Bioma

sposoby na odor i aoniak w chlewniach i na pryzmach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bioma    0

Witam czas już chyba abyśmy coś z tym zaczęli robić. Jakie stosujecie sposoby żeby to zlikwidować?

Ja stosuje taki specjalny proszek przed ścieleniem, mam na głębokiej ściółce, cholernie drogi ten proszek, nie pamiętam jakiej firmy ale chyba agrotreding to rozprowadza, efekt jest ale tylko przez dwa dni, tak wiec w sumie to dobra wentylacja, ale w zimie strasznie spada temp. jak się mocno wietrzy

maszeruj albo giń !!

talek48    1

Nie wiem czy myślę o tym samym proszku ale mój wujek po wywalaniu ściółki od macior na porodówce zawsze posypuje posadzkę jakimś proszkiem i on jest na zarazki i choroby... a inne skojce posypuje u tuczników tylko wtedy jak zmienia rzut świń, i jak się takim proszkiem posypie to świnie nie chorują tak, są spokojniejsze no i likwiduje te zarazki po starym rzucie świń...ja tego nie stosuje i tez jest ok ;) hehe

Wiadomość z agroFakt.pl

Bioma    0
Ja stosuje taki specjalny proszek przed ścieleniem, mam na głębokiej ściółce, cholernie drogi ten proszek, nie pamiętam jakiej firmy ale chyba agrotreding to rozprowadza, efekt jest ale tylko przez dwa dni, tak wiec w sumie to dobra wentylacja, ale w zimie strasznie spada temp. jak się mocno wietrzy

Wszystkim się kiedyś dobiorą do skory za ten ,,swojski'' smrodek. Ja testuje od dłuższego czasu rożne preparaty na fermie i skutek jest rożny. Najlepsze efekty dały preparaty stosowane na ściółkę znam dwa takie 1. tzw EM-y które można już dostać wszędzie i szwajcarski Kopros który można sprowadzić tylko bezpośrednio od producenta. Trochę jest z tym gimnastyki ale zaryzykowałem na początku i chyba dam sobie spokój z innymi bo działa najlepiej. Zastanawiam się ilu farmerom zależałoby tak naprawdę na zdrowiu zwierzaków i poprawie warunków ,,klimatycznych'' w chlewni i wokół. Mniej problemów z oddychaniem nie ma smrodu i much a obornik z gnojowica rozkłada się praktycznie jeszcze w chlewni a na pryzmie i na polu potem tez nie ma zapaszków. Zwierzaki tez jakby weselsze i lepiej rosną. ;)

vvojtas1    26

Ja stosuje już chyba 4 lata EM. Pierwszy rok dosatronem dawałem do wody ale zaczęły się problemy z zatykaniem sitek na smoczkach. Teraz dodaje do paszy podczas mieszania. Dodatkowo czasami polewam posadzki w całej chlewni, a stosuje go także zamiast płynu dezynfekcyjnego przy myciu kojców.

Fenol    4

bioma jesteś rolnikiem czy sprzedawcą i wykorzystujesz forum do marketingu? ;)

Mi też wyślij swoje materiały

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kombinerki
      Hey, chciałem zapytać  jak to jest z tymi zmianami odnośni pozwolenia na budowę kurnika lub chlewni? Ponoć ma być 500 m odległości od najbliższych zabudowań ale wszyscy wiemy że w prawie budowlanym jest wiele odstapień. a jak jest z tym przepisem. Kurnik tylko w szczerym polu? Ktoś przerabia temat po zmianach?
    • Przez siwymirek
      Witam potrzebuje uzdatnic wodę dla trzody ilość około 13m3 na dobę. Potrzebuje pozbyć się żelaza i manganu... macie u siebie jakieś instalacje?
    • Przez rolnikus21
      Witam. Zastanawiam się nad budową tuczarni na około 500 szt na rusztach. Jestem ciekaw ile taka chlewnia by kosztowała razem z robocizną. Interesuje mnie także jaki jest koszt dachu na taka chlewnie razem z płyta i dzwigarami. 
    • Przez jan2130
      Witam co sadzicie o płytach warstwowych jako pokrycie dach bo słyszalem ruzne opinie i mam dylemat ???
    • Przez ZCBooster
      Witam
      Czy ktoś tutaj używał środków Karchera rm91 albo rm92 do mycia chlewni? Hoduję na płytkiej ściółce, chlewnię myję po 1 lub po 2 rzutach więc jest tego brudu trochę nalepione. Czy te (lub podobne do nich) środki sprawdzają się w myciu zaschniętego obornika, czy mimo to trzeba namaczać powierzchnie? Do tej pory musiałem kilka razy polewać wodą żeby to wszystko odmiękło. Strasznie długo się z tym schodziło, a czasu zawsze brakuje.  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj