C-330 czy 1614 nie da sie oszukac mniej niz 10l-11l/ha nigdy nie spali.

 

A i zacznijcie mierzyc na ile orzecie bo jak na 10cm to JEST PODORYWKA a nie normalna orka. Niektórzy sie chwala ze tak mało ciągniki im w orce pala ale jak się płyciutko orze to co sie dziwic.

 

A ty90mateusz to sie zastanów co mówisz i nie pier****l głupot za przeproszeniem bo z tego co mówisz to wynika ze nie masz pojecia o spalaniu w orce. Dużo na AF bylo juz takich cwanych jak Ty i na dobre im to nie wyszło.

12l/ha to nie jest duzo przy normalnej orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no no tak Ci wyszło a pług spuściłeś??na bajki jeszcze nie pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

78km to nie jest zbyt duzo jak na pług 4x40 a po drugie to jakbys nawet robił pododywke a pewnie robiłes to i tak takie spalanie to bujda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj