LukeClaas

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

Polecane posty

pynczor    15
Zależy jaki masz aeral i musisz liczyć sie z kosztami naprawy, jak by sie zepsuł bo części do mf nie należą do najtańszych ale była by opłacalna w szczególności dla zdrowia.

 

 

 

w szczegolnosci do zdrowia nie kapuje ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Komforcik drogi Kolego, komforcik ;);)


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

aha dzieki hehe no ja sie tluke w starym mtz'cie i nie nazekam wazna jest moc i moc no i kierowca ;) drogi kolego ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no wiesz liczy sie ale nie na pierwszym miejscu najbardziej to chodzi o dostepnosc czesci


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak w sezonie będziesz dzień w dzień po 12 i więcej godzin dziennie to zmienisz zdanie, że komfort się nie liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no ale po co mi komfort jak pojade do lasu a tam dziura na dziurze i tak i tak kolysze wiadomo ze sie liczy bo awsze to siedzenie musi byc wygodne ale bez przesady


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a po co mi sluchawki przeciez ciagnik nie ryczy jak nie wiadomo co zeby trzeba ylo sluchawki ja jezdze mtz'tami co nie sa komfortowe i jakos nic mi nie jest


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja bym był za mf mam 3080 jest bardzo dobry skrzynia ma dużo przełorzeń co do komfortu to jest bardzo dobry czlowiek sie tak szybko nie męczy mam już u siebie zrobione 150 mth i jest super


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
Ja bym był za mf mam 3080 jest bardzo dobry skrzynia ma dużo przełorzeń co do komfortu to jest bardzo dobry czlowiek sie tak szybko nie męczy mam już u siebie zrobione 150 mth i jest super

 

 

 

150mth to po tylu mth nie ma sie co popsuc to jak ma byc


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

po co cytować post po postem wiesz czasem po 5 mth coś padnie to jest używana maszyna tu można się spodziewać wszystkiego


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a tak jakos przeciez to nie przeszkadza

 

 

a to duzo zmienia myslalem ze to nowa to ile ma teraz przerobione mth naliczniku


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a po co mi sluchawki przeciez ciagnik nie ryczy jak nie wiadomo co zeby trzeba ylo sluchawki ja jezdze mtz'tami co nie sa komfortowe i jakos nic mi nie jest

Ty chyba nic nie kapujesz, poczytaj sobie a nie patrzysz na obrazki... Obecnie cierpie na szumy uszne, będzie naprawde fajnie jak to wylecze, a nie jest to takie proste i szybkie. Trwałe uszkodzenie słuchu jest już nieodwracalne. Długo jeździsz tymi MTZami? Nic Ci nie jest ale do czasu... I obym sie mylił...

 

@nasil

Napisz lepiej ile ogólnie masz mth ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no jezdze 2 lata dopiero wiesz zaczynam jeszcze nie mam prawka to jestem ograniczony no a musze sie z Toba zgodzic bo moj tata nie slyszy na jedno ucho ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zwykle nie zwraca sie uwagi na takie rzeczy jak nadmierny hałas, bo nie mści sie on natychmiastowo, dopiero jak zaczyna coś dolegać a wtedy może być za późno. Pynczor, jesteś jeszcze młody więc dbaj o słuch, kiedyś napewno to docenisz. Nie chce demonizować i robić z MTZ czy Ursusów puszek głuchoty ale...

W wyniku długotrwałej, wieloletniej ekspozycji na hałas, o równoważnym poziomie dźwięku A powyżej 80 dB, zazwyczaj dochodzi do nieodwracalnego podwyższenia progu słyszenia tzw. trwałych ubytków słuchu
...a w takich ciągnikach niestety jest grubo ponad 80 dB(A)

 

Co do Twojego pytania, myśle że najskuteczniej odstraszysz swojego tate oglądając w realu tego MF z linka - jak coś już na zdjęciach wygląda kiepsko to w rzeczywistości zwykle jest szrotem ;) Szukajcie ciągnika w jak najlepszym stanie technicznym, marka ma drugorzędne znaczenie. Na oględziny warto zabierać ze sobą użytkownika takiego lub podobnego modelu albo jakiegos kumatego mechanika, chyba że samemu ma sie opanowany ciągnik w jednym palcu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97
@nasil

Napisz lepiej ile ogólnie masz mth ;)

 

Ogólnie jest na liczniku 7059 tylko nie wiem który raz :P:) ciągnik jest z rocznika 89 więc raczej nie pierwszy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

taa Ciągniki 15-20 lat i 6-8 tys mtg a 3 letnie maszyny mają 1500-3000mtg...

trochę intensywność użytkowania maszyn wzrosła ale większość sprowadzonych maszyn ma ok 6-8 tysięcy... czasami można spotkać stare JD z kilkunastoma tysiącami i wielu to dziwi...

niestety realnie patrząc trzeba pomnożyć te przebiegi przynajmniej x2...

 

@pynczor tego mf-a jeśli się nie mylę widziałem na tym składzie jakieś 2 lata temu (to jest przy trasie z Rzeszowa na Lublin za takim mostem po prawej??) z tego co pamiętam to lepiej go nie brać bo trochę zmęczony był...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no dokladnie kupilem juz u tego goscia mtz'ta no pojedziemy to zobaczymy ;) oby jak najszybciej


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja jestem zdania ze MF-y to niezłe ciągniki tylko delikatne i trzeba o nie dbac i nie mieszac olejów w skrzyni bo inaczej to spore wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

wiesz u nas z olejami nie bedzie problemow tylko moj tata w lesie to taki harpagan i nie lituje sie ze ciagnik sie przemeczy albo cos


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Dzieki chlopaki za wszystko przekonaliscie mnie do MF a ja tate i braci a dokladniej taki

 

http://www.allegro.pl/item511748247_massey...70_1994rok.html

 

wiem ze mialbyc mniejszy ale taki ciagnik za taka cene to okazja a zapas mocy zawsze sie przyda


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no pewnie hehe sam nie moge sie doczekac kiedy do niego wsiade ;) pozdrawiam


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj