Skocz do zawartości
LukeClaas

jak przekonac tate zeby wybral inny ciagnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

igorass    31

Hmmmm ciekawy temat, ale to zależy jaką macie sytuacje jeżeli potrzeba kasy to raczej ciężko będzie, co innego jak Twój ojciec uważa np. że ów ciągnik jest Wam zbędny.

LukeClaas    362

Chodzi o to ze sa te wnioski o nowe ciągniki i jeśli by został przyznany wniosek to 1 ciągnik jest na sprzedaż a ja NIE CHCE żeby był sprzedany bo mam do zbyt duży sentyment do niego.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Ale czy ten ciągnik przeszkadza w zdobyciu nowego?? Można przepisać go np na ciebie i tedy właściciel gospodarstwa nie ma tego ciągnika i składa wniosek o zakup. Nawet jak kontrola przyjedzie to powiesz to jest mój ciągnik a nie gospodarza.

PS o jaki ciągnik chodzi??

kobra89    66

ja tez mam taki sam dylemat ale jednak sprzedamy bo po co mi 2 duze ,nie ma sensu trzymac dwuch ciagnikow

oFsik    30

A jakie masz traktory który chcesz sprzedać i jaki kupić jeśli można wiedzieć?

kobra89    66

jeszcze nie sprzedalem mam MTZ 80 ma 1800 mth i temu mi go szkoda stan za***isty , ale bede bral juz NEW HOLLANDA TD 5050 i temu tak robie

no niestety, moge o moim krokodylu duzo dobrego powiedziec to super ciagnik takie mtz , ale jak mam okazje kupic nowy to korzystam.

TRZEBA ISC DO PRZODU I SIE ROZWIJAC!!!!!

Ferdek07    62

jakie masz inne ciagniki jakiej mocy ma byćten na prow i ile masz ha czy masz chodowlę odpowiedz prosze najpier na te pytania to coś poradzimy ;)

LukaszZduny    0

Rozumiem ze moze masz jakis sentyment do ciagnika ale jak masz ich 4 i jeden jest juz nie potrzebny to dlaczego ma stać bezczynnie? Jak go nie wykorzystujecie to przecież w czym problem sprzedać? Tylko wziąc za niego dobra cene a za te pieniadze moze cos innego kupisz bardziej potrzebnego.

Ferdek07    62

Nie bądz głupi nie sprzedawaj, namów ojca żeby chwilę się wstrzymał i zobaczył jak to będzie sam mam 3 ciagniki na 30 ha i jest fajnie bo nie tracę bezcennego czasu na przeczepianie się, jeśli ten ciągnik co chcesz sprzedać nie wymaga teraz żadnego wkładu finansowego nie sprzedawaj, bo sam zobaczysz jaki to komfort, a staruszka nie szkoda będzie do nawozów czy innego syfu, lub bedzie sobie na stałę stał z jakąś maszyną ;)

co innego jak spala więcej oleju niż ropy i remoncik potzrebny to jak nei chcesz sobie głowy zawracać i pchać kasy w remonty to sprzedaj

kobra89    66

to prawda co Ferek07 napisal ja tez tak bede robil przetestuje nowy ciagnik i po roku sprzedam stary bo nie wiem czego moge sie spodziewac

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiedz, że nie będziesz pomagać na gospo i tyle ;)

UrsusCzesio    304

U nas nie chciałem żeby pierdka sprzedali ( 3P) ale jednak poszedl i teraz też żaluja ojciec bo to taki dobry traktor do sipmy jest ale teraz trzeba go przekonac żeby kupił duży ciagnik :D;) Powiedz że uciekniesz z domu albo zostaw list pożegnalny, wyjdź z domu na piwko i wróć w nocy, może pomoże aa i napisz w liście, że jak sie namyśli że nie sprzedaje to ma ci esa napisac że zostaje :D:)

rafal13113    96

w sumie ciągników nigdy nie za wiele tylko czy warto trzymać coś co będzie służyło głównie do zajmowania miejsca w magazynie sentyment sentymentem ale na niecałe 70 ha trzy sprawne ciągniki odpowiedniej wielkości powinny starczyć, a pieniądze można zainwestować w bardziej potrzebne rzeczy. wiem co znaczy sentyment do maszyny bo mam taki do jeszcze naszego bizonka kupę pracy przy nim zrobiony tak że drugiego takiego nie zobaczę już dużo fajnych wspomnień ale co nie ma sensu trzymać go w magazynie jak będzie nie używany, sytuację u siebie musisz ocenić sam ale jak masz trzymać tylko dla sentymentu a nie do pracy to z żalem pchaj w świat ale daleko żebyś nie widział jak ktoś go niszczy i dewastuje bo dostaniesz zawału ;)

MarcinPykuS    62

Według mnie w pierwszym poście powinieneś napisać kilka przydatnych informacji, takich jak:

- ile masz obecnie ciągników i jakiego chcesz sprzedać...

- jaki ciągnik zamierzasz kupić (moc)...

- z jakimi maszynami pracują ciągniki...

- jaki masz areał...

- jaką prowadzisz hodowlę...

Ty w pierwszym poście podałeś tylko tytuł tematu, nic poza tym, wszystkie te informacje trzeba było z Ciebie "wyciągnąć"... :D

No to jeszcze jedno pytanie, jakie mi przychodzi do głowy, a nikt o to nie pytał, jaką prowadzisz hodowlę...???

A i jeszcze coś, ilu u Ciebie jest traktorzystów...??? ;)

LukeClaas    362

OK. Sorka za błędy na drugi raz zanim napisze post 2 razy pomyslę ;) No więc po kolei. Mam 3 ciągniki. Są to Zetor 3011,6211,7745. Zamierzalibyśmy kupic zetora 7245 ew 6245. Zetor 7745 pracuje w transporcie(zboże,rzepak), orce, kopaniu buraków.

6211 pracuje w orce, siew zbóz, uprawy, opryskiwacz, obornik, trasnsport bel, transport buraków na pryzmę.

3011 siew buraków, nawozy, w tym roku troche uprawiał, opryskiwacz, transport bel, i takie inne koło domu.

Areał 67ha.

W tym roku modernizowana jest obora nie jest ona za duza ale ok. 130 szt. świń powinno wejść

3 traktorzystów.

Henius91    584

heh... ja bym chyba zrobil wszystko zeby miec nowy ciagnik. np. do mojego 1224 mam bardzo duzy sentyment i by bylo ciezko sie z nim rozstac ale np. z ursuem 902 to... nawet bym sie nie zastanawial aby tylko byl jakis postep w gospodarstwie. ja mam odwrotny problem czyli jakich uzyc argumentow zeby wymienic jakis ciagnik na troche mlodszy lub calkiem nowy i zagraniczny. bo nie wiem czemu ale moj tata wierzy tylko w ursusy i zetory ;) :angry:

Henius91    584

no wlasnie. za remont tez. a jak mial okazje kupic MF-a 3060 to wolal kupic ursusa 912 a pieniadze byly te same ;)

majranjd    8
lub bedzie sobie na stałę stał z jakąś maszyną ;)
ekonomista z ciebie widze jak nie wiem co... a pozniej sie dziwic ze polskie rolnictwo jest takie a nie inne... jak chcesz sie bawic to złoz wniosek na działalnosc pozarolniczą i otwórz sobie skansen pt. jak to było kiedys... sam widzisz ile mth maja ciagniki sprowadzane z zachodu, czy myslisz ze one sobie tak stoją z maszynami? tu widze jest ponad 60 ha do obrobienia, nie jest to nie wiadomo ile, ale tez trzeba to jakos porządnie i na czas uprawić... wiec lepiej Zrób sobie fotki z nim i w jakis album włóz a do pracy niech pozostaną dwa porządne sprzety.... no chyba ze jest jeszcze bydło... ale to jest juz inna bajka...

MarcinPykuS    62

Jeszcze raz @LukeClaas, chcesz kupić nowy ciągnik, czy Zetora 7245...??? :D

Bo na początku piszesz coś o nowym ciągniku, a jak ja się zapytałem to napisałeś że chcesz kupić Zetora 7245 (lub 6245)...

Ja na twoim miejscu zgodził bym się z tatą, ale następny ciągnik kupiłbym o mocy co najmniej 100KM, wtedy to on by robił najcięższe prace w gospodarstwie typu orka, uprawa (najlepiej jak byś mu założył agregat uprawowo-siewny), no i w transporcie...

Zetorem 7745 byś kopał buraki, jak byś nie chciał agregatu uprawowo-siewnego to nim byś siał, wywoził obornik, no i transport...

A zadaniem Zetora 3011 były by opryski, siew nawozów, siew buraków, no i jeszcze jakieś tam drobne robótki dookoła gospodarstwa...

@Henius91 mój tata znów odwrotnie, nie chce Ursusa ani Zetora, na razie jest za ciągnikami Massey Ferguson, ale co kupi już sam nie wiem... ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.