nalepa.p

TMS?

Polecane posty

MrDragon    1

Przepraszam kolega chyba pomylił TMS z innym systemem (wyleciało mi z głowy jak to się nazywa), TMS ma za zadanie utrzymać stałą prędkość przy zmiennych obrotach, a ten system o którym jest wspomniane wyżej to tylko ustalenie prędkości, gaz nożny działa jak joystik zmiany prędkości.


www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn to chyba nie jest zaden system, po prostu kazda przekladnia bezstopniowa tak potrafi, a nawet stopniowa ze sprzeglem hydrokinetycznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak sie ktos ciebie zapyta to mozesz odpowiedziec TMS: Ten Ma Siłę

wiekszosc wlascicieli/uzytkownikow fendtow tak robi ;) gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ale jak ci to ułatwia prace i wiesz w czym ci to pomaga to jak można nie wiedzieć co to jest/w czym to pomaga?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co to jest TMS.. Podaje tylko do jakiego typu prac może być dodatkowo wykorzystany, przy których czynnościach ułatwia nam prace. Jedną z tych prac jest praca z ładowaczem czołowym - ot tyle.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

generalnie tms, nie zostal stworzony, aby wygodniej pracowac z ladowaczem, ale skoro ci pomaga to ok, nie gadajmy juz o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekW    0

Witam jestem tu nowy czytam co piszecie i smiać mi się chce bo najwięcej do powiedzenia mająosoby ktore nawet nie siedziały w FENDZIE. Ja mam 716 z 2005 roku nie miała TMS-a więc zamówiłem u Korbanka zapłąciłem ponad 2 tyś eu po super upuście ale to nie jest ważne. Kolega napisał że TMS pomaga mu przy pracy z turem i mowi prawdę bo jak masz TMS-a to masz jazdę z pedału gazu bez TMS-a nie masz tego.

Drugi kolega napisał że dzieki TMS ma programowanie na uwrociach np.(zpodnoszenie pługa zwęrzenie szerokości i obrócenie po naciśnięciu jednego przycisku) iMA RACJE bo TSM to i TICZI system programowania na uwrociach.

Wracając do tematu co to jest TMS. Jak już ktoś tu napisał TMS to połączenie silnika z skrzynią VARIO komputer samsteruje obrotami silnika jeśli potrzeba mu mocy to sam doda gazu ty nic nie robisz. PLUSY obniża spalanie. Ale TMS to takrze programowanie funkcji podnośnika i sterowania zaworami hydraulicznymi łącznie z czasami ich otwieraznia się i wydatkiem oleju. TMS to jazda z pedału gazu bez używania dżojstika przykład(ustawiam maxymalną prędkość na 10km/h i jak dodam lekko gazu cioągnik ruszy dodam wiecej gazu cięgnik pojedzie szybciej dodam gazu na 1800 obrotów ciągnik pojedzie 10km/h.

Proszę żeby ludzie ktorzy nie jeżdzili ciągnikam,o FENDT nie wypowiadali się jak nie wiedzą np co to TMS.

Zrozumcie TMS to nie tylko połączenie silnika ze skrzynią to jeszcze inne sytemy ktore wchodzą w skał TSM to jest poprostu zarządzanie ciągnikiem.

Użytkuje ciągnik FENDT i uważam że nie ma lepszej skrzyni od tej FENDA a jeżdziłem na rożnym sprzęcie. Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem na maila.

Jak ktoś ma problem albo pytania o kombajny claasa LEXION chętnie pomogę pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie na jakim jeszcze sprzecie jezdziles?

jesli nie rozumiesz slowa generalnie, to twoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gracjan, a potwierdzisz to ze ciagnik bez tms nie ma zarzadzania uwrociami, czy tez obslugi zlacz elektrohydraulicznych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, nawet ciągnik który posiada TMS może nie mieć zarzadzania uwrociami i obsługi złącz elektrohydraulicznych.. Tak jest w moim przypadku (FENDT 312). Ciągnik ten ma zwykłe, mechanicze rozdzilacze..

Natomiast ciągnik bez TMS może mieć te funkcje - czyli nie potwierdze tego co napisał kolega ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiesz moze czy do innych serii jest mozliwe dolozenie tms, jesli uprzednio ciagnik nie byl w to wyposazony?

czy cena jest podobna jak w serii 300, czy trzeba wiecej elementow wymieniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Odpowiem za kolege jeśli można. Można bez problemu dołożyc TMS jeśli wcześniej go nie miał, a wymieniane elementy to drobiazgi, najważniejsze jest oprogramowanie. Co do cen to nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że do serii 300 jest tańszy niż do pozostałych.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Dokupując ten TMS dobrze on Ci działa? Naklejli ci na maske TMS i czy ten pusty klawisz zminili na ten z napisem?


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w sumie to tu jest odpowiedz na moje pytanie, nie wiem dlaczego zdawalo mi sie ze to gracjan "domawial" tms:

Ja mam 716 z 2005 roku nie miała TMS-a więc zamówiłem u Korbanka zapłąciłem ponad 2 tyś eu po super upuście ale to nie jest ważne.

jak to sie sprawuje, usluga wykonana profi?? wszystko dziala jak nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie: kupowałem ciągnik już wyposażony w TMS, podałem tylko ile jest dopłaty do TMS przy zamawianiu ciągnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekW    0

Witam. jeśli chcemy założyć TMS to wymieniamy cały dżojstik łącznie bo na tym z TMS jest przycisk do rozłączania z pedałem gazu i dodatkowy przycisk TMS ktory znajduje się pomiędzy przyciskiem gazu ręcznego obroty max i obroty min + wgranie oprogramowania i to wszystko. Ja jestm zadowolony z usług korbanka. Nie mówię że to najlepsza firmaw polsce oni mają wyłaczność na FENDA CLAASA i to moim zdaniem jez złe (brak konkurencji) ale współpracuje z nimi i jest ok nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Mają jescze MF. A całego Joya to napewo nie trzeba wymieniac, wystarczy zamontowac odpowiednie przyciski i ten sówak.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekW    0
Mają jescze MF. A całego Joya to napewo nie trzeba wymieniac, wystarczy zamontowac odpowiednie przyciski i ten sówak.

Ciekawe jak chcesz ząłożyć te przyciski dziury śrubokrętem wydłubiesz???????????????????????? Mowie że zamowiłem TMS i przyszedł nowy dżojstik i nie ma możliwości w starym coś dołożyc chyba że sobie ziury wydłubiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

A czy jest możliwość dokupienia TMS do 411 Vario? Wtedy trzeba dokupić cały podłokietnik z joystickiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj