dziku

Krzywdy wyrządzone przez byki.

Polecane posty

JPH2    25

Musi być zachowana ciągłość w zwolnieniach przez ponad 30 dni bez żadnej przerwy nawet na jeden dzień, wtedy dostaniesz zasiłek chorobowy.Np. od 2.08 dostajesz po raz pierwszy10dni tj do 11.08 włącznie i w tym dniu lub w następnym idziesz po dalsze zwolnienie które jest od 12.08 np na 5dni do 16.08 itd aż do 30 dni, te pierwsze 30 dni jest ważne bo za29 dni nic nie otrzymasz.Lekarzowi musisz mówić ze jesteś ubezpieczony w KRUS. Zasiłek chorobowy trwający bez przerwy 180 dni - lekarz wypisuje skier na komisję-sprawdż jak to jest bo mogę mieć nieaktualne wiadomości.Jeżeli na terenie gospodarstwa zdarzył się wypadek to musisz to zgłósić niezwłocznie do KRUS a i lekarzowi leczącemu też musisz to powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borec97    23

Czasami bynio wejdzie mi na noge albo pasze z kubełka wysypie. Kiedyś chciał mnie bodnąć, ale zdąrzyłem odskoczyć. ;)

Edytowano przez borec97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Dwa razy miałam bliskie spotkanie z bykiem . Nie było zabawnie....Nie rozumiem ludzi, którzy tak glupio narażają swoje życie w takiej "zabawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W ubiegłym miesiącu byk zadał śmiertelne ciosy 23-latkowi gdy ten próbował go uwiązać na łańcuch. W oborze walczył z bykiem sam podd nieobecność innych domowników. STRASZNA TRAGEDIA


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Obsługa zawsze we dwoje . Ja każde stanowisko tak projektuje żeby żaden pracownik nie miał kontaktu zawsze zasłania sie bamką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strach czytać . Hoduję byki 20 lat i na szczęście jedyne ,,uszkodzenia'' to siniaki , podbite oko i ugryziony palec .Ale dzieciakom zabraniam wchodzić do obory.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Koledzy a czy myślicie, że zamiast byków bezpieczniej byłoby opasać jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Dlaczego mało dochodowy? Ładna mięsna jałówka "płaci" lepiej niż buchaj HF. Niestety jałówki też mogą mieć nierówno pod sufitem, ale rzadziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jałówki tańsze od byków w tym samym wieku o 1500zl , paszy zjedzą niewiele mniej niż byki . Pracy tyle samo ,a przy 30 sztukach 45 000zł mniej .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Tyle, że jak na tą chwilę można korzystnie sprzedać jałówke krowiarzowi i to za lepsze pieniądze niż byka na rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

W dodatku jeszcze jałówka cielna obędzie się bez ospy - a byk nie, tylko w cenę trzeba trafić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Moi rodzice hodowali byki i ja hoduje ale jeszcze nigdy byk nie zaatakował a nawet nie kopnął chociaż obornik usuwany jest ręcznie a byczki chodzą luzem. Może i na uwięzi lepsze są przyrosty ale takie sztuki nie mogą rozładować agresji i jak się zerwie to równa z ziemia wszystko co mu na drodze stanie, a takie hodowane luzem walki toczą między sobą i potem nie są takie agresywne wobec ludzi więc trzeba się zastanowić co jest lepsze dla nas czy trochę większy zysk czy nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

U mnie dziś był klient po byczki i przy mierzeniu obwodu klatki jednemu z 6 w stadzie drugi podbiegł i kopnął go w 4 litery. Wiadomo że taki 200 kg nic poważnego jeszcze nie zrobi ale pokazał jak traktuje obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jałówki z tego co słyszę od kierowców ze skupu sa często gorsze od byków.

U mnie tydzień temu brali na rzeź taką 560 kg, wszystko było robione spokojnie, zrobiona uzda z powroza itp i w momencie kiedy odpinałem łańcuch, kiedy werblik przeszedł przez oczko (zaznaczam bardzo spokojnym ruchem ) jałówka się wściekła, chłopaka który trzymał powróz pociągła za sobą i kopneła z obu nóg wnogę tuż obok krocza - 5 cm dalej i mógł chłop nie zyć.

Poszła w podwórze przebiegła obok mojego auta i wparowała do mojego warsztatu gdzie stały spawarki, kompresor i trochę innego sprzętu to dosłownie nad tym wszystkim przeleciała i zaklinowała się w narożniku na jej szczęście.

Ogólnie było nas 5 i mieliśmy szczęścia więcej jak rozumu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie byk jak sie trafi szalony to może jeden na trzydzieści,a jałówki to co druga dzikuska.Do czasu jak stoi w stanowisku to ok,potem na samochód wprowadzić to rodeo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

w mojej okolicy kobieta przechodziła koło krowy sąsiadki a ta ją zaatakowawała tak ją pobodła(połamana ręka,noga,śniaki i inne)że trafiła do szpitala ok.1-2miesiące śpiączki i musieli odłączyć od respiratora...a to przecierz "tylko" krowa, która wypasała się na łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krowiara   
Gość Krowiara

Mi jeszcze nigdy byk nic złego nie zrobił ;) są one na uwięzi i jak mi się chce to je czyszczę normalnymi szczotkami dla koni :D nie boją się mnie, a mimo to nic mi nie robią

kiedyś za to mnie cielak ugryzł i paznokieć leczyłam przez ponad rok, 2 razy był zrywany chirurgicznie nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 9 byków Limousine i Simentalle w wadze od 300-400 kg , Mają dostarczane , Pasze , Kiszoonke z traw , Kiszonke z kukurydzy , siano  , Są na uwięzi , stoją jeden koło drugiego , zaczynają bardzo wariować , ostatnio nawed jeden mi się urwał przy odwalaniu obornika ale zdązyłem przeskoczyć przez kraty , Mam takie pytanie przy odwalaniu obornika , dajecie np : pasze ? , W jakiej wadze najlepiej kupować byczki , poniewaz planuje zakupić 10 - 15 sztuk , , . Jakie macie przyrosty , przykładowo po roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja najpierw daję paszę,bo tak to się oglądają za siebie i sie tłuką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

od znajomego zabierali byki i jeden sie urwał i zaczoł znęcać sie nad kierowcą samochodu aż karetka go zabrała i z zakładów mięsnych przysłali nowego kierowce a poturbowanemu połamał noge i ręke a kololiczni ludzie wyciągneli go z samochodu przez otwór przy rampie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj