talek48

Pasażer w ciągniku

Polecane posty

samo    3

ja mam w 330 wbite 2 osoby. co prawda przy rejestracji trzeba było jechać na przegląd i to potwierdzić ale wszystko da sie załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja w mojej "12" mam w dowodzie wbite na 2 osoby i policja jak narazie sie nie czepiala. no ale oczywiscie nasz madry nauczyciel mechanizacji mowil ze to drugie siedzenie jest albo dla instruktora albo dla osoby ktora zmienia sie na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

jesli jest w homologacji ze jest to przystosowne dla dwoch osób to i w tylu mozna jechać w starych zestorach tez jest dodatkowe siedzenie dla pasazer wiec jest w dowodzie dwa miejsca a w 360 jest tyko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Przepis mówi że musi być siedzisko dla pasażera a wtedy urzędnik w starostwie ma obowiązek wpisania liczby osób mogących jeździć w kabinie. Jednak często trzeba o tym przypomnieć miłej Pani w okienku. A Policja patrzy na to różnie w zależności od terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Tak a więc aby ciągnik był zarejestrowany na 2 osoby to jest kierowca + pasażer czytaj "pomocnik kierowcy" Musi mieć napisane to w homologacji. To jest tak przy 1 rejestracji. Ja mam zetora 5211 i ma w dowodzie 2 osoby. Ale pamiętam jak byłem mały i jeszcze nie mieliśmy samochodu tylko wszędzie się ciągnikiem jeździło to ojciec w 5211 przewoził 7 osób 4 dorosłe i 3 dzieci. To były czasy hehehe


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ale w zetorku to masz luksus :) My jak u wuja 7745 w zniwa po slome jedziemy to tez nas ze 6 wsiada :)

Mowicie o siedzisku dla pasazera..ja w moim ZTS-ie nie mam takowego a mam go na 2 osoby zarejestrowanego, mial byc na 3 ale pomyslelismy ze to juz lekkie przegiecie i na 2 zapisalismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

jeśli nie mogą jeździć 2 osoby w ciągniku mimo że jest dodatkowe siedzenie dla pasażera to po co w ogóle ono miało by być, do ozdoby? :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

No i znowu pojawia się sprawa nadgorliwych urzędasów którzy myślą, że wiedza wszystko najlepiej. Bo to właśnie nie ma sensu jak ma siedzenie to może jeździć jak nie ma to nie i koniec a nie oni dopatrują się czy dodatkowe siedzenie ma pas bezpieczeństwa czy nie.... Ja w swoim zetorku 7340 mam pasy przy fotelu i tak szczerze to jak jeździłem gdzieś dalej to nigdy ich nie zapinałem. Raz tylko zapiąłem jak go kupowałem jak stał na placu u dilera hehe :)


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

My w 2007 roku rejestrowaliśmy forterre to jest na 2 osoby zarejestrowany, a znajomy taty rejestrował taką samą forterre tylko że w 2005 roku i ma na jedną osobę :) , więc już sam nie wiem jak to jest z tymi przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jak ja rejestrowalem mccormicka to na dwie osoby bo jest dodatkowe siedzenie dla pasażera z pasem. a teraz rejestrowalem case i też na dwie osób chociaż nie ma siedzenia dla pasażera:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Czyli z tego wynika ze tak naprawde to nikt nie wie dokladnie jak to jest z tymi pasazerami :angry: :) . Wydaje mi sie ze jesli mamy wpisane 2 osobki to panowie policjanci nie maja prawa nam wlepic mandatu, no bo to troch byloby nie tak cos... prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

raczej ni powinni wlepić mandatu ale nigdy nic nie wiadomo :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ale jeżeli ciągnik jest zarejestrowany na dwie osoby no to policja może tylko za pasy wlepić mandat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

jeśli ciągnik nie ma pasów przy siedzeniu to mandatu nie mogą chyba wlepić :) bo przecież 100km/h się ciągnikiem nie jeździ :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

No chyba jest właśnie tak. Jeśli ciągnik nie jest wyposazony w pasy to nie ma obowiazku ich zapinania. Hehehe chyba logiczne bo ich nie ma hehe


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

To jest tak samo jak w starych samochodach, nie ma pasow= nie mozesz sie zapiac= nie powinno byc mandatu...proste...

Rozmawialem kiedys ze znajomym policjantem i mowil ze jesli z tylu nie ma pasow a jedzie dziecko to fotelika czy podwyzszenia sie nie stosuje bo to nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

rzecz jasna że to nie ma sensu :) ale ja kiedyś z tatą i bratem jechaliśmy ciągnikiem. tata kierował ja na siedzeniu bocznym i brat na błotniku i policja nas mijała ale nie zatrzymywali nas :) :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

widac albo jechali na akcje albo byli wporzadku...niektorzy wiedza co to znaczy byc rolnikiem i nie wszystko jest zawsze sprawne ale jak taki "bardzo przepisowy" nadgorliwy z miasta sie znajdzie to szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

z miasta to takie chojraki że szok :) jedna policjantka taka u Nas była w tamtym roku się rzucała to się zebrali zaszli drogę i wpier**** jej :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

U nas kiedys blondyne wzieli do lasu i ogolili rozebrali i puscili cala goluską :)

Ale przyznam ze to pomaga bo zmądrzala :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Scęście miała babecka co nie zdupcyli jej hehehe :)


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj