agromechanik19

[15 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    707

Do 40 tys jakiegoś specjalnego komfortu nie dostaniesz:) Biozonem , Claasem cz innym kosi się bardzo podobnie - kwestia przyzwyczajenia. Na pewno łatwiej jest przemieszczać się z mniejszym hederem. W każdym kombajnie do ustawinia masz szczeliny między klepiskiem a cepami, siłę a czasami kierunek wiatru i sita. Na to jak się który ustawia to nie patrz bo wystarczy że poczytasz forum, jedna nocka zarwana i wiesz co i jak. Ceny częsci są dużo wyższe ale i ich jakość też jest wyższa. Moim zdaniem to Bizon ma jeden minus - nienajlepiej widać jak się siedzi, za młao wysynięty heder lub za długi podest. W takim JD 955 siedzisz sobie i ładnie widać.

Szczerze to jakbym miałbym Ci doradzić to kup lepiej zachodni, nawet mniejszy niż 3,6m ale w dobrym stanie i będziesz zadowolony. Do tego łatwiej Ci bedzie jeździć na początku i mniej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

Dzięki kolego za radę, teraz tylko przeglądać oferty, szukać opinii u właścicieli i trochę lekturkę o ustawianiu przeczytać ;) Całkiem fajne te JD, tylko te części :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Mam pytanie a mianowicie naszło mnie na kupno kombajnu, areał jaki jest u mnie to około 15 ha raczej nie jeździł bym po sąsiadach tylko to co u mnie chciał bym kupić coś z kosą max 3 m i najlepiej chyba sprowadzone tylko że się nie znam czego szukać jeśli ktoś z was podpowiedział by mi jakiej marki szukać był bym wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

kosa 3,6m a marka to new holland cos z symboli 1540-1550 a jak masz troche wiecej kasy to z serii 8050 super wygoda kosić takim kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kasa może by się znalazła ale nie chciał bym raczej kosy większej jak 3 m bo się nie zmieszczę w co niektórych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

z 3 metrowymi hederami też wychodziły te symbole new hollanda,zazwyczaj pracowały one na mniejszych gospodarstwach i tym lepiej bo sa mniej wypracowane, ale moim zdaniem szukaj tylko new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

kombajn na 20ha ktos poleci?? kosa do 4,5m.

 

a macie moze namiary na inych co sprowadzają dobre maszyny w rosodnej cenie oczywiśćie tez lub może sąsiad sprzedaje prosze o namiar albo ktoś z waz bo chce kupis przed żniwami jeszcze

firma rolalex z radomska (woj. łódzkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Panowie, piszę z własnego doświadczenia - zastanówcie się poważnie nad Forszajem E-514 - świetny, niezawodny kombajn o prostej budowie i dobrym zapleczem części. Sam mam starszy model(512) ale kilku moich znajomych posiada 514 i po przesiadce z Bizonów są bardzo zadowoleni. Model w dobrym stanie z sieczkarnią i może stołem do rzepaku będzie do wzięcia w granicach 30 tys. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1906    0

Koledzy a co sondzicie o new holland clayson m135.prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Ogólnie to kombajny są nie zawodne i proste w obsłudze dużo nie palą

mam takiego już 15 lat tylko M 80 i nie miałem z nim problemów

części trzeba dobierać z bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

A ja polecam dla odmiany John deera :P Mam osobiście model 950 jak na mniejsze gospodarstwa akurat choć z początku mieliśmy dużo usług to nawet koło 90 ha kosiliśmy. Teraz to już niewiele ponad swoje pola ale i tak ok 50ha. Kombajn zgrabny,nie ma dużych gabarytów heder 3m ale można dość szybko jechać więc praktycznie to samo co bizon zrobi a zdecydowanie bardziej oszczędny cichy i mniej awaryjny. W tym roku będą u mnie jego już 15 żniwa i przynajmniej narazie nie myślę nad niczym innym... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 15 ha polecam clasa consula z silnikiem 4 perkinsa u mnie robi na 13ha mało awaryjny silnik  perkinsa jak zadbasz o niego nie do zdarcia u mnie silnik od 10 lat nie ruszany i nadal chodzi jak igiełka  części nie są zbyt drogie jeżeli zdecydujesz się na consula to z sieczkarnią i najlepszy wybur silnik perkinsa polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Kombajn na 18 ha plus usługi do 80 tys claas bd deuth co polecacie i proszę bez gadanie że bez sensu bo nie o to pytam heder 3,9 lub 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Powiem tak nie ma co się nastawiać ja wybrany model lub markę, bo wiadomo z wyglądu może być ładny, przy oględzinach wszystko ok, jedziemy w pole kosić a tu bum awaria lub awaria za awarią, i mówimy przecież to class, deutz itp to najlepsze są i miały się nie psuć.Także nie nastawiać się na wybrany model, markę tylko szukać w jak najlepszym stanie, a z częściami do prawie wszystkich marek nie ma problemu przecież można zamówić przez internet i na drugi dzień mamy. Ja mogę ci polecić DOminator 76,88,98. a z deutza to m2685, dronnigborg D7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o zachodnie kombajny do 80 tysięcy, a ja się wyłamię i polecę mu Bizona Rekorda z dużą chłodnicą, rocznik koło 1998-1999, wg mnie kawał świetnej maszyny, nie jakieś badziewie z zachodu z wąskim hederem i częściami zamawianymi na allegro. Rura hydrauliczna, skrzynia bardzo udana w przeciwieństwie do modelu 56, silnik wyposażony w końcu w odpowiedniej wielkości chłodnicę, pozwalającą na spokojną i bezstresową pracę bez przestojów. Ktoś pisze, że mamy XXI wiek i części w necie, ale jakoś nie wyobrażam sobie lecieć z pola i szukać interesującej mnie części, a potem czekać na kuriera... Kpina... W przypadku awarii Bizona wskakujesz w auto i za pół godziny jesteś z częściami, które w dodatku nie kosztują majątku, a dostępne są w każdej wiejskiej agromie, otwartej podczas żniw do późnego wieczora. I jeśli ktoś twierdzi, że Bizon ma słabą wydajność w porównaniu do Claasów z lat 80, to nie wie o czym mówi. Dobrze przygotowany Bizon potrafi zrobić naprawdę kawał dobrej roboty i jest idealnym rozwiązaniem dla mniej zamożnych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja miałem Rekorda niebieskiego, kupiliśmy go, jak był po 3 sezonach i jednego właściciela, i kosił tylko pszenicę - stan jak nowy. Mieliśmy go kilka sezonów, chodził jak marzenie, nie psuł się w ogóle. Ogólnie fajna maszyna, może trochę mocy mało jak poszedł ze sieczkarnią. Ale teraz polecałbym każdemu kombajn z hydrostatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Wolałbym coś a właściwie nie kupie  nic innego jak deutz fahrem lub klas tylko szukam jakiegoś modelu z 8 a nie z 6 i słucham waszej propozycji może ktoś sprzedaje w mazowieckim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Witam. Panowie,  mam zamiar zakupić większy kombajny, obecnie mam MF 186  znajomy chce się zamienić na mniejszy a ma bizona ZO50 w bardzo dobrym stanie, co o tym myślicie ? 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

dołączę się do pytania tylko ja poszukuje też takiego żeby części były dostępne w Agromach i nie drogi w utrzymaniu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj