Skocz do zawartości
orzel1009

Prasa kostkujaca sipma Z-550

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
orzel1009    0

Witam wszystkich.Jestem nowym użytkownikiem i nie zapoznałem się z całym materiałem na forum(brak czasu) ale mam ogromną prośbę o podzielenie się jakimikolwiek informacjami na temat prasy Sipma Z-550.Szczególnie interesuje mnie wydajność tej maszyny w słomie rzepakowej ponieważ głównie taką mam zamiar prasować dla potrzeb wytwarzania brykietu.Jakie ma zapotrzebowanie ma moc itp... Projektem produkcji brykietu zainteresowalem sie niedawno i jestem dopiero w fazie orientowania się jaki sprzęt byłby mi potrzebny.Z tego co się zdążyłem zorientować będę musiał sprasować około 1000 ha słomy-głównie rzepaczanej rocznie i zdaję sobie sprawę że jeden zestaw nie wystarczy, dlatego proszę napiszcie jakie macie doświadczenia z innymi prasami wielkogabarytowymi.Podoba mi się bardzo prasa Krone Big Pack tyle tylko że jest droga(za droga) i nie podają nigdzie wydajności tej maszyny(no i to zapotrzebowanie na moc!!-160 KM).

Proszę o konkretne informacje posiadaczy pras wielkogabarytowych

Za poświęcony czas z góry dzieki

Łukasz ;)

orzel1009    0

Dzięki za link.Oglądałem wcześniej:) Bardzo mnie interesuje czy ktoś z WAS pracował z taką prasą w polu i jak to wyglądało.ze wzgledu na cenę i dopłaty wchodzi w grę tylko nowa maszyna niestety no i to prawdopodobnie Sipma, bo jest najtańsza.pozdro ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Axial    7

Czy tę Sipmę produkują seryjnie czy tylko na zamówienie?

Czy odpowiada Ci wymiar beli 0.8m x 0.7m - trochę to niestabilne w stertowaniu i transporcie.

Do zastosowań profesjonalnych polecałbym jednak firmę Krone bo Sipma to wielkiego doświadczenia w "dużej kostce" raczej nie ma...

A co do fotki ze strony Sipmy to wygląd kostek /z siana/ jest mało zachęcający. Gdybym ja takie "wyprodukował", to nie miałbym się co pokazywać na polu...

Dla porównania podobny materiał i prasa JD /Krone/:Prasa JD

Pozdrawiam

milanreal1    290

na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.

MFJD    1

Czy sipma produkuje tą prasę na licencji czy to jest dzieło ich od podstaw?

zenit    0

Jak byłem ostatnio na słowackiej wsi to ludzie jescze koniem i snopowiązałko robią (spotkałem w okolicach dawnego PGR - jednego ZTS) to co się dziwić , że kupują polskie tańsze maszyny

xsc    54
na słowacji jest sporo maszyn polskich.w te wakacje kuzyn był na Słowacji i mówił że ciągniki to zazwyczaj zetory ale kombajny zazwyczaj Bizony Rekordy a Prasy sipmy.

gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km

nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)

Dominik1634    1

Odnosze wrażeniw że od podstaw. Z tego co słyszałem Sipma pracuje nad nowymi modelami do dużej kostki, o efektach będziemy wiedzieć może w połowie tego roku.

zenit    0
gdzie on na tej slowancji byl... jak ja tam bylem w zniwa to same lexiony zadko kiedy stare zetory a przewaznie z przyczepami lataly nowe zachodnie ciagniki powyzej 160km

nigdzie niewiedzialem ugorow i malych pol ( takich ponizej 5ha)

To w takim razie w jakiej ty wsi byłeś ? Dodam jescze, że na słowacji jest dużo górzystych terenów i jest sporo takich małych kawałków a nawet ugorów

Ale ta Słowacja to tak na marginesie bo za dużo od tematu zbaczamy

xsc    54

no gorki sa, miejscami sie dziwielem jak oni tam ciagnikami jezdza. Ale sobie radza na mocno gorzystym terenie wypasaja zwierzyne i byly wielkie pastwiska niezdziwilbym sie jakby one mialy ponad 100 ha... wielkie byly :/ miejscowosc to chyba liptowski mikulasz czy tak jakos:P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy