LukeClaas

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

Polecane posty

gigix    6

Ja to może skomentuje z tej strony, że może o kupnie i sprzedaży decyduje sytuacja ekonomiczna w gospodarstwie i osoba która płaci za przeglądy, ubezpieczenia i remonty, a nie koledzy z AF i ewentualne sentymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

a co za roznica czy ubezpiecza zetora czy MF-a. a jesli ma wystarczajaca ilosc ciagnikow w gospodarstwie a chce miec cos bardziej nowszego i oszczedniejszego to kupuje nowy lub troche uzywany ciagnik a jakis ze swoich sprzedaje. ja np. kilka lat temu sprzedalem ursusa c-330 i c-360 a w zamian kupilem 902(najlepszy wybor to nie byl ale byl potrzebny ciagnik do prasy zwijajacej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Mój tata sprzedał z 4 lata temu ursusa c385 choć był c3603p c330 i ta osiemdziestka i co poradzisz zamyślił i zrobił później kupił ostrówka był z5 miesięcy przyjechał jakiś h.... :angry: inaczej go nie nazwę i co ostrówek poszedł :angry: ;) :angry: . Chłopie nic nie poradzisz jak zaplanował tak zrobi, czas zmienić ciężarówkę ija jestem za mercedesem 814 lub manem 8-156 a on nie bo taki mercedes 410 lub 412 będzie lepszy. przez ten czas co oglądamy te samochody to podobał mu się 1 taki jak i mi mercedes 815 ale chciał faceta przetrzymać na cenie i przetrzymał. Cena atrakcyjna a tu jeszcze rabatu się zachciewa :) . Kombinuj może się uda ale wątpię ja cały czas próbuję i jak na razie to nic z tego nie wychodzi :)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

myśle że łatwiej bedzie Ci go przekonać do nie sprzedawania ciągnika niż jakbyś miał namawiać na zakup nowego ;) a z drugiej strony to fajne że masz taki sentyment do starego ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

masz racje. jak ja mowie ze nam by sie przydal duzy ciagnik z przednim napedem to zaraz zaczyna sie gadka ze nie kupimy bo te co mamy sa dobre a sam widze i z reszta tata tez widzi co sie z nimi dzieje. w 1224 jest do remontu os przednia(wszystkie tuleje itp.), w 912 zginely biegi(1,2,3,4) ale to za sprawa wychaczonych widelek. no i tata mowi ze najekonomiczniejsze bedzie sprzedanie jednej '60' i kupienie zetora 7211(zal) :angry: po co kupowac zetora troche silniejszego od '60' za 30 tys zl. ale i tak wiem ze tej zimy nastapi kupno jakiegos ciagnika a jak nie to chociaz agregatu uprawowo-siewnego lub jakiejs maszyny do siana. juz ja sie o to postaram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

no tak, tylko my tak byśmy chcieli te nowe ciągniki a nie ukrywajmy- nie ma na to kasy (chyba w prawie każdym gospodarstwie tak jest ;) ) no ale kurcze fajnie by było sie pobujać nowym ciągnikiem po wiosce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

siemka wlasnie zastanawiamy sie nad kupnem ciagnika i wszystko bylo dobrze zdecydowalismy kupic MF

ale ostatnio ojciec zdecydowal na http://www.allegro.pl/item512881437_ciagni...guson_3630.html

a ja mysle ze bardziej oplacalo by sie kupic http://www.allegro.pl/item512881221_deutz_fahr_6_30.html

co mam zrobic zeby go przekonac zeby zdecydowal sie na DF


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na mój łep to DF lepszy nawet z wygladu.Ten MF taki jakis złachany no i cena niska co moze troche dziwic. W DF jest na pewno mniej elektroniki a w MF lubi sie czasami cos popsuc w elektronice. A nie chcecie JD??? JD 3640 Te modele sa bardzo dobre i bardzo prosto zbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

szczewko chyba mnie nie zrozumiales ja wiem ze DF jest lepszy tylko jak przemowic mojemu tacie nie ma zaufania do tych ciagnikow a jeszcze znajomy ma MF i naopowiadal mu same plusy a ja czytalem na AF i tak kolorowo to nie wyglada ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Dołączam się do tematu: Jak mam przekonać ojca aby zamiast Fortschritt-a ZT323A kupił jakiegoś Renault-a lub DF-a albo w najgorszym wypadku jakiegoś Ursusa z serii 12** z przednim napędem?


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

oj stary nic nie kombinujesz ile masz lat a ile twój stary? wyczaj kogoś w okolicy kto ma podobnego df-a i spróbuj namówić ojca żeby pdjechać i pogadać z kolesiem a jak ojciec nie chce to zakombinuj coś żeby styknąć ojca z kimś kto ma df-a pod byle pretekstem zagadnic o coś lub poprostu posadz ojca przed kompem i daj pczytać teksty o tych ciagnikach i sam wnioski wyciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

najlepiej pokaz mu forum z Agrofoto na temat tych marek. ciekawe co wtedy powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no wlasnie u mnie nie ma w okolicy DF i w tym jest problem a przed kompem go posadze ale juz z nim gadalem i troche zwatpil bo powiedzialem mu co pisza o MF i ile trzeba dac za naprawe skrzyni


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli dla twojego ojca opinie nastolatków, którzy widzieli kiedyś MF, są przekonujące, to najlepiej daj mu poczytać temat na forum konkurencyjnym do naszego:). Jeśli chodzi o opinie użytkowników to skontaktuj się np z rafik256, at horses. Wiadomo wypowiedzi w stylu "znajomy włożył w naprawę skrzyni 40 tyś złotych" mogą przerażać, ale ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
Jeśli dla twojego ojca opinie nastolatków, którzy widzieli kiedyś MF, są przekonujące, to najlepiej daj mu poczytać temat na forum konkurencyjnym do naszego:). Jeśli chodzi o opinie użytkowników to skontaktuj się np z rafik256, at horses. Wiadomo wypowiedzi w stylu "znajomy włożył w naprawę skrzyni 40 tyś złotych" mogą przerażać, ale ile w tym prawdy?

 

a kto Ci powiedzial ze nastolatków to mu powiedzial gosc co ma ok 40 lat i ma MF

 

 

a co do tego linka to w ostatecznosci ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

sam juz nie wiem co o tym myslec

a drugie to 3125 nie ma w okolicy 200km na sprzedanie wiec odpada


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

gdzies w farmerze bylo napisane ze mf to ciagniki ktore najszybciej zaczynaja sie psuc i z tego powodu rolnicy na zachodzie najwczesniej je sprzedaja.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15
gdzies w farmerze bylo napisane ze mf to ciagniki ktore najszybciej zaczynaja sie psuc i z tego powodu rolnicy na zachodzie najwczesniej je sprzedaja.

 

 

 

jakbysciem ieli takie cos to dajcie linka prosze


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Witaj miłośniku MTZ a ja sądze że MF to dobra inwestycja tylko może inny model np:http://www.allegro.pl/item511990305_massey_ferguson_3125.html#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hehe widze ze staje sie popularny hahaha

 

a co w nich skrzynia nie siada ?? ze tak polecacie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Zależy jaki masz aeral i musisz liczyć sie z kosztami naprawy, jak by sie zepsuł bo części do mf nie należą do najtańszych ale była by opłacalna w szczególności dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj