dziku

Krzywdy wyrządzone przez byki.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dziku    2

Witam. Dzisiaj miałem nie przyjemną historie z bykiem zerwał sie i kopnoł mnie i mam siniaka wielkiego. a jakie wam największe krzywdy zrboiły byki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w telewizji było ostatnio na TVB3 jak byk zabił rolnika (starego kawalera) i jego ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ten temat można podciągąć pod "wypadki w rolnictwie" i się nie rozdrabniać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Kiedyś taka babka jedna we wsi u mojego wujka,juz teraz nie żyje ale jak żyła to tak chodziła od domu do domu i zaglądała kto co ma..hehe :rolleyes: i pewnego razu jak przyszła na gopsodarstwo mojego wujka nikogo akurat nie było na podwórku bo jedliśmy obiad,ja po obiedzie wychodze z domu patrze a ta babka leży pod drzwiami od obory i drze się w niebogłosy,okazało się ze ma złamaną ręke ale wujka nie obciązyli zadnymi kosztami bo ta babka sama się tam pchała i wtargnęła na jego posesję,a że byk sie zerwał to już inna sprawa.krótko mówiąc miala kobiecina pecha. :(


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Niestety wypadki śmiertelne z bykami są typowymi wypadkami w rolnictwie, jak cię tylko kopnął to uważaj się za szczęsciarza :( nie pamiętam jakichś nieprzyjemnych historii, ale siniaków nie liczę :rolleyes:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Co prawda to nie byk, ale krowa jak latowała kopnęła sąsiada w krok że....... szkoda gadać. 3 tygodnie spędził w szpitalu i przez pół roku chodził niesamowicie przygarbiony. Jak mu szło z żoną w nocy to nikt się nie pytał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

współczuje!! a nieraz nawet jałówki są gorsze od byków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

moja starsza osobe byk zabil bo sie zerwał a ona a ona siedziała i nie miala szans :rolleyes:


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

no tak niestety też bywa :rolleyes: z bykami jest ryzyko i trzeba sie z tym liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

mi gos opowiadalo ze malzenstwo mialo cos okolo80 bykow i pewnego razu przy podawaniu paszy jakas czesc sie urwala i niestety smierc na miejscu obojga:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mi kiedyś byk złamał palec serdeczny gdy go zapinałem pod łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

mi jeszcze kiedyś byk i krowa też nadepnęła na palce u nóg,krowa jak krowa, nadepnęła ale nic szczególnego się nie stało ale jak byk mi stąpnął to już poezja,noge miałem siną przez jakiś tydzień. ;););)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Ja dosyć często mam do czynienia z bykami i siniaków też już nie liczę, ale najczęściej dostaje od takich 200-350 kg.

Takie są najzwinniejsze i przez to niebezpieczne. Jeżeli trzeba przechodzić z tyłu za bykiem, czy jałówką to lepiej tuż za tyłkiem, mniej boli ;). Duże byki zauważają, że ktoś sie boi i tym bardziej sadzą się z rogami, no ale nie ma co przesadzać z ta odwagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

dokładnie:) takie 250-300kg są najgorsze. tym duzym juz sie potem nie chce wariowac chociaz nieraz tez potrafia wariowac. ale jak sie byk przyzwyczai ze zawsze sie koło niego przechodzi to tez jest łagodniejszy do tych co tam chodzą chyba ze ktos obcy to nie przepusci tak jak u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Duży byczek mały problem, mały byczek duży problem...hehe ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

u mnie juz sie troche rozluźniło bo sprzedałem te 3 największe i najbardziej agresywne byki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

no u mnie wcora jeden pojechoł,, ile dziku naważyłeś ? ja 550kg a płacili po 4,50+vat trochu kiepsko , a u ciebie??bo na jesieni 2 sprzedałem po 4,70 i ważyły po niecałe 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to i tak słaba u was cena.byki były czarnobiałe???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

mięsne były. ja nie mam czarnobiałych. a za HF płacili 4,5 zł bo pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie za mięsne 5,0 zł a jak jest ładny ok 800 kg to i 5,2zł a po uboju 9,1 zł


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kuj -pom powiat żnin


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas ceny 4.50 i ani grosza więcej :angry: . Jeszcze troche to na niczym nie bedzie mozna zarobic.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj