Zaloguj się, aby obserwować  
grego

Renault czy Zetor

Polecane posty

grego    385

Witam

 

W niedługim czasie planuje kupić ciągnik kwota powiedzmy 40 tys bez zadłużania się, mam 32ha ornego cięższe gleby i jeszcze do tego pracuje.

Myślę nad jakimś 100-110 km, ciągnik do ciężkiej roboty i transportu, gdyż wszystkie zboże sprzedaje, maszyny jakie posiadam:

- agregat uprawowo-siewny z siewnikiem Amazone D7 3m

- przyczepa ruska 12t + 6t własnej wagi, 3 osiowa nie wiem jak się ona nazywa ale coś z kirowtzem, kawał żelastwa.

- pług do kupienia

- do lżejszych prac mam 360-3p, 330, i mam MTZ 82 ale właśnie jego chce wymienić, bo tego "komfortu" i ciągłych wycieków mam już dość.

Ciągnik będzie starszy to i powinien być w miarę prosty, sporo się naczytałem postów na tym forum i wpadły mi w oko te dwie marki:

 

- Renault 110.54: silnik MWM, bez żadnej elektroniki, skrzynia 16/16 prosta mechaniczna zdaje się, że te skrzynie były też montowane w

masseyach, sporo pochlebnych postów na temat tych ciągników.

- Zetor 11245,12245: tańsze części, ale większe spalanie i komfort nie ten,

 

Oba ciągniki do kupienia ze te pieniądze,no może troszkę więcej,z początku 90 lat.

Co o tym sądzicie? A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

przy tych dwoch ciagnikach bym sie nie zastanawial. bral bym renaulta bo czesci juz raczej dostaniesz, na zamowienie ale dostaniesz a silnik jest o wiele oszczedniejszy niz w zetorze. no i zle porownales ciagniki bo ten renault ma 100 KM a te zetory 120 KM. roznica w mocy nie wielka a w wielkosci zadnej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zetor, jest cięższy, części są łatwiej dostępne, naprawy są tanie, spalanie trochę duże, ale można przerobić pompę i będzie luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
spalanie trochę duże, ale można przerobić pompę i będzie luzik.

i co nie stracisz na mocy może?

A ja na Twoim miejscu zastanowiłbym sie czy nie wybrać Reni ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no dokladnie. jezeli zmniejszysz dawke na pompie to stracisz moc a roznica w masie zetora a renaulta jest pewnie baaaardzo nie wielka. moj sasiad ma wlasnie 110.54 to jak postawi obok niego Deutza Agroplusa 80 konnego to ten Deutz wyglada przy nim jak zabawka a o ursusie c-385 nie wspomne. w gabarytach renault duzo nie odstaje od zetora a nie wiem jak to jest z masa ale raczej bedzie porownywalana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
...moj sasiad ma wlasnie 110.54...

 

A jak się sąsiadowi spisuje ten ciągnik, zadowolony jest z niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
Nie zmniejszyć dawkę tylko dać inna pompę od innego ciągnika.

 

 

ja tak zrobilem w ltz 55 zalozylem pompe od mtz'ta smigal jak szalony po lesie ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zetor 12245 jest dość dobrym ciągnikiem renault 110.54 jest na tym samym poziomie i trudno je porównać...

części w ZTS-ie bedą tańsze,renaulta trudno znaleśźć w dobrym stanie....dużo zależy od osobistego poglądu na marke...dla mnie zetor byłby lepszy...prosta budowa ciągnika,samemu można samemu wszystko zrobić...według mnie zetor jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537
A jak się sąsiadowi spisuje ten ciągnik, zadowolony jest z niego ?

bardzo!! mi sie nawt podoba ten jego. ma EHR i jest chyba z 97 roku. na poczatku mial male problemy z tym EHRem ale zrobil maly remoncik w konsoli i pozniej juz doszedl do wprawy w obsludze. spokojnie pociagnie ten ciagnik plug 4 obrotowa. kazdy mowil ze on zrobil lepszy zakup niz wtedy jak kupowal tego Deutza Agroplusa. gdybym mial kupic ciagnik uzywany to tez bym sie zastanawial nad renaultem. nie zastamawiaj sie tylko bierz renaulta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Nie zmniejszyć dawkę tylko dać inna pompę od innego ciągnika.

możesz przybliżyć mi to?

założyć pompe od innego ciągnika i nie tracąc na mocy, było by swietnie ;)

to moze do swojego pronara (silnik mtz :) ) załozę pompę od LTZ55 i bedę miał mniejsze spalanie i nadal 80KM? :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

marcin974 nie fantazjuj jakby tak bylo to kupowali by ciagniki 130 koni i zakladali by pompy np. od ltz 55 i dalej 130 koni snisz chyba


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

pompa nie da takiej samej mocy....dająć mniejszą dawke zminiejszasz moc... ;) można np ."podkrecić" silnik,a dopiero wtedy zmniejszyć dawke i spowrotem bedzie ta sama moc :P:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
marcin974 nie fantazjuj jakby tak bylo to kupowali by ciagniki 130 koni i zakladali by pompy np. od ltz 55 i dalej 130 koni snisz chyba

oj nie zrozumiałes mnie, nie zrozumiałeś...

chcę podejść kolegę @finek by mi to wytłumaczył jak to jest, On myśli ze jak założy inną pompę to ciągnik bedzie mniej palił i nie straci na mocy...

 

 

 

Dla mnie to oczywiste przecież ze jak zmniejszysz dawkę to stracisz na mocy, kolega Finek widocznie ma odrębną opinię ;)

 

 

A Ty tu zaraz wyskakujesz ze fantazjuję albo śnię :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hehe zrozumialem Cie ale Finek to moj kumpel hehe i chcialem go odciazyc od tego hihih


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Oj kolego ile on straci tej mocy niewiele a paliwa w baku będzie i to o wiele więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hmm ja bym wolal podkrecic zeby wiecej palil i byl silniejszy co mi tam paliwo


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0
hmm ja bym wolal podkrecic zeby wiecej palil i byl silniejszy co mi tam paliwo

 

Co tam paliwo, jak tatuś kupuje, Pynczor jak byś był na "swoim" to chętnie bedziesz na paliwie oszczędzał;))

A co do porównania Renault i Zetor : hmmm trudno porównanie

zalety Renault to komfort, mniejsze spalanie od Zetora, no ale Zetor, tanie części, i ich dostępność, ale jak masz gdzeiś dobry sklep z częsciami do Renault to bierz ją:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Oj kolego ile on straci tej mocy niewiele a paliwa w baku będzie i to o wiele więcej ;)

Oj straci straci na mocy i to nie jest za dobre dla silnika jak ma za mała dawke paliwa.

Fabryka wie co robi a poprawianie dawki paliwa nic dobrego nie da.

Jesli uważasz inaczej to sie grubo mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
o tam paliwo, jak tatuś kupuje, Pynczor jak byś był na "swoim" to chętnie bedziesz na paliwie oszczędzał

A co do porównania Renault i Zetor : hmmm trudno porównanie

zalety Renault to komfort, mniejsze spalanie od Zetora, no ale Zetor, tanie części, i ich dostępność, ale jak masz gdzeiś dobry sklep z częsciami do Renault to bierz

 

 

hehe oto chodzi ze tata nie kupuje mamy poprostu za free juz to pisalem


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
A co do porównania Renault i Zetor : hmmm trudno porównanie

zalety Renault to komfort, mniejsze spalanie od Zetora, no ale Zetor, tanie części, i ich dostępność, ale jak masz gdzeiś dobry sklep z częsciami do Renault to bierz ją

 

 

Myślę że do silnika z częściami kłopotu nie będzie, większy problem to skrzynia. W Krotoszynie ściągają Renaulty i piszą że mają też części, jak pisałem skrzynia jest z masseya więc części powinno się kupić tu:

http://www.sklep-ikh.pl/oferta-spareparts-.html

We Wrocku też jest spory sklep z częściami do masseya i nie tylko.

albo Korbanek ale ich ceny...Także myślę że aż takiego wielkiego problemu z częściami być nie powinno.

 

Zastanawiają mnie tylko ceny tych ciągników bo w sumie z lat 94-95 można kupić za mniej jak 40 tys. albo taki 99r.

http://www.allegro.pl/item509044377_renaul...an_idealny.html

czy to jakoś nie za mało bo zetora za tyle to się nie kupi z tych lat.

 

Czy ktoś może coś powiedzieć o tych handlarzach z Krotoszyna bo to w sumie niedaleko mnie, jestem z woj. opolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj