agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

wojtal24    2467

Popatrz na class dominator 85 kabina, wysyp hydrauliczny, sieczkarnia 5 wytrzasaczy, duże sita heder 3,90 silnik mercedesa nie zawodny bez turbo obsługa prosta jedna dzwignia ewentualnie jakiegoś NH


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kup sobie jakiegoś Dronningborga małego. Przynajmniej będzie niestary i niewytłuczony. Ludzie niektórzy myślą, że jak kupią starego Claasa, to będą kosić bezawaryjnie 100 lat, a tymczasem to maszyny, które są wyeksploatowane i jak trafisz na zarazę to sobie potem wszystkie włosy z głowy wyrwiesz:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę po konstrukcji tych kombajnów to najbardziej przemawia do mnie fahr i class. Z tym że ojciec miał fahr m60 czy m66 więc konstrukcję znam i to bardzo dobrze. A jak patrzyłem na m900 i wzwyż to ta sama konstrukcja tyle że większa gabarytowo.
Nic trzeba znaleźć jakiś weekend i trochę pojeździć. A może macie jakieś namiary na taki kombajn. Coś wartego uwagi w dobrym stanie i za rozsądne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

fortschritt e-514 tani, części tanie, prosty w obsłudze i naprawach. Mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rom20    0

  sieczkarnia do kukurydzy MC 180 S QUATTRO KUHN co powiecie o tym.

Dobra maszyna? Ma ktoś taką.? proszę o opinie.

Czy deutz k110 da rade? ;)

 

           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stem    0
Napisano (edytowany)

siema chcialbym kupić kombajn z przyczepą bo mi mlócil sąsiadem i w tamtym roku nie przyjechał i wzięliśmy droższego kombajniste i w tym roku będę sam mlócil u mnie
jak kupię kombajn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Najpierw to trzeba zacząć od tego do jakiej ceny ten kombajn masz zamiar kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Jaki kombajn byście polecili na taki areał z wąskim hederem do 3m? Podoba mi się Sampo 2020 ale po tym co znajomi przeżyli z tym kombajnem to masakra... Jeden nawet sprzedał takiego za 20 tys zł. Na wydanie mam ok. 25 tys zł a mogę powiększyć budżet do 30 tys zł. Co polecacie mało awaryjne z niezłym zapleczem części? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Claas Merkator 75 lub jakiś nie duży NH myśle że do tych marek najłatwiej o czesci no moze jescze jakiś MF lub DF waro wziasć pod uwag ale ja bym w takiej kolejnisci pozycjonował a jeszcze sa JD ale do nich sa dosc drogie czesci


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Mercator 75 odpada bo ma za duży heder max 3m.... Poprosiłbym o konkretne modele bo w temacie kombajnów jestem zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mercatora 75 znajdziesz z chederem 3.2 jak się nie mylę podobnie i NH z serii 15xx. Co do DF to seria M np. 750 770 900 922 a nawet i 1000 lub 1020 były w 3 metrach. Co do MF to nie wypowiadam się bo nie orientuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Jak na razie bardzo mi się spodobał DF M770 jak z częściami do tego i wydajnością? :) 

Na drugim miejscu stawiam NH 1520 ale też jak z częściami?

Który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

deutz fahr m770 bardzo dobry wybór. mam 2 lata i na razie bez awarii. Prosty kombajn i z częściami tez niema problemu. spalanie 7-8 litrow na godzine, do tego jest z rebakiem, młocarnia napedzana łańcuchem także go nie zadusisz, chlodzony powietrzem bardzo dobry silnik. czyscic filtry, odmuchac silnik, smarowac i jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Mercator 75 odpada bo ma za duży heder max 3m.... Poprosiłbym o konkretne modele bo w temacie kombajnów jestem zielony

 

Jak jesteś zielony w kombajnach to zastanów sie czy chesz kupić i czy sobie poradzisz bo kupić to jedno a kosić bezawaryjnie czyste zboże to drugie i nie mówie tego złośliwie aby Cie w jaki kolwiek sposób obrazic, znajomy kilka lat temu17lat do tyłu)kombajn kupił rekorda zatrudnił kombajnistę i co 2 sezony sie meczył ciagle coś myslał że kombajn to tylko tankowanie i smarowanie i jazda, niestety tak nie było stwierdził ze kombajn ma wadę fabryczną i go sprzedał kupil go mój kuzyn młóci do tej pory bez wiekszych komplikacji tylko troche trzeba mieć pojecia przejrzeć przed żniwami poświecić trochę czasu 

Jak już kupujesz to nie napalaj sie i nie patrz na markę tylko na maszynę w jakim jest stanie czy nie jest wypracowana zużyta wiadomo silnik hydraulika młucarnia (cepy klepisko w jakim stanie) odrzutnik słomy heder i slimak na hederze czy heder nie pogiety sita w jakim stanie podsiewacz wytrzasacze podajniki łańcuch na podajmikach  pasy,najlepiej jak byś na ogledziny maszyn wzioł z soba mechanika lub kogoś co ma dany kombajn Wydajnosć przy takiej szerokosci hederu to 2 godzina 1ha 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Nie no sam zamiaru nie mam jechać tylko z mechanikiem który się zna na kombajnach. Nawet mu o yym dfie mówiłem ale radził jednak coś z ciut większym hederem bo smial się że na tym się zamecze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki kombajn byście polecili na taki areał z wąskim hederem do 3m? Podoba mi się Sampo 2020 ale po tym co znajomi przeżyli z tym kombajnem to masakra... Jeden nawet sprzedał takiego za 20 tys zł. Na wydanie mam ok. 25 tys zł a mogę powiększyć budżet do 30 tys zł. Co polecacie mało awaryjne z niezłym zapleczem części? 

 

Na taki areał to kombajn sobie wybij z głowy lepiej z usług korzystaj jeden dzień i masz po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Tak jak mówi przedmówca.Dalej lataj i proś może ktoś łaskawie przyjedźe.Jak jest kasa to kupuj i się nie oglądaj.Ja kupiłem parę lat temu dominatora 80 na 2ha i nie żałuję a i jeszcze sąsiadów obkosze.Więcej jak 15ha na rok nie kosze bo niemam czasu ale swoje to swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj