agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer120ha    2

Maszyna fajna tylko kupując kombajn używany nie zależnie od marki trzeba się liczyć z tym że to nie jest nowy sprzęt..Np. ten Dominatorek maszyna prządna,tylko już swoje latka ma,a co za tym idzie troche roboty już widziała.Trzeba się z tym liczyć,ze jeszcze obrócz ceny kombajnu trzeba mieć jeszcze troche pieniędzy na remonty.I tak jest z każdym kombajnem.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

wczoraj z ojcem byliśmy oglądać kombajn ten claas to wersja eksportowa nie ma rury wsypowej tak jak we wszystkich 66

tylko taką jak e 86 ma większy silnik bo zwykłe 66 mają 87km a ten ma 120

a po za tym to ten kombajn ma wszystkie nowe pasy stalki i bagnety gumy też niczego sobie

tylko nerze w sieczkarni muszę wymienić

 

EDIT

 

a co mylicie o Massey Fergusonie 32 wiem że on jest dużo droższy i za duży na mój areał ale większy kombajn zawsze będzie lepszy

a z kasą nie będzie kłopotu bo mamy działkę pod Zamościem na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONEK90    0

xD

 

ja bym kupil tego dominatora 85,a tak wogule ile on miescvi w zbiorniku?

 

Post bez argumentacji- ostrzeżenie

 

taki kombajnem jak claas dominator 85 obrobicie 15 hektarow w jeden dzien

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONEK90    0

Mówie ci, claas dominator 85 :D)

 

Pisanie chaotycznych postów(włączony Caps Lock) oraz posty bez argumentacji- ostrzeżenie

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Siemka ja też bym chciał nabyć kombajn jakiegoś classa senatora czy internationala do ok. 16 tyś zł.Kombajn by kosił rocznie ok ja wiem może 30 h. Bo mam własnego 12 ha zboza i u wujka to tak ok.30 ha Proszę pomóżcie. Bo chcę coś żeby kilka lat pochodził. A szeroki nie musi być tak od 2.80 do 3.20 by mi wystarczył. Za każdą propozycje z góry Dzięki


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 30tys z hakiem nie kupi dobrego Claasa, lecz bizona owszem na tyle ziemi to spokojnie dawałby radę. A poza tym to części bardzo łatwo zdobyć a porównując z cenami innych marek wychodzi dużo ekonomiczniej. Bizon Z056!


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Siemka ja też bym chciał nabyć kombajn jakiegoś classa senatora czy internationala do ok. 16 tyś zł.Kombajn by kosił rocznie ok ja wiem może 50 ha albo trochę więcej. Proszę pomóżcie. Bo chcę coś żeby kilka lat pochodził. A szeroki nie musi być tak od 2.80 do 3.20 by mi wystarczył. Za każdą propozycje z góry Dzięki

 

Wybacz ale 50ha to trochę więcej od 15ha, nie ten temat, poszukaj odpowiedniego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

ja mam 12 ha samych zbóż + usługi to mam Bizona Z056.ja bym polecił Bizona Z056

Post bez argumentacji- ostrzeżenie

Edytowano przez Matey

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

my mamy koło 20 ha koszenia u siebie + usługi 30 ha to poradziłbym ci kupić bizona Z056 supra no ale za 30tyś. to go raczej nie kupisz wiec może szukaj zwykłego Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Na pewno chodziło mu o rekorda, tylko pomylił modele(zdarza się).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

Ja bym polecił coś z jd z serii 9xx fajne maszyny dostęp części spoko wg mnie bardzo proste nie maja tyle pasków co reszta, komfort pracy bardzo wysoki dużo wyższy niż w bizonie, heder o szerokości 3,60 wystarczy w zupełności i można nim praktycznie wszędzie wjechać i za 30 - 35 tys zł można dostać coś porządnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Witam tu wszystkich i przyszedłem do was po opinie i radę :rolleyes: Nadszedł taki czas w moim gospodarstwie na kupno pierwszego kombajnu. Reasumując chcę kupić albo jakiegoś Bizonka albo Claasa Dominatora z seri X8. Mam 15 ha do koszenia u siebie i około 70-100 godz na zarobku rocznie. Ilość pieniędzy na zakup kombajnu mam w granicach 90 tyś zł. Mam na oku tego Bizona BS-a 5110 :

http://allegro.pl/item860250311_bizon_bs_5110_super_stan.html Ale jest jedno ale; trochę mnie niepokoi rotor (czy jakoś tak) Nie wiem ile może spalić taki kombajn i jak jest z czyszczeniem pszenicy czy też jęczmienia bo prawdopodobnie nic innego nie będzie kosił, no i jeszcze duży heder. A może Bizon Z056?? tylko że trzeba całe żniwa przestać na pomoście... :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Mój znajomy ma ten kombajn już 10lat i ogólnie mu się dobrze sprawuje, narzeka tylko na to że słoma jest bardzo pocięta i ciężko potem to sprasować, będzie wymieniał go na nówkę z klasycznym zespołem młócącym

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy jakie masz pola, ale heder 5m to mało wygodny jest. Jeżeli chcesz prasować słomę po BS-sie to będzie jej bardzo mało. Mój znajomy śmieje się, że jak prasuje po ciemku to musi szukać pokosów po tym kombajnie. Ile powierzchniowo chcesz docelowo kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Pola, to jest problem bo nie mam aż tak dużych pul, jeden kawałek ma tylko 70 ary , średnio to pola mam tak po 2 ha a jedno mam 3.60 ha. Najlepszym rozwiązaniem był by kombajn z hedrem 4.20-4.50 :P

A co chodzi o koszenie to u mnie około 15 ha no i te 70 ha to zarobek ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Spali około 20 litrów na hektar(silnik sw680). Przy zbożach śmiga strasznie do 14 ton na godzinę, w rzepaku słabiej.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To spalanie ma duże, ale przeliczyć na wydajność to nie tak źle bo bym 2 ha za godz wykosił, a nawet w słabszym z zbożu zazwyczaj na zarobku to do 2.5 ha bym wykosił... ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

Witam wszystkich mam zamiar kupić kombajn do 30 tysiecy ma pracować na 14ha + 30 usług. Myślałem nad FAHR M1000 lub CLAAS MERCATOR 75, czy mogli byście powiedzieć coś o tych maszynach która lepsza mniej awaryjna itp? Prosze o odpowiedź i czy za 30 tyś kupie taki kombajn w dobrym stanie? A może ktoś podpowie mi jeszcze inny kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja na twoim miejscu kupowałbym classa.Jak patrzalem stan fahrow za 30 tys to za głowę się łapałem.A po drugie poczytaj te 7 stron to dostaniesz odpowiedz na twoje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filut121    0

A mam jeszcze jedno pytanie czym różni się claas mercator od senatora i który jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj