LukeClaas

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

Polecane posty

igorass    33

Hmmmm ciekawy temat, ale to zależy jaką macie sytuacje jeżeli potrzeba kasy to raczej ciężko będzie, co innego jak Twój ojciec uważa np. że ów ciągnik jest Wam zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Chodzi o to ze sa te wnioski o nowe ciągniki i jeśli by został przyznany wniosek to 1 ciągnik jest na sprzedaż a ja NIE CHCE żeby był sprzedany bo mam do zbyt duży sentyment do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale czy ten ciągnik przeszkadza w zdobyciu nowego?? Można przepisać go np na ciebie i tedy właściciel gospodarstwa nie ma tego ciągnika i składa wniosek o zakup. Nawet jak kontrola przyjedzie to powiesz to jest mój ciągnik a nie gospodarza.

 

PS o jaki ciągnik chodzi??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tez mam taki sam dylemat ale jednak sprzedamy bo po co mi 2 duze ,nie ma sensu trzymac dwuch ciagnikow


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A jakie masz traktory który chcesz sprzedać i jaki kupić jeśli można wiedzieć?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

jeszcze nie sprzedalem mam MTZ 80 ma 1800 mth i temu mi go szkoda stan za***isty , ale bede bral juz NEW HOLLANDA TD 5050 i temu tak robie

no niestety, moge o moim krokodylu duzo dobrego powiedziec to super ciagnik takie mtz , ale jak mam okazje kupic nowy to korzystam.

TRZEBA ISC DO PRZODU I SIE ROZWIJAC!!!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakie masz inne ciagniki jakiej mocy ma byćten na prow i ile masz ha czy masz chodowlę odpowiedz prosze najpier na te pytania to coś poradzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Rozumiem ze moze masz jakis sentyment do ciagnika ale jak masz ich 4 i jeden jest juz nie potrzebny to dlaczego ma stać bezczynnie? Jak go nie wykorzystujecie to przecież w czym problem sprzedać? Tylko wziąc za niego dobra cene a za te pieniadze moze cos innego kupisz bardziej potrzebnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie bądz głupi nie sprzedawaj, namów ojca żeby chwilę się wstrzymał i zobaczył jak to będzie sam mam 3 ciagniki na 30 ha i jest fajnie bo nie tracę bezcennego czasu na przeczepianie się, jeśli ten ciągnik co chcesz sprzedać nie wymaga teraz żadnego wkładu finansowego nie sprzedawaj, bo sam zobaczysz jaki to komfort, a staruszka nie szkoda będzie do nawozów czy innego syfu, lub bedzie sobie na stałę stał z jakąś maszyną ;)

co innego jak spala więcej oleju niż ropy i remoncik potzrebny to jak nei chcesz sobie głowy zawracać i pchać kasy w remonty to sprzedaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to prawda co Ferek07 napisal ja tez tak bede robil przetestuje nowy ciagnik i po roku sprzedam stary bo nie wiem czego moge sie spodziewac


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiedz, że nie będziesz pomagać na gospo i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U nas nie chciałem żeby pierdka sprzedali ( 3P) ale jednak poszedl i teraz też żaluja ojciec bo to taki dobry traktor do sipmy jest ale teraz trzeba go przekonac żeby kupił duży ciagnik :D;) Powiedz że uciekniesz z domu albo zostaw list pożegnalny, wyjdź z domu na piwko i wróć w nocy, może pomoże aa i napisz w liście, że jak sie namyśli że nie sprzedaje to ma ci esa napisac że zostaje :D:)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

w sumie ciągników nigdy nie za wiele tylko czy warto trzymać coś co będzie służyło głównie do zajmowania miejsca w magazynie sentyment sentymentem ale na niecałe 70 ha trzy sprawne ciągniki odpowiedniej wielkości powinny starczyć, a pieniądze można zainwestować w bardziej potrzebne rzeczy. wiem co znaczy sentyment do maszyny bo mam taki do jeszcze naszego bizonka kupę pracy przy nim zrobiony tak że drugiego takiego nie zobaczę już dużo fajnych wspomnień ale co nie ma sensu trzymać go w magazynie jak będzie nie używany, sytuację u siebie musisz ocenić sam ale jak masz trzymać tylko dla sentymentu a nie do pracy to z żalem pchaj w świat ale daleko żebyś nie widział jak ktoś go niszczy i dewastuje bo dostaniesz zawału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Według mnie w pierwszym poście powinieneś napisać kilka przydatnych informacji, takich jak:

 

- ile masz obecnie ciągników i jakiego chcesz sprzedać...

 

- jaki ciągnik zamierzasz kupić (moc)...

 

- z jakimi maszynami pracują ciągniki...

 

- jaki masz areał...

 

- jaką prowadzisz hodowlę...

 

Ty w pierwszym poście podałeś tylko tytuł tematu, nic poza tym, wszystkie te informacje trzeba było z Ciebie "wyciągnąć"... :D

 

No to jeszcze jedno pytanie, jakie mi przychodzi do głowy, a nikt o to nie pytał, jaką prowadzisz hodowlę...???

 

A i jeszcze coś, ilu u Ciebie jest traktorzystów...??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

OK. Sorka za błędy na drugi raz zanim napisze post 2 razy pomyslę ;) No więc po kolei. Mam 3 ciągniki. Są to Zetor 3011,6211,7745. Zamierzalibyśmy kupic zetora 7245 ew 6245. Zetor 7745 pracuje w transporcie(zboże,rzepak), orce, kopaniu buraków.

6211 pracuje w orce, siew zbóz, uprawy, opryskiwacz, obornik, trasnsport bel, transport buraków na pryzmę.

3011 siew buraków, nawozy, w tym roku troche uprawiał, opryskiwacz, transport bel, i takie inne koło domu.

Areał 67ha.

W tym roku modernizowana jest obora nie jest ona za duza ale ok. 130 szt. świń powinno wejść

3 traktorzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

heh... ja bym chyba zrobil wszystko zeby miec nowy ciagnik. np. do mojego 1224 mam bardzo duzy sentyment i by bylo ciezko sie z nim rozstac ale np. z ursuem 902 to... nawet bym sie nie zastanawial aby tylko byl jakis postep w gospodarstwie. ja mam odwrotny problem czyli jakich uzyc argumentow zeby wymienic jakis ciagnik na troche mlodszy lub calkiem nowy i zagraniczny. bo nie wiem czemu ale moj tata wierzy tylko w ursusy i zetory ;) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
lub bedzie sobie na stałę stał z jakąś maszyną ;)
ekonomista z ciebie widze jak nie wiem co... a pozniej sie dziwic ze polskie rolnictwo jest takie a nie inne... jak chcesz sie bawic to złoz wniosek na działalnosc pozarolniczą i otwórz sobie skansen pt. jak to było kiedys... sam widzisz ile mth maja ciagniki sprowadzane z zachodu, czy myslisz ze one sobie tak stoją z maszynami? tu widze jest ponad 60 ha do obrobienia, nie jest to nie wiadomo ile, ale tez trzeba to jakos porządnie i na czas uprawić... wiec lepiej Zrób sobie fotki z nim i w jakis album włóz a do pracy niech pozostaną dwa porządne sprzety.... no chyba ze jest jeszcze bydło... ale to jest juz inna bajka...

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jeszcze raz @LukeClaas, chcesz kupić nowy ciągnik, czy Zetora 7245...??? :D

 

Bo na początku piszesz coś o nowym ciągniku, a jak ja się zapytałem to napisałeś że chcesz kupić Zetora 7245 (lub 6245)...

 

Ja na twoim miejscu zgodził bym się z tatą, ale następny ciągnik kupiłbym o mocy co najmniej 100KM, wtedy to on by robił najcięższe prace w gospodarstwie typu orka, uprawa (najlepiej jak byś mu założył agregat uprawowo-siewny), no i w transporcie...

 

Zetorem 7745 byś kopał buraki, jak byś nie chciał agregatu uprawowo-siewnego to nim byś siał, wywoził obornik, no i transport...

 

A zadaniem Zetora 3011 były by opryski, siew nawozów, siew buraków, no i jeszcze jakieś tam drobne robótki dookoła gospodarstwa...

 

@Henius91 mój tata znów odwrotnie, nie chce Ursusa ani Zetora, na razie jest za ciągnikami Massey Ferguson, ale co kupi już sam nie wiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj