Zaloguj się, aby obserwować  
rino

Problem z rozrusznikiem Magneton

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rino    13

Witam mam problem z magnetonem przy c 360. A mianowicie chodzil dobrze przy jednej C-360, ale jej nie uzywam w zime i zabralem do drugiej C-360 (ktora chodzi w oborze) i z poczatku chodził dobrze lecz po ok 2 tyg pzestał ,zalapywać' tzn pokreci 2 razy i wyrzuci i sie robi zgrzyt. Myslalem ze moze wieniec podrobiony ale jest dobry. I tu pytanie czy mógl sie obrobic jakis tryb w rozruszniku?

 

Pisałem w temacie o litewskich rozrusznikach, ale małe zainteresowanie było (prawie zadnej odp), wiec zakladam nowy temat bo nie znalazłem takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

sprubuj dać mu lepszy akus, bo ten co masz obecnie może nie utrzymywać, i poprostu puszcza, miałe podobny problem , tylko że mi pochodził dwa razy puścił , i nie chciał się wyłączyć , i prawie go spaliłem, szczęście że kale zmieniałem, i miałem pokrywe otwartą , to wyrwałem kleme i finał, ale tu winą było to że był baaardzo słaby.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej rozbierz przekładnię i zobacz. Wykręcasz trzy śruby na imbus od strony koła zębatego i masz tryby na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Aku jest nowy. Wiec pozostaje go rozebrac, mam nadzieje ze jak go rozbiore to sie tam nic nie rozleci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak zrobisz tak jak napisałem to nic się nie stanie (a już na pewno dobrego :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Wieniec też jest nowy. Ale poszedłem za radą elektortechnika i go rozebrałem i okazało sie ze widełki od cewki są zgiete i za mialko wyrzuca. Odgielem te widełki, ale są za miekkie i po kilku odpaleniach znowu to samo. Moze je zahartować czy coś? A moze wiecie gdzie mozna dostać częsci do magnetona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz spróbować zahartować (o ile jest wykonana z odpowiedniego materiału). Tylko wtedy jest ryzyko, że dźwignia może pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No wlaśnie a jak peknie to wtedy nie mam rozrusznika hehe. Tylko skad tu cześci kupić u mnie w okolicy nie ma nigdzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie też szukałem w necie i nic nie znalazłem. Ale na stronie fabryki piszą, że produkują wszystkie części zamienne, więc muszą one być gdzieś dostępne. Napisz do Korbanków może oni coś poradzą. A co do wyginania tej dźwigni to nie przesuwa się zbyt ciężko trybik na frezach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Trybik chodzi lekko. Poszukam jeszcze moze znajde gdzies czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a może wieniec masz wybity i koło od rozrusznika nie może się zazębić i wygina widełki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

skoro masz nowy wieniec (ale mnie chodziło nie że zębóe brakuje ale ale skosy boczne są proste nie skośne) ,a koło w rozruszniku jest całe nie widać uszkodzeń ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Na kole rozrusznika nie widać uszkodzeń,nadal nie znalazłem części do tych rozruszników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj