Zaloguj się, aby obserwować  
gumis45

6620 SE

Polecane posty

Karol I    1

Zapinam go do pługa, agregatu, grubera, prasy rolującej i przyczep. mam jeszcze Ursusa 1212 więc JD wszystkiego nierobi.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja obrabiam 80 ha i od kwietnia 2003 roku jak kupiłem MF 4270 zrobiłem 1096 mth może ten jd szybko mth nabija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Pytanko do użytkowników jak widza ten traktor w : pług 5 skib wahadłowy + packomat, agragat 5.1 m unia kombi bh, gruber unia kos 3m, agragat uprwowo siewny bierny 3m, ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam tam te zielone shalenstow shajna mashynaka do przetwarzania paliwa w spaliny ale robote tesh odwala niezłą brony ciezkie 7 niewytrzymują przenie zeby sie wyginają:P muse zerobyc 9 to bedze moze go troshke 3mało:P ładnie chodzi tesh w kverneland 4 skibowym obrtce lecz gdy dostałem fendta 309 jesli sie niemyle 105 M na jeden dzen stwierdzięłm ze niec innego poza fendtem sie nieliczy JD jest dobry ale fendt jest najlepshy pozdo

 

jeszcze jeden post taką cwaniacka polszczyzna i wylatujesz z forum, rozumiemy się? czytales na pewno regulamin skoro go akceptowaleś, na agrofoto.pl pisze się po POLSKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ten pshasnysh to w polsce?:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a jak wychodzi spalanie w 6620se? znajomy jezdzi takim z ibisem 4x40 dosc szybko i mowi ze mu pali ok 15l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Wszystko zalezy jakie znajomy ma gleby czy lekkie czy ciezkie bo wtedy i roznica w spalaniu jest widoczna.Jak wybiera mu sie mlode to spali na pweno wiecej.Wzystko zalezy od obciazenia i warunkow pracy ktore wplywaja na spalanie.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Józek sory wczesniej napisałem że JD mam 2 lata sorki ale sie pomyliłem mam go już 3 lata wszystkich przepraszam za pomyłke.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Wszystko zalezy jakie znajomy ma gleby czy lekkie czy ciezkie bo wtedy i roznica w spalaniu jest widoczna.Jak wybiera mu sie mlode to spali na pweno wiecej.Wzystko zalezy od obciazenia i warunkow pracy ktore wplywaja na spalanie.

gleby srednie i lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0
Józek sory wczesniej napisałem że JD mam 2 lata sorki ale sie pomyliłem mam go już 3 lata wszystkich przepraszam za  pomyłke.

 

Nic się nie stało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wcześniej była dyskusja dotycząca przełożeń biegowych w JD. W 7710A mamy skrzynię AutoQuad 19/7 i stwierdzam, iż jest to zupełnie wystarczająco. Dla objaśnienia AutoQuad to skrzynia automatyczna, biegi w przód i tył są na przeciwko siebie. Przełożenie zmieniamy przesuwając dźwignię o tyle pozycji, ile chcemy nie używając sprzęgła. Bardzo przyjemne dźwięki wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki    0
niezła maszyna mam ją od lutego.jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem

co wiesz o 6520

interesuje mnie zmiana biegów

jesli zmieniasz grupe biegów na wyzsza to czy bieg wchodzi na pierwsze przelozenie

czy operuje sie dwoma dzwigniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ja mam skrzynie z dwoma dzwigniami na jednej jest 6 biegow a druga dzwignia sluzy do zmainy biegow pod obciazeniem czyli na kazdym z 6 biegow mamy jeszcze 4 biegi


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Pracowałem w Szkocji na 6220se i premium Se nie ma absolutnego skoku do Premium, skrzynia w premium chodzi jak zegareczek i delikatnie, absolutny wypas mozna zmieniac biegi jednym palcem bez drgań, rwania ruszasz dzwignią a ciagniczek natychmiast przyspiesza aaaaa! paliwo szef zmienil dostawce paliwa bo Johny mial problem z łykaniem syfu:)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja mam skrzynie z dwoma dzwigniami na jednej jest 6 biegow a druga dzwignia sluzy do zmainy biegow pod obciazeniem czyli na kazdym z 6 biegow mamy jeszcze 4 biegi

 

Ja mam u siebie taką samą liczbę biegów tyle że 4 tzw. półbiegi mam w przycisku. :wacko: To dużo fajniejsze rozwiązanie ponieważ przy zwiększaniu zakresu półbieg sam się redukuje co do prędkości żeby nie było szarpnięcia np jadę na zakresie C i półbiegu 3- włączam zakres D i półbieg zlatuje na 2.

To samo jest przy zmniejszaniu. Wtedy półbieg zwiększa się.

Naprawdę świetna sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zgadza sie mav ale zawsze bliżej jak dalej. Myślę że następny ciągnik jak bym brał w granicach 160 koni to pewnie nie zapomnę wziąć pod uwagę skrzynię bezstopniową. :wacko:

Na dzień dzisiejszy wziąłbym Auto Powera :P Myślę że byłaby to dobra decyzja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

może i wygodniej a oszczędniej???na WOM-ie parę gramów paliwa na KWh a na kołach to już trochę gorzej hydraulika zawsze powoduje większe straty a jak biegi stopniują się co 0,5km/h to nieewystarczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

cóż tu debatować minie 10 lat zobaczymy co będzie jeździć po polach i nie bedzie budzić takiego zaniepokojenia jak powershift 15lat temu albo turbina 30 lat temu czy obecnie CR w slinkach :P

 

na bezstopniowej spalanie minimalnie wzrasta (pewnie z łyk piwa za cały dzień :P ), ale i wydajność wzrasta (10% czasu wolnego na każdym dniu więcej dla bliskich lub na inne sesmsy :wacko: ) . Wiec nawet jak by wydajność pokryła straty (a pokrywa znacznie więcej) związane z większym spalaniem to już sie opłaca.

 

I od kiedy to za coś gorszego sie dopłaca :P Jak by to był taki kit co tylko pali więcej jak ci sie tylko wydaje @lukas120 to by to dawali w standardzie i tłumaczyli ze za skrzynie manualne trzeba dopłacać, bo przecież to taka rewelacja :D

 

ale kazdy ma swoja polityke czytaj postęp :P którą zmienia albo efektywnie, albo dopiero jak juz widzi ze nie ma racji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak wprowadzaja coś na rynek do sprzedazy to sa to ejszcze nie sprawdzone rzeczy i czesto wielokrotne testy sprawdzające które sa na nich przeprowadzają nie djąja takich rezultatów jak praca rolnika w polu tak pewnie było tez z PowerShiftem i Turbiną, mysle ze tak bedzie z AP bo teraz jest taka, później coś udoskonala, rolnicy sie do tego przekonają, Ci co wzieli pierwsi zawioda :P i powoli z 10 lat i moze rzeczywiscie będzie jak mówisz.... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
I od kiedy to za coś gorszego sie dopłaca. Jak by to był taki kit co tylko pali więcej jak ci sie tylko wydaje @lukas120 to by to dawali w standardzie i tłumaczyli ze za skrzynie manualne trzeba dopłacać, bo przecież to taka rewelacja

 

Ale nie każdego stać aby dołożyc kilkadziesiąt tysiecy zł :wacko: na bezstopniówkę. Mav ma rację że więcej roboty zrobi właśnie taka skrzynia i życze sobie i innym żeby za pare lat w ciągnikach montowali tylko takie skrzynie (o ile w starszych ciągnikach na prawdę się sprawdzą) a różnica w cenie była niewielka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Pavel co to za mądrość wysnułeś he, Turbina jak weszła tak sie nie zmieniła do tej pory, biegi pod obciążeniem chodziły tak jak teraz chodzą, może nie pamiętasz (bo skąd) ale biegi zmieniane pod obciążeniem nie były negowane za ich sposób działania, wykonania czy przydatność, tylko z braku wiedzy ówczesnych gospodarczy którzy nie rozumiejąc o co w tym chodzi, negowali je właśnie takimi samymi przykładami jak teraz tu piszą o bezstopiówkach, czyli większym spalaniem, masą elektroniki która miała sie non stop psuć i masa innych przyrównań wyssanych z palca. Chyba nie znasz ludzi którzy brali vario w końcu lat 90` bo aż tak wielu sie nie zawiodło a skrzynia ta zrobiła sporą rewolucje.

Jak wiadomo nie ma rzeczy idealnych, wszystko sie moze zepsuć..

I jak ktoś myśli ze sie nauczy na cudzych błędach to sie grubo myli :wacko:

Nawiasem mówiąc AP ma co najmniej 7 lat a vario 11, wiec do pierwszych którzy je brali daleko wszystkim. Jak by nikt nie próbował nowych technologi nie byłoby postępu, dalej bys siekł sierpem a nie kombajnem.

 

 

@robert bara

to prawda ze nie jest to tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj