Zaloguj się, aby obserwować  
Pronarek82a

Jak u was ze skrzynią biegów????

Polecane posty

Pronarek82a    1

Ciężko w chodzą umnie biegi. Najgorzej 6 i R. Z całej siły moge wrzucać i nic. Jak pare razy sprzęgło wcisne to jakoś wejdzie. U was też tak sie zdaża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie to wszystkie biegi lekko wchodzą, tylko przy włączaniu 2 jest lekkie szarpnięcie do przodu ciągnikiem, a tak to wszystko ok :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja już się nauczyłem tak zmieniać biegi że nie ma najmniejszego zgrzytnięcia skrzyni ^_^:)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

u mnie w belarusie tak samo z biegami a 6 i R czasem nie wchodza a zeby 9 nie zgrzytala to sprzeglo na dwa razy P. S. U was tez strasznie zgrzyta reduktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No zgrzyta, ale jak z zajaca na żołw to nie. Tylko czasami wyskoczy mi na luz to tak zgrzyta ze szok. To jak ja jade ciągnikiem to też zmieniam biegi bez zgrzytu. Ale jak stoji ciągnik w miejscu i wrzucic to ciężko. Ale nie zgrzyta tylko niedam rady wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U wujka w MTZ-cie Przy 2 też lekko szarpie do przodu no i 9 ciężko wchodzi, może dlatego, że rzadko używana :) A tak z resztą biegów nie ma problemów

Dodam, że ciągnik ma 12 lat i skrzynia nie ruszana jeszcze więc myślę, ze nie jest tak źle


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

U mnie też ze skrzynią dobrze. Ale czasem niechcą wchodzić biegi albo wyskakują. Kiedys w jeżdżałem bo stromą górke z talerzówka w lesie i mi bieg wyskoczył niewiedziałem co sie dzieje. Zamiast opuścić to ja zachmowałem to mnie całego podniosło ale sie przestraszyłem. Mało sie nie wywróciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

U mnie tylko 9 zgrzyta i przy wlaczeniu na 2 troche szarpnie. U mnie biegi tez czasami wyskakuja. Ostatnio przy ugniataniu kukurydzy jak jezdziłem w poprzek i jak bieg wypadl to niewiedzialem co sie dzieje bo jeszcze bylem na skreconych kolach i jak zjechal z gory to myslalem ze sie przewroci ale nie bylo tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie bylo podobnie 6 nie chciala wskakiwac to tryb byl zjechany ale to bylo po kupnie ciagnika i odrazu byl remont ;) teraz jest ok


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko ciężko wchodzi najszybszy bieg i pózniej ciężko go wyrzucić ale dodam że na jesień 2007 skrzynia przeszła generalkny remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mojego wujka w MTZ w skrzynce zsynchronizowanej 2 i 3 wchodziły lekko ale żeby je wyłączyć to już Pudzian musiał być. Po rozebraniu okazało się ze synchronizatory są do wymiany. Teraz biegi wchodzą miodzio ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

To najgorsza rzecz jak bieg wyskoczy. Niewiadomo co sie dzieje. 2 miesiące temu wyjeżdżałem z podwórka z dyniami pod górke i jest zakręt i za drzewami nie wiedziałem że tato jedzie i jechałem 8 i musiałem zredukować na 6 pod stromą górke sie wbić bo bym w 60 walną. I nie zdążyłem i do tyłu ciągnik a na przyczepie 15 ton. To sie na zaczepie zatrzymałem. Myślałem że sie wywale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hehe ladnie byles przestraszony my tak mielismy jak jechalismy do lasu jechalismy pod gore a z gory auto jechalo chyba ze 70km/h a droga waska i auto po hamulcach w row i my tez i naszczescie sie nic nie stalo


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

A sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni. Też miałem taką przygodę tylko 1523A,że pół oleju wypłynęło w polu i coraz ciężej biegi wchodziły. Dobrze, że nie zatarłem go bo byłby kabaret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

U mnie tylko trochę 9 i R zgrzyta ale się już nauczyłem włączać. A reduktor to zgrzyta jak go z luzu na żółwia wrzuca. No a co do wyskakiwania to tylko z 2. ;)


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Pronarek82a mysle kazdy malo co uzywa 2 bo u mnie to sie uzywa 3,4,9 no i w wyjatkowych sytuacjach 1 no nie mowiac o wstecznym ;) bo co bedziesz dwojka robil chyba ze masz ciezki sorzet B) ale to juz mekki


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

u mnie tylko Jedynka nie wchodzi w MF8160

a tak w innych traktorach wszystko pokolei


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No 2 czasami używam. Jak zjeżdżam z bardzo bardzo stromej górki. Kiedyś zjeżdżałem na 2 z przyczepą owsa to ciągnik suneło jak na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hehe a moj tata jechal w lesie z gory mial 5 kubikow drzewa na wozie i byla storma gora i przez jakies 10 m byl prawie pion a pozniej asfalt i jak sie rozpedzil to na asfalcie przedni naped zacza chamowac i przednie prawe kolo wciagnelo pod traktor bo nie wytrzymalo przeciazenia poobrywalo wszystkie zabki te co trzymaja cala to oś ale nadspawalismy i jezdzi ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

kurcze a u mnie teraz w ciagniku nie chca wchodzic jest tylko 1 i wsteczny ciagnik byl remontowany i dlugo stal czy to moze byc wina ze nie byl uzywany czy lewarka ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj