Zaloguj się, aby obserwować  
pawel74

Warto siać buraki??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel74    0

Czy warto opasać burakami pastewnymi bydło, dużo przy tym pracy?? A burak jest wysoko kaloryczny czy nie?? Czy nie ma co sie bawić z burakami piszcie co wiecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Burak pastewny to tylko na deser, bo na pewno od tego Ci nie urosną za szybko. Jest to prawie sama woda z solami mineralnymi. A pracy raczej dużo z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Na pewno urosną, kwestia tylko kiedy. Zależy jaka kiszonkę, jakie siano i ile skróty. Ale warto chociaż dokupić śrutę rzepakowa, bo ma ponad 30% białka, a kosztuje trochę ponad 500 zl. Do tego trochę witamin i już będzie na pewno dużo lepszy wynik opasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Czy warto opasać burakami pastewnymi bydło, dużo przy tym pracy?? A burak jest wysoko kaloryczny czy nie?? Czy nie ma co sie bawić z burakami piszcie co wiecie. ;)

Nie warto moim zdaniem, my zrezygnowaliśmy z tego, pracy dużo a efektów żadnych, jak ktoś ma jedną dwie krówki to tak ale przy większej ilości bydła nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Dlaczego przy 2 krowach warto a przy 40 nie warto? Mmożesz mi to wytłumaczyć bo niem rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Jak masz 2 krowy to nie zrobisz im kiszonki bo potem więcej się popsuje niż rozdasz. A buraki pastewne dobrze się przechowują i to jest ich jedyna zaleta:) no może jeszcze to że krówki dobrze je pobierają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Aha. A jak by mieć kukurydze dla 30 opasów i od czasu do czasu podrzucać bykom troche siekanych buraków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Małe ilości nie zaszkodzą, ale większe powodują biegunkę, no i lepiej nie dawać ich na pusty żołądek bo mogą wywołać ochwat. Przy żywieniu samą kukurydzą mogą być urozmaiceniem.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja daje troche buraków, ale to na deserek przed sianem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja kilka lat siałem buraki pastewne. Teraz zrezygnowałem ze względu na pracochłonność. Wole posiać więcej QQ


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

Przy paru sztukach, zdrowym kręgosłupie, chęci do ciężkiej pracy to się opłaci


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja sieje 19ha buraków cukrowych i narazie mi się to opłaca bo za tone dostaje 140zł a z 1ha mam obecnie 87t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj