gracjanrojek

Nowy Case AF 5088

Polecane posty

Witam wszystkich!

Ostatnio pojawiła się nowa seria kombajnów CASE AF 5088, 6088, 7088. W związku z tym mam pare pytań:

 

1. Wasze zdanie na temat tych kombajnów?

2. Jak sprawdzają się w młóceniu zbóż i rzepaku?

3. Z jakimi kombajnami innych firm mogą konkurować?

 

Bardzo prosze o Wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jeżeli kombajn jest nowy to będzie funkcjonował przez długi czas jak młócą to nie wiem bo w moich stronach nie ma kombajnów tej marki

ponoć wydajność jest poprawiona dzięki wzdłużnemu rotorowi wygląd jest godny podziwu i ponoć mają niskie zużycie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

w okolicy, w jednej ze spółek mają CASE 7010. kierownik tej firmy powiedział że jest to największy błąd jaki popełnili przy zakupie kombajnów- mają do tej pory 2 Megi. powiedizał że jeżeli się znajdzie klient to go sprzedadzą bo nie chce kombajnu odrazu z ''siewnikiem zbożowym'' kombajn ma wyłącznie jedną zaletę- oszczędny silnik, ale pozatym:

-kosząc równomiernie z megą 360 gubi około 500kg przy 6,5 t/ha (nie wspomne o rzepkau) - rotory mimo ulepszeń nadal nie da się wyregulować, tak jak we wcześniejszych modelach strasznie gubą ziarno

-nie dopracowana elektohydraulika

-nie ergonomiczny układ przeglądowy

-problemy z serwisem

odradzam kombajny case- polecam dwie najlepsze marki- Claas i NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jacekbee@ dobrze mówisz,jak u nas w Polsce to tylko claasa,new hollanda i ewentualnie johna...zalezy kto ile ma kasy...chociaż w sumie claas jest na podobnym poziomie cenowym co new...jak jest z cenami tak ogólnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nom.czyli róznica jest niewielka.moze już sie zmieniła i zawsze mozna z dilerem sie dogadać...

a co do tematu to moim zdaniem kupno takiego case to byłby błąd,ze względu na serwis i małą popularność, z claasami i newami nie miałbyś problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Piękne maszyny i pewnie wydajność nie mała.A co do koszenia zboża i rzepaku to tak mój wujek dzwonił do pewnego rolnika który ma Case IH 1460.Z racji tego że my też kupiliśmy tą maszynę wujek spytał go o różne informacje.Ludzie mówią że te kombajny bardzo gubią, a ten rolnik mówił że gubią jak każdy kombajn ale jak się je dobrze ustawi to zgubią mniej niż klawiszowe.Wydajność mają ogromną ten 1460 ma 2ha zboża/godz a co mówić o tych nowych.Wykoszą więcej od Bizona i więcej spalą wkońcu to duże silniki.Taki nowy model powinien konkurować z New Hollandem i John Deerem.

 

@Daniel215 kombajny są mało popularne bo ludzie w Polsce boją się ich kupywać bo nie wiedzą co to jest kupią sobie Bizona i będzie chodził bo w bizonie wszystko naprawisz takie mają założenie.Dobra naprawisz ale po jakimś czasie to się zapewne zepsuje, taki materiał niestety.W tym roku u mnie we wsi nikt Bizonem nie przepracował sezonu bez żadnej awarii sypały się skrzynie i silniki o paskach nie będę mówił bo to w każdym kombajnie się zdarza.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Myślę że dobrze że pojawił się taki case ponieważ skromnie mówiąc jest to dobra firma która ma wzgląd na przyszlość rolnictwa i zmieniom coś w segmeńcie kombajnow do średniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Case z rotorami to dobra marka, kombajny proste w budowie, oszczedne pod wzgledem zuzycia paliwa, niestety sa przeznaczone na duze połacie pola. Małe kawałki nie wchodza w gre, gdyz tak jak krazy opinia rotory musza byc pełne wtedy pracuja bardzo wydajnie. Kwestja gubienia ziarna wychodzi na małych kawałkach gdzie wiecej jezdzimy niz kosimy. Solidna konstrukcja przeznaczona dla duzych gospodarstw.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wylu    0

w mojej okolicy są 3 szt. CASE AFX 8010 - użytkownicy bardzo sobie chwalą te kombajny.

Większość przekładni napędowych zastąpiono napędem hydrostatycznymi - paktycznie są bezawaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Hydrostat to już w wielu kombajnach jest standardem :) a jak wiem te AFX 8010 to są większe kombajny więc muszą mieć :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michuland    0

Nowe kombajny CASE wypadły lepiej niż NH i Claas w testach polowych. Wszystko to zasługą ich wzdłużnego rotora. Byłem w Niemczech i widziałem i słyszałem opinie właścicieli i operatorów gospodarstwa 4700ha. Na początku z wszyskimi były problemy, ale to nie była wina maszyny tylko operatorzy wjechali w pole z ustawieniami fabrycznymi, gdy zjawił się odpowiedni przeszkolony człowiek od tych maszyn i wytłumaczył im zasade i różnice działania kombajnu to wszyscy sie złapali za głowy...(podobno). Dodatkowo wszystkie maszyny były wyposażone w system GPS. Monitoring pozwolił dokładnie ocenic ich wydajnosc CASE>>CLAAS>>NH. Faktem jest że ten kombajn można tak ustawi by jego wydajnośc była najwyższa. Tylko jak mawiają technologia nie dla tumanów...

Osobiście pracowałem na 4 modelach i twierdze że operowanie tymi maszynami jest dziecinnie proste - wystarczy poczytac i posłuchac instruktora...Tyle...

A jeszcze jedno o czym nikt nie wspomina, wrzuccie kamien wielkosci cegły do Claasa, NH i do CASE'a , zobaczymy który z nich bez bólu pracowa będzie nadal...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie miał pytania o rotory słucham, prawdą jest że mocno kruszą słomę ale też prawdą jest że przy dobrym ustawieniu gubią dużo mniej niż klawiszowe, dodatkowo nie kruszą ziarna(a w rzepaku to chyba ważne;) ) a przerób pszenicy najmniejszego 5088 to około 25-28 t. na godzinę(sprawdzone przez użytkownika) no i nie ma nic lepszego do cięcia kuku na ziarno... trochę chwalę bo i sprzedaję ale i rzetelnie odpowiem na każde pytanie, sam w gospodarstwie używam CaseIH i chyba porwę się teraz na CVX tylko te pieniądze;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy!

RalfMTX140 koledze chodziło o to że kombajny AFX 8010 nie mają prawie pasów napędowych w układzie napędów rotora i większości mechanizmów z tego co wiem w całym kombajnie jest ze dwa pasy lub nie wiele więcej. Patent to napęd rotora przez hydromotor co daje możliwość płynnego sterowania prędkością oraz możliwość biegu wstecznego przy zapchaniu ale nie mowa tutaj o AFX tylko AF 5088.W AF 5088 chyba jest napęd pasowy rotora.

Myślę że opinii o tych kombajnach tyle dobrych co złych.W rzepaku to akurat rotor nie uzyskuje super wydajności z tymi wydajnościami jest różnie jak różne jest zboże więc mówimy o wartościach które ciężko porównać. Inaczej na zbożu 5t/ha i inaczej 8-9 t/ha.

Moja wiedza na temat kombajnów Case jest taka że jeżeli mamy w gospodarstwie przewagę kukurydzy to zapewne kupno warte rozważenia nikt nie ma lepszego kombajnu do jej zbioru taka jest prawda. Co do zboża i rzepaku zaczynają się schody. Generalnie kwestia dobrego zaznaczam dobrego serwisu i fachowców do ustawienia a w Polsce raczej jeszcze z tym jest słabo bo niby gdzie i na czym można się nauczyć. Niestety te kombajny gubią na zbożach o małej wydajności i małych areałach już taki ich urok ale straty są na akceptowalnym poziomie w stosunku do wydajności. Dawne AF 2388 miały prostą konstrukcję i to ich zaleta, co do słomy która obecnie staje się cennym towarem to zapomnijcie o jej jakości, jest rozdrobniona i trudna do zbioru, łatwo porównać łan po klawiszowym a po rotorze sam osobiście byłem na takim polu fakt i tyle nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Niby coś w tym temacie Case poprawił i zmodernizował ale i tak jest rozdrobniona. Co do reszty kwestia wyboru klienta co mu się podoba i na co zwraca uwagę. Ja osobiście raczej bym nie kupił tego kombajnu gdybym potrzebował uniwersalnej maszyny ale do kukurydzy każdemu polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

nowy case 5088 nowocześnił rotor ale jest problem z ustawieniem co do słomy jest poprawa ale juz presa nie muści mieć rotor tańsza presa i mniejszym ciagnikiem mozna presować .firma zamierzają wprowadzać rotor lub zamiast klawiszy hybryde rotorową co juz jest w claas Tucano a jeszcze troche bedą kombajny o małej mocy ok 200km bo do są wydajniejsze maszyny a na nawrotach każdy kombajn gubi ziarnio czy rotor cz klawisz bo nie ma masy do przerobu a ustawienie kombajnu jest połowa sukcesu nie którzy mają nowe kombajny a gubią ziarno więcej jak bizonem także fachowiec powinien ustawić kombajn kilka osub powino się przeskoliść . a co do ceny to jest bardzo wysoka i dlatego też nie kupują tych kombajnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseMG    0

Ja mam AF 5088.

Rzepaku nim nie kosiłem wiec nie wiem jak sie sprawuje.. A w pszenicy to bardzo dobrze. Dobrze czyści pszenice.. niewielkie zanieczyszczenie.. Czyli to bardzo dobre kombajny. Po pierwszym roku tak stwierdzam. Wydajne-to jest najważniejsze.. Ale nie tylko Case jest wydajny.. Sa również inne kombajny.. Ja akurat wybrałem ze względu na cenę.. I na dealer i na serwis.. Chociaż jestem z Oławy to Kielce dały lepsze warunki serwisu.. W kukurydzy to sie sprawuje bezproblemowo.

Case może konkurować z NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Mało się sprzedaje- bo polska to kraj ceny;)

jakość ziarna jest idealna , większość gospodarstw nasiennych na nich pracują np DANKO Tulce i tym podobne , nie wybijają zarodków , Na słomę nie chodzą nie jedzą jej nie palą jej ;D jest jej mniej- ale waga każdej Kostki jest większa , coś za coś ,

Case jest genialnie prostym kombajnem , mało pasków , w kukurydzy nie ma problemów z klawiszami które w firmach usługowych wysiadają co chwilę przy kukurydzy , ogólnie mało co ma się tam popsuć , kilka łożysk do smarowania ,

A ci co jak więcej krzyczą że to taki kiepski kombajn nigdy w nim nie siedzieli nie widzieli ziarna po tym kombajnie , i najwięcej mają do powiedzenia, !!! wiadomo jak kombajnista się uprze na kombajn to nie da rady i opinia na całą okolicę pójdzie że gubi i wszyty powtarzają ... chociaż nie widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zna ktoś orientacyjną cene case AF 5088? Mam daleko do dealera a ciekawi mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grand070    0

witam
Troche odswieże temat.

a co sadzicie o CASE IH 525 jak to pracuje czy gubi ziarno moze znajdzie sie jakiś użytkownik owej maszyny mysle o zakupie wiec prosze o pomoc
dodam ze kombajn jest rownież na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj