agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil900830    5

Kolego na ten areał jest troche nie opłacalne chyba żę usług ponad 20 ha .Polecam Classa Merkatora lub jakiegoś małego Dominatora np.56 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

@maxi777 mogę zgodzić się z tobą ale tylko w przypadku gdy ten kombajn w ciągu sezonu zdąży dostać porządnie w pi**ę np jeśli wykasza 100-150 ha, ale jeśli ma w ciągu roku do obrobienia 20-40 ha to taki zachodniak to bankructwo...

 

Przy małym areale bankructwo (a raczej rozrzutność) to tankowanie bizona. Nie wiem jak mercator, ale MF 206 pod tym względem bije bizona na głowę. A ceny części wcale nie są przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huba288    0

Ja mam do tej pory mercatora 70 i nie polecam na 15ha i do tego usługi ja się po prostu nie wyrabiałem tym kombajnem na usługach robiłem jakieś 30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

A co sadzicie o Johnie Deere 330 niedeleko obok mnie gostek sprzedaje bez kabiny i sieczkarni z 80 roku, rząda 10 000PLN. Trochę wąski bo niby tylko 2,4 m heder. Czy można do niego dokupić sieczkarnię i ile by to kosztowało ?????


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

@tracker nie wiem czy nie będzie miał ten jd za ciężko z sieczkarnią :D Ja bym ci polecał któregoś z MF z seri od 187 do 407 ;) Ja posiadam mf 307 i na niego nie narzekam dobrze chodzi troche było grzebania ale to wiadomo że nikt idealnego nie sprzeda. Bardzo ładnie czyści i w sieczkarni daje rade. Z częściami jest tak że się spokojnie dostanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jak to jest z MF bo tu chwalicie a ktoś takiego sprzedał bo miał problemy z częściami a mianowicie śruby gwinty calowe musiał dorabiać no i klucze więc jak to jest ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

A co sadzicie o Johnie Deere 330 niedeleko obok mnie gostek sprzedaje bez kabiny i sieczkarni z 80 roku, rząda 10 000PLN. Trochę wąski bo niby tylko 2,4 m heder. Czy można do niego dokupić sieczkarnię i ile by to kosztowało ?????

 

Nie daj się oszukać te JD były robione do 69roku. Za taką cenę moim zdaniem dobry by był fortschritt,tani i części dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja na 30ha zamierzam kupic i to teraz New Hollanda 1550, albo jak trafie 8060, dla mnie to najlepszy sprzet, miałem troche z nimi do czynienia i to jest niebo a ziemia wedlug polskiego.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Faktycznie JD 330 były robione do 69 roku , choc w niektórych danych podają że do 1974.

 

To jaki kombajn polacacie o szerokości ok 3m, z sieczkarnią i w rozsądnej cenie - do 20 000 pln????

 

Bardziej mnie interesują zachodnie proszę markami i modelami.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

na mały areał to dominator claas z serii 50 i 60 john deere seri 900 a z forszaja e 512 new hollanda nie wiem bo nikt tu w okolicy nie ma !!prożba ktoma seri new hollanda 1500 i 8000 niech powie więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Ja mam NH 8030,i taki areał jak w temacie.Zrobiłem drugie tyle na usługach,a w przyszłym roku planuje więcej.

Chyba,że znów pogoda będzie kiepska w żniwa i nie wyrobie z czasem,bo jeszcze pracuje na etacie.Kombajn ma

silnik iveco 90KM,ze spalaniem mieści sie w 10l bez sieki,bo nie ma :P Po wymianie podejrzanych pasów,dwóch

łożysk nie miałem żadnej awarii w czasie sezonu.Wyleciał mi palec ze ślimaka i to wszystko.Koleżka ma NH 133

i też nie staje w czasie żniw.Sprzęt jest nieduży i sama mechanika,rozsądnie zbudowana,więc naprawy są

proste.TRACKER poleciłbym Ci NH 1520 z 3m hederdem.mam takiego na oku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKIGUT    0

Witam jestem nowy na tym portalu i szukam porad. mam zamiar kupic kombajn zbożowy ale nie moge sie zdecydowac, myslę nad bizon Z056, new holland podobny do bizona, fahr M1200 żeby miał heder od 3.60 do max 4.20 i sieczkarnie do słomy i był w miarę wydajny. Prosiłbym o pomoc w wyborze dobrej maszyny bo to będzie mój 1 kombajn z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Matey
capslock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podaj więcej informacji i budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tak wlasnie nie napisales najwazniejszego , w jakiej ceniie i na jaki areal?

polecam to ca sam mam czyli JD

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

skoro napisał posta w temacie "[15ha] Jaki kombajn?" to raczej nie ma do koszenia 80 hektarów :huh:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc tu pisze :huh: . Czy heder 5.10 m nie jest za duży do New Hollanda 1550, oraz czy opłaca się kupić taki kombajn za 35000 zł? ;[


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie obrazcie sie ale wedlug mnie bizon to ..... co roku trzeba wymieniac te same lozyska czy podajniki lepiej zainwestowac w cos zachodniego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sąsiad ma bizona??

W naszym Z050 od chyba 4 lat nie wymieniliśmy żadnego łożyska, podajniki oryginalne, wymieniony tylko łańcuch od zbożowego. Poprzednie 2 sezony bez awarii, w tym sezonie pęknięta rurka od hydrauliki i to chyba wszystko. Rocznik 1972...Spalanie 10-12 l/h na górzystych polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKIGUT    0

Witam jestem nowy na tym portalu i szukam porad. mam zamiar kupic kombajn zbożowy ale nie moge sie zdecydowac, myslę nad bizon Z056, new holland podobny do bizona, fahr M1200 żeby miał heder od 3.60 do max 4.20 i sieczkarnie do słomy i był w miarę wydajny. Prosiłbym o pomoc w wyborze dobrej maszyny bo to będzie mój 1 kombajn z góry dziękuję i pozdrawiam.

przedział cenowy to do 25000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc tu pisze ;[ . Czy heder 5.10 m nie jest za duży do New Hollanda 1550, oraz czy opłaca się kupić taki kombajn za 35000 zł? :)

5.10 tylko i wylacznie jesli masz slabsze ziemie i plon 5-6t/ha to wiekszy heder bedzie dobry, przy czym nawet przy wiekszym plonie mozna kosic takim duzym tylko wolniej na polu obywa. Co do ceny za 35 tys musi byc przyslowiowy "lizak" czyli stan bardzo dobry i chodzi mi glownie o blachy i elementy mlocarni, sita itd. Lozyska i paski sie zurzywaja wiec nie ma co liczyc na super stan.100% lozysk napinaczy bedzie do wymiany ale to juz chyba taka tradycja w NH.Koszt jedenj sztuki to 10 pln i roboty malo wiec nie trzeba soe zrazac tylko sie dobrze targowac i kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Dzięki szczewko za odpowiedź. Mógł byś jeszcze powiedzieć jak byś miał do wyboru NH 1550 i NH 8040 to który byś wybrał? ;[ Kombajn by pracował na 25ha plus 30ha usług. W 1550 jaką pojemność ma zbiornik na ziarno?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

seria 8000 to chyba ma 2 bębny mócące tak słyszałem. Uzytkuj ktos może taki kombajn ? jak on sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Gdybym mial do wyboru to kupiłbym 8050 z separatorem i takiego radze ci poszukac gdyz nie wszystkie mniejsze 80xx maja separator, tylko wersje ponad 8060 w wiekszej ilosci sa z separatorem. My użytkujemy 8070 od dwoch sezonów i jestesmy bardzo zadowoleni z wydajnosci i niskiego spalania.

1550 ma pojemnosc 3500litrow czyli jakies 2,5 tony dobrej pszenicy.

 

Przy poszukiwaniach kombajnu nie sugeruj sie bron boze rocznikiem tylko stanem technicznym.lepiej kupic zadbanego 1550 niz zajechanego 80xx tylko dlatego ze jest nowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj