yacenty

QUAD czy terenówka w cenie ok 10tys

Polecane posty

tomu    5

"Gościu" nie podniecam się nim tylko opisuje co robiłem nim, jak chcesz to też się możesz podniecić swoim VW :) a jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie nabijaj postów!!


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Unimog to maszyna nieprzeciętna jako terenówka bije inne na głowę no i może służyć jako ciągnik rolniczy, da się nim nawet orać, tylko że dobry unimog to kosztuje ok 50k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

a ja bym polecil samuraia.bawie sie troche w off road i wiem co to potrafii:) wystarczy troche liftu,opony mt i objezdza patrole,wrongle i inne ustrojstwa:) moj srajtek to wersja z plandeka.za fotelami masz sporo miejsca zeby cos przewiesc,oczywiscie jezeli wymontujesz fotele:) co do awaryjnosci wszystko zalezy od tak zwanego lacznika-> czyli kierowcy. samuraia w calkiem dobrym stanie kupisz za 6-8 tysiecy.zostanie jeszcze na przyklad na dobre oponki MT:) nawet nie wiecie ile radochy sprawia objechanie w terenie parcha,wrongla lub jakiejs innej zmoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0

Jesteśmy posiadaczem quada od jednego roku. Za kwote 10tys, to dostaniesz chinczyka, a to wielki bubel. Może jakbym tylko jezdzil do sklepu po piwo to było się sprawdził. Jeśli myślisz nad czymś poważnym to szukaj używanego markowego Yamaha, Kawasaki, Suzuki napewno bedzie lepszym wyborem jak nowy chińczyk. Quadem wszędzie dojedziesz, bagno nie bagno, las itp.u mnie przy hodowli bydła naprawde się sprawdził. Takie podejście, że ktos sie wywali i już nie chcę to bezsensu, równie dobrze mogę powiedzieć, że widziałem wypadek samochodowy i też strasznie wyglądał. Samochód to samochód wiadomo dach wygoda, ale nie chciałbyś spróbować czegoś innego??Jeśli lubisz jeżdzić rowerem i być blisko natury to napewno quad.Takie prace jak zawieść klucz, 2 litry oleju, wymienić pracownika na polu itp. to tylko quad. Jeśli szukasz pojazdu do transportu samolotów i silników z prędkościa 140km/h to napewno terenówka. Tak propo tego, że w 5 osob chciałbyś jeżdzić to na quadzie też sie da ;)


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a ja bym polecil samuraia.bawie sie troche w off road i wiem co to potrafii:) wystarczy troche liftu,opony mt i objezdza patrole,wrongle i inne ustrojstwa:)

W sumie to fajny kompromis między quadem a dużą terenówką, szczególnie w wersji jaką posiadasz, przy sprzyjającej aurze zrzucasz plandeke czy hardtop, kładziesz przednią szybe i cieszysz sie z obcowania z naturą oraz much między zębami, zupełnie jak na quadzie ;) Własnościami użytkowymi auto nie grzeszy ale jeśli porównać do quada to jest rewelacja. Jak trzeba jest dach nad głową, grzanie i radyjko :D

 

Czy Samurai objeżdża parchy i inne to bym polemizował, zależy w jakim terenie ;) Na długich podjazdach motorek 1.3 nie daje rady mimo małej masy, tym bardziej jak podjazd jest techniczny i nie zrobisz go rozpędem, tak samo inne przeszkody. Kumpel miał fajną suczke z 1.3 ze Swifta GTI, to dopiero dawało rade, tym bardziej że mocno wyliftowana suczka stała na mostach Uaza i silverstonach 35" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

dlatego mam przelozenie w reduktorze zmienione na 4.16 ;) nie straszne mi gorki.na minimalnym gazie jedyneczka na 4L daje rade:) silnik orginalny 1.3 na gazniku mam(swiadomy wybor).opony jeszcze kopia yokohamy 30 cali ale juz w drodze 32 cale kopia simexa ;) jeszcze tylko blokade zakupie i bedzie po prostu git majonez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To chyba jest "troche" podniesiona jak 32" jej wrzucasz? ;) Kolega w tej motanej suczce miał reduktor od SJ410 (2,511 zamiast 2,268) ale tu zaszalałeś z 4,16 musi ładnie pełzać :D

 

Troche zchodzimy z tematu ale może Yacenty kupi akurat samuraja to będzie wiedział co zrobić żeby za szybko nie jeździł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

za 4.16 zapłaciłem jakieś 250 PLNów więcej jak za reduktor od tysiączki.a różnica spora w jeździe ;) co do zawieszenia to zmotane trochę jest:) podniesione i takie tam jeszcze ;) po świętach buda pójdzie +5cm:) powinno starczyć.a jak nie to spory młotek mam w warsztaciku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj