Skocz do zawartości
jacekbee

Massey Ferguson MF 8450 (235KM) czy Claas Axion 850 (233KM))

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
jacekbee    2

Witam, przygotowuje się do wyboru ciągnika i chciałbym usłyszeć wasze opinie.

Co proponujecie? myśle również o Valtrze, ale nie orientuje się zbyt dobrze w tej marce, mimo że słyszałem dobre opinie na jej temat. pozdro

w celach pomocniczych:

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...8_km/axion.html

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_fe...guson_8400.html

b0gdan    85

Ten MF wychodzi z oferty, więc można się spodziewać dobrych cen, nowa seria jak mi powiedział diler ma cenę równą Fendtowi z serii 900

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo21    26

Tak wychodzi całkiem nowy model. Naprawde wypasiony ale cena też bedzie pewnie powalająca.

brzozak2    236

MF ma przewage w postaci skrzyni dyna-vt ;) no i to ciagnik w sumie o rozmiar wiekszy, axion 850 to najwiekszy przedstawiciel "sredniej" serii, a MF na odwrot.

zalezy do czego ci ten ciagnik potrzebny, czy ma byc troche badziej uniwersalny, czy typowy wol do roboty

jacekbee    2

zdecydowanie bedzie to wół do roboty, wyłącznie ciężkie prace,

co myślicie o Valtrze?? nie orientuje się w tej marce...

Avendrion    39

Trudny wybór, oba ciągniki są bardzo dobre. Zależy także od ceny bo jeśli tak jak inni pisali że MF będzie wysprzedawany i będzie mniejsza cena to warto to rozważyć. No i jak napisał brzozak2 MF ma skrzynie dyna vt.

brzozak2    236

w mf w standarcie (przynajmniej takim jak oferuje handlowiec z pasleka) jest climatronik, ele lusterek, miekka os, kabina z 2-stopniowa regulacja ;)

co do valtry to tą srednio mozna porownac bo seria T jest mniejsza sporo nawet od axiona (waga ponizej 6T :) ), a seria S to zupelna nowosc

Jeśli tyle tych KM to raczej jako wół roboczy bo takim ciągnikiem nic innego to się nie opłaca robic (spalanie) :P

widzialem gospodarstwa z rozbudowana hodowla, czy o profilu warzywniczym gdzie takie ciagniki chodza nie tylko w plugu czy talerzowce, ale obsluguja kosiarke, agregat do usypywania redlin, itp :)

Ten MF wychodzi z oferty, więc można się spodziewać dobrych cen, nowa seria jak mi powiedział diler ma cenę równą Fendtowi z serii 900

o serii 7400 tez tak mowili (ze bedzie w cenie fendtow 700), a okazala sie sporo tansza od serii 400

krzysiek16m    102

@jacekbee

Wiesz może jaka jest róznica w cenie między ciągnikami??

Mam jeszcze jedno pytanie. Niby do Claasa Axiona można zamówić bezstopniówke(C-matic), ale jak patrzyłem na prospekcie to jest ona dostępna tylko w modelu 810, 820, 840, a w innych już nie. Dla mnie to troche niezrozumiałe, że najsilniejszy Axion, jest "biedniejszy" od mniejszych model.

brzozak2    236

jest ona kupiona od ZF i widocznie 840 to max dla tej skrzyni, dla wyzszych mocy obliczenia przekraczaja juz zadane wartosci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bekba
      Witam, potrzebuje ciagnik do paszowozu 18m2, obecnie mieszam paszowoz 11m valtrą a92 oraz belarusem 1025. W obu ciagnikach notorycznie psują sie różne podzespoły WOM. Miałem kilka wiekszych paszowozów na testach i można zapomnieć że belarus wgl ruszy wałkiem jak paszowoz jest załadowany. Myśle nad jakimś ciagnikiem używanym za około 50 tys, tak myślę o jakimś JD lokomotywie np 3650 albo o jakiejś renault 133.54. Jakieś rady? najlepiej od użytkowników wiekszych paszowozów. pozdrawiam
    • Przez wieslawa_olo
      WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).