Belarus6651

John Deere 5075E vs Ursus c-380

Polecane posty

Belarus6651    9

Witam wszystkich poszukuje mniejszego ciągnika do przyczepy samozbierającej marki opalenica.
Ciągnik będzie w ciągu roku woził 70 przyczep.

Interesują mnie mniejsze ciągniki:
John Deere 5075E
Ursus C-380
Zamiast tego belarusa i nh.
Który według was najlepiej się nadaje.

Gospodarstwo liczy 25 hektarów.
cena max to 115 Tysięcy zł.
Wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

Najlepiej jedz do sprzedawców, obejrzysz, pogadasz, wycenią ci i wtedy dopiero można na spokojnie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

tylko polską moc jest najlepsza najtańsza w eksplatacji  w serwisie wiem bo mam zachodni wszyscy ładni mówią jak chcą sprzedać jak brałem ciągniki to jeszcze niebyło ususów teraz bym wzioł  ursusa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIND23    0

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje.  Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę  inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim  zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To jeszcze rozwiń swoją wypowiedź co do tego Ursusa-a sąsiada... Ten JD jest niemal takiej samej klasy szrotem jak Ursus więc takie skrajne określenie, że Ursus zły, a JD dobry jest nie na miejscu. Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

 

I ile kosztował JD z oryginalną kabiną i skrzynię 12+12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus6651    9

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje. Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

A dla czemu odradzasz zakup ursusa? Co jest powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie oba są na podobnym poziomie. Ten JD to typowy azjata - silnik z Indii, przeni most Dana produkowany w Chinach, tylny pewnie też.
W zeszłym roku któryś z modeli w promocji kosztował 99000zł netto.

Trochę lepiej wykonane może byc Kioti Rx7230C ale trzeba dokładnie wypytac o koszty serwisowania ponieważ teoretycznie interwały przeglądów sa dośc krótkie - 100mth na silnik i 400mth tylny most. Trzeba oczywiście dowiedziec się w jakim czasie ten ciągnik nalicza 1mth, bo np. JD 5E z tego co pisała jedna z osób która miała go na testach 1mth bije w około 45min i w teorii czas miedzy przeglądami może byc duży a w praktyce podobny.
Co do wad Kioti zaliczył bym jeszcze DPF który "uprzyjemni" życie, szczególnie w lekkich pracach oraz dźwignie biegów po lewej stronie co jest kwestią przyzwyczajenia za pewne.

Jeszcze są takie wynalazki jak Landini Technofarm i McCormick CL - ogólnie bliźniacze konstrukcje Ursusa/Farmtraca


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIND23    0

Nie słyszałem żeby ktoś mówił o nich dobrze, a sąsiad zadowolony nie jest. Gdzie napisałem że ursus zawsze zły a jd dobry? Skrajne określenia to chyba twoja domena

 

takiej samej klasy szrotem

 

Na agroshow nie pytałem o cenę - po prostu nie interesowała mnie. Na olx  ursus z klimą 105k a jd 114k tak na szybko patrząc.

 

 

Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

 

Tu się akurat zgadzam ale to chyba oczywiste. Sam bym wolał kupić jakiś używany. Zresztą moja odpowiedź dość stonowana jest. Każdy niech kupuje co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. 

 

A cała Twoja opinia to sąsiad ma i nie chwali, dlatego pytam jaki problem z nim ma ;)

Ilość osób które mówią o pozytywnie jak i negatywnie na temat JD jak i Ursusa z omawianych serii jest podobna. W dodatku JD w podstawie skrzynia 9+3, tragiczny podnośnik i słaba kabina. Niczym się na tle Ursusa nie wyróżnia. Dopiero wersja z rewersem i oryginalną kabiną jako tako się nada tylko nadal mamy marna jakość materiałów. 

To są porównywalne ciągniki, a nawet patrząc na dane techniczne Ursus lepiej wypada. 

 

C 380 katalogowo 99.000 czy 99.900 a JD na olx 114 ale to jakiś powystawowy więc katalogowo pewnie więcej. Taniej to w podstawie, tylko gdzie do ciągnika tej klasy w nowego obecnych czasach skrzynia 9+3 i słaba kabina. Taki zakup to strzał w kolano, a nie rozwój chyba że ktoś kupuje tylko wyznając zasadę nowe to nowe i jest znaczek

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej1278    1

Przed zakupem patrzyłem na wiele parametrów i porównywałem z innymi ale o tym że silnik JD będzie palił na zimnym rozruchu tak ciężko to w to mogę uwierzyć dopiero po ponad roku użytkowania.  Nie wiem jak Ursus i Belarus ale posiadam JD 5075E od nowości z 2015  i od początku podczas zimnego rozruchu pracuje bardzo nierówno przez  czas 20 sekund do 1 minuty zależy jaka temp. Podczas pracy na rozruchu Kopci  zapalają się kontrolki silnika, ładowania i inne ostrzegawcze. Serwis JD który wielokrotnie o tym informowałem twierdzi że to standardowa praca silnika i taka jest kultura pracy tego modelu. Nie było wielkich mrozów do - 7. Raz nie odpalił. Aż strach pomyśleć co było by przy -20. Dla porównania mam starego JD1020 ma prawie 50 lat i lepiej pali niż ten nowy. Więc przed zakupem proszę o sprawdzenie tego ważnego parametru. Jeśli ktoś ma ten sam problem to będę wdzięczny za kontakt. Uważam że skoro taka charakterystyka pracy silnika jest standardem to każdy kupujący powinien o tym wiedzieć przed zakupem. Nie widziałem żeby gdzieś było to napisane w prospektach, danych traktora lub na filmach reklamowych modelu jakich jest wiele w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj