MARTINUS

Płodozmian

Polecane posty

ahme999    116

zaraz?zboże też kisicie? pierwsze słyszę:) nie psuje się? i w jaki sposób to robicie?-w rękawy,pryzmy..? mielecie wcześniej? przeciez suche ziarno się nie zakisi;) chyba ;p więc żywienie jest na pewno na mokro?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak kisimy..tzn zakislilismy pierwszy raz. Zdalo to egzamin i bedziemy dalej kisic. Zakiszanie zboza przeznaczonego na pasze jest malo znane chyba ale za to ma swoje korzysci. Nie zachodza zadne procesy chemiczne, brak mykotoksyn i jakichkolwiek grzybów,nie grzeje sie ,brak szkodników. Jedyny minus to koszt srodka chemicznego.

 

Jak zakiszamy? Przyjezdza przyczepa z pola , wysypujemy ja przez zmijke do magazynu na pryzme. W zmijce mamy 3 aplikatory polaczone z maszynka ktora ustala dawke srodka. Zywienei na mokro wlasnie jest w trakcie realizacji. W tuczarni bedzie od razu zywienie na mokro, w chlewni z maciorami bedzie zakladane w tym samym czasie co w tuczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ile będzie cie mniej wiecej kosztować stacja paszowa? zakładam ze pełen automatyk,czujniki wyjadania z koryt itp..:) dla kilkuset ha zboża opyla sie inwestować w żywienie na mokro, ale dla kilkudziesięciu..;/ trzebaby dokładnie przeliczyć:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to ja dopiero 2 rok gospodarze , ale mam zamiar na tych lepszych kawałkach wprowadzic nastepujące zmianowanie : pszenica oz. -rzepak - pszenica oz.- rzepak . a jakby sie udało to jeszcze za pszenicą wskoczą buraki :lol: i wtedy by to wyglądało tak : pszenica oz. - rzepak - pszenica - buraki - pszenica :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ksiazki pisza ze rzepak na przemian z pszenica dobrze wplywa na rozwoj grzybow , szczegolnie wsrod rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale myśle że jakby sie udalo te buraki siać to by było już dobrze ;)a i struktura ziemi sie poprawi , poniewaz co roku były tam rośliny zbożowe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy omawianu zmianowania i technologi uprawy roślin wyróznia się nastepujące grupy roślin:zbożowe,okopowe,przemysłowe,strączkowe....to te wazniejsze. Prawidłowy płodozmian powinien wygladac nastepujaco:

 

-Burak cukrowy > jęczmien jary > rzepak ozimy > pszenica ozima > groch > pszenżyto ozime > burak cukrowy

 

Oczywiscie zamiast jeczmienia jarego mozesz posiac pszenice jara tak samo jak po grochu zamiast pszenzyta mozesz pszenice posiac...kwestia wboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

bardzo dobrze ale kto teraz ma sześciopolówke,

w mojej okolicy dominuje rzepak-pszenica

lub rzepak-pszenica-jęczmień{mam tak}

a ci co mają świnie to zboża{mono}poszlak zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Właśnie ja sądze że już takie zmainowanie pszenica - rzepak , jest dużo lepsze niz cały czas zboża :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewno jest lepsze. W monokulturze 4-letniej tracisz nawet do 40% plonu pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no a jak będzie co roku występował inny typ korzenia , to powinno poprawic strukture gleby :lol: tak zrozumialem to co piszą w książce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

u mnie to wygląda tak że na około 60% pola jest tak

-buraki cukrowe

-pszenica ozima

-rzepak ozimy

-pszenica ozima

-ziemniaki jadalne

-pszenica ozima

a na ciężkich ziemniach

-buraki cukrowe

-pszenica ozima

-rzepak ozimy

-pszenica ozima

na słabych ziemiach wyglada nastepujaco

-ziemniaki jadalne

-pszenica ozima

-rzepak ozimy

-pszenica ozima.

Starm sie żeby buraki, ziemniaki i rzepak nie był na danym polu częściej niz co 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

kiedyś jak miałem full świnek to siałem : pszenżyto{obornik}-jęczmień jary-pszenżyto i odnowa , tylko na świni było 150zł zysku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

U mnie już jest rok rzepak, a rok pszenica (z jęczmienia rezygnuję- nieopłacalne). Ale planuje jakieś truskawki, ziemniaki (najgorzej będzie "wejść" na rynek) czy kukurydzę. Kiedyś było zmianowanie, jakieś buraki itp. A teraz polikwidowała UE i zostaje tylko pszenica z rzepakiem. Będę jeszcze siał poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

witam... u mnie obornik kukurydza lub sorgo, obornik owies, obornik pszenżyto i od nowa... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

My siejemy pszenice zawsze zimową, groch, jęczmień, rzepak, fasola. Zboża na przemian z motylkowymi.

Kiedyś to były płodozmiany jak siało się len, buraki, bobik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewDF    0

Na rędzinie: pszenica, pszenica, rzepak lub owies i znowu 2 lata pszenica

 

Na glinie: kapusta, pszenica, pszenica i znowu kapusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo2    0

rzepak-pszenica ozima-pszenica ozima-buraki cukrowe-pietruszka naciowa-fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

na lepszych kawałkach rzepak - pszenica - jęczmień browarny, na słabszych rzepak - pszenżyto - żyto mieszańcowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

a u mnie owies-żyto-pszenżyto i od początku oczywiście między siewami obornik daje i nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak..jest dobrym przedplonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas jak szybciej zbiora to sieja zawsze pszenice ozima, zawsze piekniy plon daje :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Jaki płodozmian zrobić na V-VI klasie na oborniku? np.

 

 

 

obornik

1 owies

 

2 pszenżyto/żyto

 

3 żyto

 

4 łubin

 

5 pszenżyto/żyto

 

6 i od nowa


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj