agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może obciążony silnik w nie najlepszej kondycji spali nawet 15. Historie typu Ifa 10 litrów, SW 400 15litrów są jak dla mnie mocno naciągane. Moce te same, poziom techniczny ten sam ze wskazaniem na SW, pojemności takie same i SW ma spalic o 50% więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

tak zawsze jest ze kazdy chwali swoje ale ja bym wziol nawet i tego bizona a nie Fortschritta

moze i nie mialem nigdy Fortschritta ale cenie sobie w bizonie prostote


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja proponuje Forstchritt E 514 dość mało pali i za te pieniądze go kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
ale cenie sobie w bizonie prostote

:):):):):) smiac mi sie chce!!!

Jak ja mam naprawiac bizona lub inna polska maszyne to mnie szlak trafia!!(zreszta napewno nie tylko mnie)

Wszedzie brak dojscia, zeby cos naprawic pol maszyny musisz rozebrac, nie masz jak klucza wsadzic i wymyslasz beznadziejne przedluzki, a ze juz o tym ile razy sie gdzies w glowe walniesz to nie wspomne...

A w NH czy Fortschritt-cie wszystko na wiezchu..duzo lepsze dojscie i w naprawach tez sie lepiej naprawia. Z czesciami nie ma wiekszego roblemu...Powtorze sie i powiem jeszcze raz ze te dwa kombajny polecam...I tam sie wyzej pytales czy NH maja sieczkarnie...Owszem maja i juz ladnego NH z sieczkarnia mozna kupic za ok 35 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja tam nie mam problemu jak sie chce i umie to sie zrobi i nie chodzilo mi ze jest dobre dojscie tylko ze do naprawy nie potrzeba kto wie czego


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Stary nawet jak sie chce i umie to Bizon potrafi doprowadzic czlowieka do kur....y. Ponaprawiałbyś troche NH czy Forszaji to bys Bizola w krzakach zostawil. Ja w Nh za duzo rzeczy nie robilem bo malo sie psuje za to w Bizonie tescia to juz pare zeczy po starym mechaniku musialem poprawiac wiec mam porownanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892
Być może obciążony silnik w nie najlepszej kondycji spali nawet 15. Historie typu Ifa 10 litrów, SW 400 15litrów są jak dla mnie mocno naciągane. Moce te same, poziom techniczny ten sam ze wskazaniem na SW, pojemności takie same i SW ma spalic o 50% więcej?

 

To dlaczego użytkownicy tych bizonów z którymi rozmawiałem mają takie spalanie ? A moment obrotowy ?

 

tak zawsze jest ze kazdy chwali swoje ale ja bym wziol nawet i tego bizona a nie Fortschritta

moze i nie mialem nigdy Fortschritta ale cenie sobie w bizonie prostote

 

Jeśli dla Ciebie bizon jest prosty to chyba naprawdę innego komabjnu nie naprawiałeś :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja osobiscie nie ale moj brat naprawial classa no i nie chwali sobie jakos nie mial tego dostepu co mowiliscie


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Fortschritta nie mam przekonania :)

 

Bizon sampo za drogi a super jest do kupienia na wsi. Tata mu się przyglądał i mówi że jest fajny. MF nie przyglądaliśmy się.Najlepszy jet claas i NH.

Edytowano przez agromechanik19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu37    0

Witam..

Posiadam e 514 kosiłem nią dopiero pierwszy sezon i powiem szczeże za taka cenę to jest kombajn super (w kabinie wzglednie cicho, brak kurzu, rura hydr.. ) A co do napraw to wizualnie dostęp do poszczegolnych czesci jest nawet niezły,(na szczescie żniwa byly bezawaryjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Ten pierwszy wygląda lepiej, jak się nie myle to jest kombajn @rafal13113

 

Czyli co definitywnie Bizon tak ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

nie jeszcze e512 szukam okazalo sie ze sam bede musial kupowac kombajn a wujaszek sie wycofal a w e512 sa drzwi zamykane na kluczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zamek w drzwiach można zawsze wymienić na zamykany. To nie jest jakiś wielki wydatek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Z tym kupnem kombajna sie zmienilo troche zamiast 30 tys mam do wykorzystania 20 tys za taka cene wyszedlby dobry bizon lub forszaj?i jeszcze takie pytanie czy oplaca sie kupic sieczkarnie traktorowa do slomy i kombajna bez sieczkarni? czy lepiej zeby w kombajnie byla sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Bizona za 20 tys to chyba tylko do remontu. Za to w tej cenie znajdziesz przyzwoita E-512. Tak drzwi sa zamykane na kluczyk. Szczerze to proponowałbym Ci kupic kombajn bez sieczkarni i założyc mu nowa sieczkarnię, koszt około 5 tys. zł (przynajmniej do E-512). Kombajn który nie miał sieczkarni jest z pewnościa mniej wytluczony, nie ma tak zarżniętego silnika. Po 2 kosząc usługe to dobrze by bylo gdybys mial sieczkarnie przy kombajnie niz latac z tylu orkanem.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

No to chyba bedzie jedyny wybor czyli e 512 ale jeszcze trzeba sie zastanowici wybudowac wiade pod kombajna.a e512 jakie ma wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu37    0

Taką wiatę na kombajn wybudowac to też trzeba sporo kasy,wiec na kombajn zapewne juz mało zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Najpierw kup kombajn a wiata sie martw pozniej. Ja bym najpierw kupil i na zarobkach "poszalał" zeby na ta wiate uzbierac. Na poczatek duza plandeka i kilka sznurkow wystarczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Ja polecał bym coś z firmy Deutyz Fahr M 88 albo M 1000 silniki oszczędne z częściami nie ma problemu bo dużo podzespołów pasuje od Polskiego silnik 4 cylindrowy za dobry dzień pracy około 12 /13 godzin 50 litry spali i bardzo dobrze daje sobie radę


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

tu chodzi o to aby mało palił a dużo robił a przy okazji się nie psuł a z częściami jest najgorzej więc bizon albo new holland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj