agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Matey    895

a e-512 to juz strasznie awaryjna jest i pali duzo?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Ja polecał bym coś z firmy Deutyz Fahr M 88 albo M 1000 silniki oszczędne z częściami nie ma problemu bo dużo podzespołów pasuje od Polskiego silnik 4 cylindrowy za dobry dzień pracy około 12 /13 godzin 50 litry spali i bardzo dobrze daje sobie radę

 

Nie che byc wścibski ale w 12 godzin to wiecej spali niż 50 litrow. M88 jest z rocznika 67-71 wiec ladowac sie w tak stary kombajn nie polecam, M1000 podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja slyszelem od Mateya ze e512 malo pali gdyz jest on wlasicielem tegoz modelu a a fahry te co podal @bolo12121 sa zbyt stare E512 jaki ma zbiornik na paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup se Vistule na te 11 ha :(:)

 

A ty SE przeczytaj regulamin!

Edytowano przez Matey

Będę brał Cię! -Gdzie? -W oborze na traktorze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 11ha duży kombajn no chyba że kolega chce iść jeszcze na zarobek a pyzatym łatwiej znaleźć mały kombajn który nie jest zużyty na 11ha spokojnie Class Merkator albo Konsul.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za te 40 tysi to bedziesz mial na 10 lat na uslugi. I nei bedziesz sie martwil o paliwo, czesci , smary i inne pierdoly. A jak w okolicy ktos jezdzi na uslugi kombajnem troche wydajniejszym niz Bizon to w dzien Ci 11 ha lyknie i bedziesz mial po zniwach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

miałeś ma myśli chyba wynająć bo nie kupić! bo jeżeli chcesz kupić to byłaby to najgłupsza rzecz jaką możesz zrobić mając 11 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dlaczego najgłupsza rzecz? Może przecież skoczyc po usługach i jeszcze zarobi. Zależy jak z kombajnami w okolicy...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja zamiast bizona wziolbym NH sa trwalsze czesci i za ta kase kupi w bdb stanie NH a mam Bizona i da sie nim kosic ale mysle ze jest roznica pomiedzy NH a Bizonem


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jeżeli masz coś kupować to new holland lub claas

 

A gdzie argumenty?!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

popieram NH jak kolega wydajność ma zbliżoną do bizona a jest gabarytowo mniejszy i tym samym łatwiejszy w garażowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Dawid czemu mam kupować newhollanda lub classa e512 to tez dobry kombajn daj chociaz jeden argument ze class czy newholland jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

moim zdaniem to kup sobie bizona z-56 jest dobry a po za tym łatwo zdobędziesz części w razie jakiś a wari no i z pewnością w cenie 30tyś znajdziesz bizona w bdb stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził coś z Classa np:Mercatora mam takiego z sieczkarnią 3 sezon z silnikiem 4 cylindrowym Perkinsa spalanie 8-10l,z częściami żadnego problemu nie ma dużo tych kombajnów sprowadzanych jest już tylko na części na 15ha w zupełności wystarczy ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucek13354    0
moim zdaniem to kup sobie bizona z-56 jest dobry a po za tym łatwo zdobędziesz części w razie jakiś a wari no i z pewnością w cenie 30tyś znajdziesz bizona w bdb stanie ;)

 

No a ja ci polecam Fortschritt E514 mdw naprawdę dobra maszyna za rozsądną kasę szybsza od bizona i bardziej wydajna opinia pewna ponieważ miałem bizona i zamieniłem na E514 proste rozwiązania mechaniczne a co do spalania połowa bizona !!!!!!!!! i ten argument jest chyba wystarczający uważam ten kombajn za super rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
moim zdaniem to kup sobie bizona z-56 jest dobry a po za tym łatwo zdobędziesz części w razie jakiś a wari no i z pewnością w cenie 30tyś znajdziesz bizona w bdb stanie :)

 

30tyś.. Tylko w tej cenie ma 2 dobre E-512

 

@lucek133~

Tylko ta 514 będzie "delikatnie" za duża na tyle ha. Kombajn trzeba kupic z wyrostem i myślę, że idealnie tutaj pasuje E-512.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

A ja bym Ci polecił Bizona Z056 bądź Z058 Rekord. Jak trafisz na dobry egzemplarz to posłuży jeszcze lata. Przy dobrym przygotowaniu do sezonu powinno obejść się bez większych awarii. Do tego dosyć tańsze części. W podobnej cenie do Rekorda proponuje Tobie też Claasa Dominatora 76. Większa wydajność i komfort pracy. 2 ha żyta na godzinę Claas da radę zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Widzę kolego Franz że w ogóle nie przeczytałeś tematu tylko sam tytuł. W poście 51 kolega pisze że będzie miał do wykorzystania około 20 tyś. zł. Więc teraz znajdź mu Bizona Z056 bądź Z058 lub Claasa Dominatora 76 w dobrym stanie w tych pieniądzach. No chyba że sam masz któryś z tych kombajnów i chcesz mu oddać w tych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

Za około 20 tysięcy znajdę mu nie jednego Bizona Z056 więc nie wiem w czym problem. Zresztą podałem przykłady kombajnów na ten areał odpowiednich. A i tak kolega kupi co uzna za stosowne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy za około do 20tyś znajdzie sprawnego Bizona :) za 20tyś może najdzie ale takiego że trzeba jeszcze w niego zainwestować żeby móc kosić :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ok dawaj Franz tego Classa 76 w dobre zyto to zobaczysz czy 2ha na godzine wykosi, moze takie suszowe co sypie 2t/ha to sie zgodze, a po drugie to kup 76 za takie pieniadze :) Za 20 tys bizona to do małego remontu mozna kupic. Czesci zamienne sa takiej jakosci ze trwałosc tych czesci nie powala. Kombajn ma kosic i zarabiac na siebie a nie sie psuc i byc remontowany. Z reszta ja juz sie wypowiadałem na temat jaki to ma byc kombajn i ciagle podtrzymuje swoja propozycje aby to był NH z serii 15xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj