agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

maniana    7

żaden na ten areał to moim zdaniem strata czasu i pieniędzy.. jeśli miałbyś dużo usługi to może ale to nie sprzęt za te pieniądze.. nawet u mnie  w okolicy gospodarze po 20 - 30 ha zboża nie mają swojego, najmą gościa z nowym sprzętem i śpią spokojnie i pół zboża nie pogubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Kup jakiegoś Bizona bo w razie jakiejś awarii części tanie i łatwo dostępne a pozatym to nie skomplikowany w obsludze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bizon do prostych kombajnów nie należy. Jak tylko mogli utrudniali wszystko co się w nim da. Do tego często dużo drobnych i irytujących awarii.

Dość popularne u nas są małe Fahr-y. Do 20 000 coś znajdziesz spokojnie i części też ogólnodostępne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dobrego Bizona nie kupi za 20 tys.
Ciezko cos znalezsc w tych pieniadach zeby nie było wypierdzielone jak działo :)
Za mała kwota jak nie masz problemu zeby ktos Ci wykosił to najmij i spij spokojnie
 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

@kombinator18 nająć łatwo ale liczmy 350 od ha daje sumę 5250 zł po około 4 sezonach inwestycja nam się zwraca. Teraz do autora jak chcesz części w Agromach kupować to tam tylko będzie do Bizona.Ja ci powiem tak przemyśl sprawę nad Mercatorem dobre kombajny co prawda nie młode ale nie ma co narzekać u mnie kupiony był za 19.000 w 2001r jak wynika z umowy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaso234    8

Najmowanie kogoś ok ale to czekanie może przyjedzie a może nie ... myślę ze po kilu latach inwestycja się zwróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

@kombinator18 nająć łatwo ale liczmy 350 od ha daje sumę 5250 zł po około 4 sezonach inwestycja nam się zwraca. Teraz do autora jak chcesz części w Agromach kupować to tam tylko będzie do Bizona.Ja ci powiem tak przemyśl sprawę nad Mercatorem dobre kombajny co prawda nie młode ale nie ma co narzekać u mnie kupiony był za 19.000 w 2001r jak wynika z umowy.  

 

czyli paliwo i części masz za darmo  ? dodatkowo amortyzacja, ubezpieczenie i to że ktoś musi tym kombajnem jezdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

właśnie miałem mu to napisać na te 15 ha bedziesz musiał minimum 250l paliwa to już masz 1200zł do tego jakieś oleje filtry to kolejne 300zł do tego jakies drobne częsci typu pasy, łożyska to też kosztuje ubezpieczenie 75zł do tego kombajnista albo ktoś do rozładunku zboża, jedy plus to nie czekasz jest pogoda i kosisz jak nie masz awarii ale myśle że do 20000 to nic sensownego sie nie kupi ale tak jak koledzy wcześniej pisali jakiegoś Merkatora może Dominatora 80 lu 85, Bizona w cenie do 20tyś to odrazu na dzień dobry z 7-10tyś trzeba dołożyć zeby chodził   


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

uważam że przy 15hektarach to posiadanie własnego kombajnu  juz zaczyna sie opłacać

tym bardziej jeśli jest w okolicy zapotrzebowanie na takie usługi

Za te pieniądze w miarę dobry to jedynie fortschritt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja uważam że nawet na 50 hektarów nie opłaca się miec swojego kombajnu ale i tak chce kupić za max 2 lata.  za duże zawirowania pogody sa u mnie  żeby móc spać spokojnie. a do 20 tysi na  15-20 hektarów to najlepiej fortschritt e 512 lub e 514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

@filantrop wiadomo że części paliwo kosztuje ubezpieczenie a przy ciągniku nie płacisz?Jak tylko umie a ma jeszcze uprawnienia to będzie jeździł.Jak tobie na 50 ha nie opłaci się trzymać kombajnu to ja nie wiem masz tyle pieniędzy że zapłacisz pod 18000 sezonowo licz 350 (średnio)* 50 to u mnie był kupiony kombajn a było do cięcie 7 ha na ten czas teraz jest 20 opłaciło się pewnie

@wojtal24 paliwo to ci wszędzie idzie oleje to co roku są zmieniane u mnie.Łożyska to wiadomo że trzeba coś wymienić jak zachodzi potrzeba pasy jak wszystko jest w porządku do kilka sezonów powinny wytrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił na ten areał class consul lub mercator60 może new holland 1530 ale nie wiem czy w tej cenie kupisz a to czy opłaca mu się na 15 ha to z pewnoscią bo na sezon za koszenie  płaci  ze 3500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

@AdrianWasiak consul na ten areał jest za mały mercator dobry kombajn ale swoje lata mają ale nie ma co narzekać jak ino chodzi jak należy kosić i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@farmtrac8244  350X 50=17500 a nie 18000zł odlicz paliwo 50ha x 15L=750L x 4,7zł=3500zł do tego filtry oleje to koszt ok 1000zł to z tych 17500zł -4500zł=13000odliczk od tych 13tys kombajnistę mysle że 50hx30zł =1500zl to zostaje 11500zł do tego bierzace naprawy 2000zł to zostaje 9500zł to tak z grupsza to wyglada, ja sam też mam kombajn na 30-35ha bez usług i dobrze że mam do pomocy ojca na emeryturze który odwozi mi zborzę od kombajnu i najety pracownik zwala je dmuchawą po przez szybry w burtach i u mnie 2 czy 3 sierpnia po żniwach a co z tego jak jest znajomy który na podobny areał  dużo lepszy kombajn i jest sam bo nie ma nikogo do pomocy nając nikogo nie chce czy nie może i tak co utnie 2 przyczepy zostawia kombajn na polu i jedzie rozładuje je i znów na pole i do piero jest na 3/4zniw a wiekszosci już u mnie wszyscy są po żniwach. Kupić kombajn dziś to nie sztuka tylko trochę trzeba miec pojecia o jeżdzie nim i o ekspuatacji naprawach, wiele żależy od sytuacji życiowych jaką kto ma w domu w gospodarstwie a maszynami w tej cenie nie liczył bym na zarobek chcac kombajn na zarobek to musi być nowszy nie mówie nowy i wydajny 2ha na 1h teraz każdy tak przyzwyczajony że dzwoni na konkretną godzine chce kombajn płaci i wymaga tak jest u mnie w rejonie może u innych jest inaczej w promieniu 5 km mam 4 firmy które świadcza takie usługi jeden ma 4 nh  drugi 2 niebieskie rekordy, trzeci jakiegoś jd a czwarty 2 claasy 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam kombajny marki claas u mnie w okolicy wszyscy wymieniaja już na claasy.Może jakiś maeractor,protector czy senator.Poleciłbym compacta na 100% ,ale za mały na twój areał.U nas nie ma problemu z częściami do claasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ja mam Volvo 3 metry   i super chodził nawet  1min nie stałem w żniwa przed sezonem 2 paski wymieniłem ze starości i tyle części tańsze niż do bizona czyści lepie j niż nie jeden rekord wydajność ok 1.20-1,5 godzin zależy od kawałka i ile sypie zboże kosić samemu może to nie jakaś sztuka tylko trzeba chcieć oleje to nie jest 2 tys tylko 200zł bo idzie ok 10 l do silnika i 10do hydrauliki paski po 20 zł sanok  łożyska też wszystko polskie każda część od ręki silnik perkins ok 10 l spali nożyki od bizona stalki też i na 5 ha opłaca się mieć kombajn jak słyszę że bizonem 2 godziny kosił i 400zł/1godz to przy 5 ha daje ci 4 tys to 10 lat i spokojnie masz za darmo koszenie nawet jak byś tylko na swoje paliwo zarobił to i tak będzie dobrze bo u siebie za darmo wyjdzie co do części to te mniejsze kombajny się nie psują jak bizon bo nie są wyciuchane po pgr tam chodzą na 10- 20 ha i tyle teraz do wszystkiego kupi części co do claas to ma znajomy to mówi że części drogie a luknij u mnie w galerii jest filmik jak koszę trohę zła jakość ale to taki poglądowy bo z tym modelem nie było żadnego filmu na you tube

Edytowano przez volvo1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192
volvo1150 - polska języka trudna języka ??

Pisz jakoś sensownie, używając interpunkcji itp, bo trudno zrozumieć , o co ci chodzi momentami. To nie sms z komórki, że trzeba się na maksa streszczać.

Na 15 ha Claas Consul spokojnie wystarczy. Volvo - fajne kombajny, sam się zastanawiam nad takim 950 czy 1150, bo z dojazdem u mnie krucho, a takim 3m wszędzie wjadę bez czekania na sąsiadów. No i można często kupić z kabiną, a claas-a to już sztuka. 

Koszę E-512 - fajny kombajn, ale ma sporo wad. Silnik 4VD jest za mały do tego kombajnu. Chłodnicę trzeba codziennie przedmuchiwać, bo jest konstrukcyjnie za mała. Wiem, że ludzie zakładają większe z bizona i wówczas jest OK.

Fakt, mniej pali niż bizon na 1ha. Czyści ładnie, ale u dołu jest wymienne sito i nie da się wszystkiego wykosić na jednym. Na przykład do owsa wypadałoby sito zmieniać, a to chwila roboty.

Problem jest z częściami - nie wszędzie można dostać od ręki, niektóre są trudno dostępne albo zamienniki marnej jakości.

Plusem jest dość dobry dostęp do większości elementów.

E-512 nie nadaje się na małe kawałki, bo ma słabą manewrowalność, skręt jest mizerny i sporo czasu traci się na nawrotach. Hamulce są jak żyleta, nie do porównania np do bizona, gdzie zwykle ich nie ma. No i praktycznie w standardzie jest kabina.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

claas jest spoko ale mało ich z kabiną i sieczkarnią a Volvo ma kabinę i sieczkarnię  z fabryki nie jakieś dorabiane  w 1150 mam hydro i to super sprawa zakres 1 biegu ma od 0-5 to nawet w leżącym nie trzeba sprzęgła używać tylko zwalniacz do tyłu i jedzie np 0,2km mam sita żaluzjowe i nie ma rafek z Volvo polecam 830,1130,1150  fajne sprzęty nie gubią zboża znajomy ma Deutz Fahr też fajny i nawet dobrze chodzi i sieczkarnią można trafić spokojnie ten kombajn ale nie wiem jak z cześciami do deutz fahre heder 3 m to zaleta jadąc po szosie mijasz się  bez problemu wjedziesz wszędzie młucarni nie da się zapchać tak jak w bizonie bo tu jest wszystko obliczone do tego hedera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

Vovlo s900 też spoko maszyna wujek ma i bardzo fajne są wymienialne sita a nie nastawne bardzo dobre to jest na bobik.

Ale za takiego trzeba z 25-30 tyś dać

Edytowano przez delta6583

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

jeszcze do niedawna tata kosił u siebie do 20ha i na usłudze po 60-70ha, od jakiś 6lat kosi tata tylko sobie, jak jest pogoda 3dni i po zawodach w ciągu tygodnia (koszenie + zwózka) na lajcie u mnie po żniwach, oczywiści bizon wyremontowany wiec pole jest czyste na jesieni po nim:) jak ktoś ma kasę polecam grunt to niezależność od ludzi.

przez ostatnie 4lata wymieniliśy akumulator bo pogieło płytki chyba wada fabryczna i pękła felga-minus bizonów na wąskich kołach. spalanie na 1ha w okolicach 13-14L ON kosztów własnych już nie liczę. 14*20*4,7=1316zł powedzmy plus dojazdy na pole większość jest obok siebie max 1500zł kosztowało nas koszenie 20ha zboża a za usuługę najbiedniej +6tys,

jeżeli ma się okazję kupić w dobrm stanie bizona to jest sens nawet na 15ha, a za różnicę 6000-1500 możemy pojechać na wycieczkę albo zainwestować w kabine do bizona 

 

PS na ten areał co 2sezon wymieniam olej w silniku, co roku filtr powietrza, oleju i paliwa.

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak dla mnie bez sensu kupować kombajn na areał +|- 15 ha. za 20 tys nic nie kupisz, a jak kupisz to tylko namnożysz sobie kłopotów i zepsujesz sporo nerwów. masz kase i płacisz z góry to nie ma problemu żeby ktoś przyjechał i Ci skosił.
w mojej okolicy jest kilku napaleńców co maja te plus minus 15 ha i nakupili złomu i tak się okazało że nawet tym nie wykosili u siebie tylko musieli kogoś przyprowadzić żeby ukosić coś. więc dobrze Ci radzę zastanów się dobrze czy naprawdę potrzebny Ci ten kombajn. tak to przyjedzie kosi i nie przejmujesz się niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

to da 30 i kupi i to w dobrym stanie a jak ktoś woli płacić to niech płaci tak samo po co ci traktor wynajmij bo na 15 ha nie potrzebny zapłacisz za 2 ha i ci się odechce wynajmować jak za zaoranie zapłacisz 300zł  na godz a paliwa spali 10 l prosty rachunek jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj