dziku

Krzywdy wyrządzone przez byki.

Polecane posty

wiki868    2

Panowie a nie da się zrobić jakiś poskromów podczas załadunku lub przeprowadzania ich ?  czy stosujecie kolucho (pierścień) na nozdrza?    albo jakies paralizatory bezpieczne dla zwierzecia ?    

 

 

nie mam na mysli znęcania się nad zwierzetami tylko dobro hodowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewnym filmie z prl widac taki drag do prowadzenia byka ktory powinien zdac egzamin (teoretycznie bo w praktyce trzeba by bylo sprawdzic). O ile dobrze pamietam film nazywa sie ,,pechowy dzien pana kierownika" i byl emitowany rowniez w ktoryms odcinku ,,socjalistyczna filmoteka powiatowa" bodajze ,,uwaga! Buhaj zlosliwy". Program prowadzony przez andrusa pewnie znajdziesz ten odcinek w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Co do wprowadzania bydła na samochód to zawsze trzeba uważać i najlepiej żeby było kilka osób przy tym żeby było komu pomóc albo byka odciągnąć. Był u mnie pare miesięcy temu kierowca który stwierdził że byki same muszą wejść na samochód bez żadnej pomocy :lol:

 

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

 

Z bykami trzeba krótko i na temat, muszą wiedzieć kto rządzi, oczywiście wiesz do czego służy pręt metalowy albo rurka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/byk-stratowal-gospodarza-na-smierc_740079.html

"Gdyby sprzedał byka, tak jak podpowiadał mu rozsądek, pewnie cieszyłby się dalej życiem. Ale Janusz K. (+56 l.) z Kaszubów pod Krasnymstawem (lubelskie) zawierzył sercu a nie rozumowi. Wieczorem żalił się sąsiadowi Stanisławowi Makówce (76 l.), że nie daje sobie rady z agresywnym bykiem, którego trzymał w stodole. – Sprzedałbym go, ale trzymam go od cielaczka, szkoda się rozstawać...- mówił. Na drugi dzień byk rozszarpał go na strzępy."

byk-stratowal-gospodarza-na-smierc_25106

 

Niezastąpiony jest poczciwy pies, który co dzień waruje przy zwierzętach, aby grzecznie stały, gdy się wkoło nich robi. A w razie zerwania buhaja daje radę za kilkoro chłopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten sąsiad niech lepiej też już zakończy hodowlę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Teściowi przez 40 lat byki nic nie zrobiły. W wieku 60 lat złamały mu rękę. Nigdy nie można wierzyć zwierzętom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

mnie raz oko podbiły przy przewiązywaniu, mój błąd, za szybko chciałem, się zniżyłem, żeby łańcuch zabezpieczyć a on mnie rogiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie jestem po bliskim spotkaniu z bykiem ok 800 kg.Byk który nigdy nie sprawiał problemów spuścił się z łańcucha i stał na swoim miejscu po wejściu do szopy niespodziewanie zaatakował wbił róg w pachwinę i wepchnął mnie pod koryto następnie poniósł łeb rozrywając pachwinę razem z mięśniami minął tętnicę o kilka mm.

Byk po prostu oszałał był ogromny problem z uwązaniem,a ja znalazłem się na sole operacyjnym i mam przymusowe min 3 m-ce wolnego.Zeby tylko ręka wróciła do sprawności.

 

współczuję,teraz będziesz miał bliskie spotkania z firmami chcącymi wyciągnąć odszkodowanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie firmy , jakie odszkodowanie , to nie wypadek samochodowy . KRUS mu wypłaci i tytle . Chyba byka nikt nie pozwie B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:( Współczuję również. Ryzyk fizyk tak mówię, bo mnie to również może czekać i zawsze jestem tego świadoma.

Wczoraj ok. 22.00 uciekł nam jeden ok. 500 kg po przerwaniu pastucha, ktoś przypadkowy grzecznie przyszedł poinformować. to z synkiem po ciemku ganialiśmy. Jednakże bez pomocy psa nie słuchają i idą na człowieka, z 2 miesiące temu inny oszalał i przeskakiwał ogrodzenia ponad 150cm i furtki, pies się bardzo namęczył i mu jęzor musiał pogryźć  :P , aby w końcu posłuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Żona uratowała mi życie bo odwróciła jego uwagę krzykiem i kłuła go widłami.Wczoraj sąsiedzi ładowali tego byka to atakował i trzeba było ładować go na 10m linie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cudowne zwierzę....potrzebuje tylko odpowiedniego podejścia..

"Ten byk był przykuty do łańcucha przez całe swoje życie. Zobacz, jak się odwdzięczył swojemu wybawcy!
Teraz już nie mamy wątpliwości, czy zwierzęta mają duszę, przecież to widać, że tak."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakaś lipa ten filmik,co tu niby nie humanitarnego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fakt cytowany opis spod filmiku jest przesadzony :)

...jednakże chodzi mi o ten niewidzialny kontakt i zaufanie jaki ten człowiek wzbudził w zwierzaku...coś niesamowitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aaaaaaaa :) jak to handlarz he he i dla byka wode z mózgu zrobił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ze zwierzętami zawsze z o z  nieważne jak łagodna bywa sztuka. jałówka lm cały czas próbuje mnie poczęstować rogami ratuje to że jest przypieta alb po prostu chce pieszczot jak to za malucha było ale bydło nie zna swojej siły i dlatego z o z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój najlepszy przyjaciel :D Takiego byka nigdy nie oddałabym.Co za rolnik!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale kumple,jeszcze żeby piwko pił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ladny widok ,rzadko sie zdarza taka więz

bobienko ,a skąd wiesz ze nie pija ,przecież cenzura i nie wszystko pokazane :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mój najlepszy przyjaciel :D Takiego byka nigdy nie oddałabym.Co za rolnik!

  A  co  byś  z nim  zrobiła? co za  rolnik? 

Rolnictwo polega  na  utrzymywaniu sie  z hodowli  lub  upraw , a  nie na  tym  żeby  trzymać  zwierzeta  aż  zdechną  ze  starości 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj