agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardziej po sezonie będą ceny niższe niż przed. Przed żniwami to większość ludzi kupuje żeby sobie wykosić... No i chyba zima jest najlepszym sezonem do zakupy kombajnu...

 

 

Nie zgodzę się,przed żniwami za 10 tyś dobrego bizona kupisz a teraz 20 minimum.Sprzedawca wie,że jak nie sprzeda przed sezonem to potem będzie ciężko klienta znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem nie,ale nie sugeruj się mną,ponieważ mam uraz do claasów :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego kamil to żadna podpowiedź! A co do tej propozycji jakoś tani ten dominator 56 (aczkolwiek dobry rok) bo zazwyczaj ceny tego modelu oscylują w granicach 40-50 tys. Na wygląd nie porwał mnie, posiada nie oryginalną kabinę, nie wiem jak tam z napędami i silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Za 25tys to najlepiej jakiegos claasa,albo bizona można też już za tą cene wyrwać

http://allegro.pl/kombajn-bizon-zo56-i2058100979.html

http://allegro.pl/kombajn-bizon-sieczkrania-stol-do-rzepaku-i2061048475.html

Polecam takze Fahra bo sam posiadam i spisuje się bardzo dobrze

http://otomoto.pl/deutz-fahr-m759-A125245.html Ten stoi jakies 30km ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jaaaa mam claasa senatora do sprzedania Panowie za 18 tys w bdb stanie po kapitalnym silnika,6cio cylindrowy ford 120 KM, 3,6 heder tylko że bez sieczkarni za 18 tys, zdjęcia jutro powinienem mieć dostępne już


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Szkoda tylko ze na zdjęciach całe nic widać,warto było go obejżeć na żywo,bo cena dość niezła,ale za tą cenę może lepszy ten

http://otomoto.pl/cl...tor-A22712.html zawsze ponad 10 lat młodzszy,naprawdę ciężko powiedzieć :mellow:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

@radzio445 a ta sieczkarnia jest Ci aż tak potrzebna?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

to że ma sieczkarnię to nie znaczy że silnik do remontu ja kupiłem kombajn z 4 cylindrowym silnikiem z sieczkarnią i silnik jest w super stanie nie wiem jak kolega radzio445 który ostatnio prosił o rade jaki chce kombajn w końcu kupić ale niemiec który miał 10 czy 15 hektarów nie kupował dużego kombajnu np z chederem 3.6 czy np większym ja mam takie zdanie że kombajn mniejszy np 3 czy 2.8 metra cheder nie jest aż tak zjeżdżony dodam że df nie ma co od razu skreślać to są dobre i proste maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nasz miał 3m heder przy szóstce silniku i przy zakupie zamieniliśmy go na 3,6m a mimo to silnik przedmuchu dostał nooo i padł trzy lata temu;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie potrzebuje kombajnu do 18 tys z kabin a i sieczkarnią stan może byc dobry i czy moze być stól w takich małych moze ktosi ma na zbyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

a może ta 6 się już kończyła nie sądzi kolega przedmuchów silnik tak sam z siebie nie dostaje słaby był albo obsługa nie taka jak powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Robercie, nie wiem co było przyczyną, był to początek sezonu i kombajn stanął na asfalcie, wykosił hektar jęczmienia i po godzine jechal na inne pole, moc normalna nie kopcił, delikatnie wyganiał tą odmą olej ale nie aż tak, cały bok był zakotłowany w oleju, możliwe że po zimie pierścienie staneły, on podobno stał w GIERRMANII pare sezonów i to mogła być przyczyna pocenia sie przez odmę i owego zatarcia się, ale z moich obserwacji posiadacze massey fergusonów nie mają szczęścia do silników perkinsa, nikt u nas dłużej niż dwa sezony nie miał tego kombajnu xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił coś takiego:

http://otomoto.pl/francja-kombajn-massey-ferguson-440-A114814.html

tylko żeby miał silnik 6

co do silników perkinsa w Mf to ja takiego posiadam i nie ma z nim żadnych problemów jest bardzo oszczędny, kombajn już trochę wykosił ale silnik grama oleju nie bierze

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:D na 15 ha odpowiedni jest taki na który cię stać, tani nie znaczy ekonomiczny w eksploatacji, kup taki jakich najwięcej jest w twojej okolicy, łatwo wtedy o części i pomoc w tym gorącym czasie żniw. Ja osobiście poleciłby ci sprawdzonego w bojach Bizona części są coraz lepsze i Bizony chodzą dobrze, lub coś z Dominatora Claas-a prosta budowa no i oczywiście niezawodność podczas kampanii :) Tylko Bizon ma piękny wydech. :o

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Na Bizona, trzeba trafić takiego żeby sie zaraz nie rozklamotał.Claasy podobno tak sie nie psują często jak bizon :mellow: . Powiedzcie coś o mercatorach i o bizonach oraz który wybrać. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Ja mam new hollanda 1530, heder 3,90 silnik forda 6 cylindrów, chodzi aż miło, robię nim swoje 12 ha plus usługi. Polecam na mniejsze areały.

 

Ja zanim trafiłem na swojego NH też chciałem kupić bizona Z056 bo cena podobna ale po sezonie cieszę sie że kupiłem NH a jak byście ze mną pogadali 2 lata temu to o innych kombajnach nie chciałem słyszeć tylko na bizona byłem nakręcony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Z takom kase to masz dobrego BIZONA ZO56

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj