masseyferguson6140

Kastracja świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

Ja też wykonuje jedno cięcie tylko jądra wycinam nie wyrywam.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

od 16 lat sam kastruje w 3-5 dniu ale dwa tyg temu pobilem moj rekord wukastrowalem miot 1 dniowy i wszystko ok robie zwykle dwa ciecia zadziej jedno i wyrywam i po sprawie na rane pryszcze ctc i antybiotyk na strepto zelazo 3 dni po zabiegu sladu ran nie widac lepszego sposobu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

U nas kastrował dziadek, albo pracownik. Ale teraz kupujemy wykastrowane.

Kastrowaliśmy 6-12 dniowe. Ale pamiętam, że nie raz takie 70 kg też się kastrowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

2 dzien żelazo, 7-14 dzien kastracja skalpelem dwa nacięcia, 3-4 tydzien szczepionka cirkoflex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam wieprzek wykastrowany w 5 dniu po 1,5 miesiąca wygląda jakby dostał przepukliny czy to możliwe bo to pierwszy taki przypadek operować to czy niech sobie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zależy czy jest to przepuklina pępkowa czy mosznowa. Pępkowej lepiej nie ruszać, mosznowe zawsze operuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

A czym to się różni wydaje mi się że jest to mosznowa,ale to mu się nie powiększa i rośnie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no tak jak sama nazwa mówi pępkowa jest na brzuchu pod prosiakiem a mosznowa jest z tyłu. Jak się nie powiększa to możesz zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

To tak jak mi się wydawało jest to mosznowa narazie zostawię ładnie rośnie nic się nie dzieje to po co ruszać. Lukaczmarek mógł byś mi doradzić jak mam wprowadzić profilaktyke macior bo mój wet jest słabo zorientowany.A ja chciałbym przeprowadzić badania krwi loch na choroby tylko jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Będę chyba musiał poszukać bardziej ogarniętego.A na jakie podstawowe choroby powinno się badać bo mi się wydaje że mam coś z pucami bo strasznie kichają i kaszlą czasami i strepto bo popuchnięte stawy są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

To w sumie nie jest odpowiedni temat ale u mnie bada się na APP, Mps, PCV-2, PRRS, ZZZN, leptosporioza, ileitis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Kolego Rolniczek10 , sprzęt wporządku mam taki sam, ale używam cały czas skalpela, jest szybciej jak kolega wyżej napisał. Kleszcze te też są wporządku, jednak trzeba mieć do nich wprawę. Raz kastrował nimi u mnie weterynarz to nieźle mu to szło , tylko że jak twierdzi kastracji najlepiej dokonywać tak w 6, czy 7 dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam koledzy stosowal ktoś z was immunologiczną kastracje tuczników jakie efekty,koszty,wasze spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Witam, jeżeli chodzi o kastrację "farmakologiczną " to pewnie przestawię się całkowicie na nią gdyż :

 

1. wieprzki szybciej rosną ( 3-6 dni szybciej od kastrowanych )

2. dodatkowy zarobek na sztuce

3. wylatuje zabieg kastracji

 

Minusy :

 

1. małe zakłady czasami nie chcą brać tuczników "z jajkami" ;)

2. trzeba 2 razy zaszczepić tucznika a to trochę roboty jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

z tym szczepieniem napewno jest duzo roboty ale szybko urosniety knurek nie zdazy dojrzec pulciowo i nie bedzie smierdzial i bez zastrzyku w holandii duzo taklich trafia do rzezni jako pelno wartosciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Witam Lukaczmarek wspomniałeś w poprzednim poście ze wykonujesz operacje przepukliny mosznowej (akurat trafiło mi się kilka sztuk teraz w miocie) , mógłbyś objaśnić na czym polega dokładniej ten zabieg ?? Dokładnie chodzi mi czy trzeba w innym miejscu robić nacięcie (po niżej mosznej ) bądź też zszywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Jak tylko zaszyjesz to i tak będzie worek wisiał. Przepukliny kastruje się na tydzień przed odsadzeniem, ja to umiem zrobić, wiele razy to robiłem.

1. wyszukujesz jądro, delikatnie ściskasz by napiąć skórę pod cięcie.

2. przecinasz skórę, ale tak by nie przeciąć jądra, później delikatnie wydobywasz je na wierzch.

3. podciągasz jądro do góry tak ze 3cm, później delikatnie palcami wzdłuż nasieniowodu chowasz treść przepukliny.

4. obracasz jądrem w koło tak by nasieniowód się skręcił, po czym 1cm nad rozcięciem trzeba zabezpieczyć nasieniowód (1cm nad rozcięciem wbijasz igłę do szycia chirurgicznego wraz z kawałkiem nici chirurgicznej i przeciągasz nić na drugą stronę tak by nić przechodziła przez nasieniowód, później okręcasz nasieniowód w koło nicią tak jak byś zawiązywał worek ze zbożem) .

5. odcinasz jądro powyżej zabezpieczenia na nasieniowodzie, tak by niczego nie uszkodzić.

6. zakładasz ze 2szwy na mosznie dla zabezpieczenia.

7. kastrujesz drugie jądro bez przepukliny.

Najlepiej wykonywać to w 2 osoby, ponieważ jedna musi trzymać prosiaka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

kurde szacun lepiej już nie szlo tego wytlumaczyc ale mimo wszystko u mnie tez robi to wet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj