wojtek3222

Co sądzicie o swoich sąsiadach

Polecane posty

Pawel328    635

Ja nie mam tego problemu B) mieszkam można powiedzieć w najszczerszym polu sam w sobie :lol: do wsi mam około 150 metrów B) no a we wsi to już oprócz jednego gościa z którym już nie raz się kłóciłem bo jak jechałem z 2 przyczepami to zawadziłem mu o płot bo wygrodził wjazd koło niego do kąta prostego i ciężko było wjechać z tym 2 przyczepami B) reszta sąsiadów jest w porządku B)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Moi sąsiedzi są THE BEST, mam z nimi maszyny na spółe i niema żadnych z nimi problemów, wszyscy se pomagamy w potrzebie, ale jest jeden sąsiad podpierda..cz który kabluje,

niektórzy czekają na pretekst aby go podpier...lić na policje.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

jak ja właśnie nie lubię ludzi co kablują. A szczególnie jak dzwonią na policje "że gówniarze jeżdżą samochodami lub ciągnikami bez prawka" !! :angry:


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

po lewej stronie sasiedzi sa oki a po prawej to nawet pies ich nie lubi


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

u mnie tak samo po prawo sąsiedzi są spoko a po lewo to jak kupimy coś lub jakaś większa inwestycja to zaraz przestają z nami gadać!!! nie rozumiem tego ? :lol: kiedyś jak ciągnik przyprowadziliśmy i sąsiad jechał drogą to sie w rowie znalazł bo nie mógł się napatrzeć :lol: B) ;)


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja bardzo lubie swoich sąsiadów, z jednymi to nawet bruzdy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

zdarzają się tacy we wsi co zazdroszczą jak ktoś nowy sprzęt przyprowadzi to choć by mieli się na hipotekę zadłużyć to też kupią nowy żeby i oni mieli jak tamten ma :lol: poj***** ludzie B)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Zawiść i zazdrość jest wszędzie! A ciekaw jestem jak ci sąsiedzi o których tak żarliwie się wypowiadacie was postrzegają. Myślę ,że wypowiadali by się podobnie jak Wy. Rozumiem to niektórzy wiedzą co to jest pokora a inni nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa i to są chyba ludzkie słabości. Ja sam sąsiadów mam jakich mam, lepszych gorszych jacyś tam są. A nawiązując do rozglądania się po cudzych obejściach, to często sam się na tym łapię, że jak jadę przez wieś to mało głowa mi się nie okręci dookoła. I wtedy sam się z siebie śmieje, bo ciekawość ludzka nie zna granic.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2

ja ze swoimi sąsiadami nie gadam już 5 lat ani słowa no chyba że oni zaczną ale to tylko wtedy gdy coś im nie pasuje i zawsze wybucha przez to wielka kłutnia więc lepiej wcale sie nie odzywać a jak mnie za mocno wkurzają to im napyskuje troche powyzywam i na kilka miesięcy im starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
po lewej stronie sasiedzi sa oki a po prawej to nawet pies ich nie lubi

No tak jak u mnie po lewej spoko a po prawej to niema co komentować


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Mój sąsiad wg mnie jest spoko :):)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam spoko sąsiadów oprócz jednego teraz dowiedziałem się jaki on jest na prawdę.Normalnie jest nienormalnym człowiekiem potraktował mnie jak świnie .Przyjechał kosić mi zboże pytam sie tego chama ile bierze on powiedział że tak jak wszyscy bo nie wiedział dokładnie ile brać. Mowie sobie spoko wezmie tak jak wszyscy przecież. skosil mi zboże oki.Zachodze do niego ustalic ile wyszło to koszenie a on powiedział ze krzywdy nie mam i 260 zl na godzine bez sieczkarni bierze. Normalnie sie wkurzylem ale co zrobic tyle chce i koniec. podkreslam ze ta cena nie jest jak wszyscy on kosil u mnie zwyklym bizonem. u nas ludzie we wisce biora 220-230 bez sieczkarni.

tazy sa ludzie tylko kłamią i dolary im się swiecą w oczach. tylko kasa sie liczy. juz nigdy nie wezme tego dupka.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Postaw się teraz w sytuacji swojego sąsiada, co o Tobei myśli, wykosił Ci 10% drożej ale może szybciej jeździł? sam jesteś sobie winien zamiast zapytać się dokładnie ile bierze to się zgodziłeś na koszenie w ciemno to teraz nie pomstuj sąsiada, właśnie za to mam uraz do swoich sąsiadów bo każdą usługę przeliczają z zegarkiem w ręku co roku na przemian biorą kogoś innego bo o głupie 10zł mają zawiśc bo ich na 10zł oszukał ktoś lub zaokrąglił 2 min, to są dopiero dupki !!!!

 

ps. taką samą historię miał mój znajomy przyjechał belować do gościa 5 km a tam wyszło 6 balotów po orobocie mówi że bierze tak jak wszyscy to gościu wyjeżdza z tekstem "to po 6zł zapłaci bo tak taki i taki biorą" gościa mało szlak nie trafił bo robił na godz i wyszło mu że balot po 11zł bo mocno zbijał zachodnią prasą i weź się teraz kłóć i nerwy szargaj, przez takich ludzi odechciewa się wogóle usługi świadczyć, to ze ktoś ma maszyne to ma obowiązek świadczyć usługi sąsiadom w cenie ropy i amortyzacji sprzętu, od 3cich osób można się dużo dowiedzieć o opinii o usługach jakie się świadczy i jak to się ktoś na kimś dorabia, tak samo z użytkowaniem czyichś łąk czy pól bez dopłat, ja dziękuje za łaskawość sąsiadów i nei mam zamiaru świdaczyć tanio usług :), bo jak robiłem tanio to też było źle bo za tanio bo niedokładnie czy za płytko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tam biorę od wszystkich jednakowo. 120 zł/h. jak sienie podoba to niech szuka kogoś innego.

PS ja nie biorę mniej niż za 30 min czyli 60zł. Za 20 zł nie będę prasy przypinał i jechał gdzieś po dziurach żeby zrobić 100 pęczków.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Najgorsi są wiejscy mieszczuchy :) nic im nie pasuje nawet trochę błota na asfalcie a nie rozumieją że z pola zawsze się coś na bierzniku przeniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw się teraz w sytuacji swojego sąsiada, co o Tobei myśli, wykosił Ci 10% drożej ale może szybciej jeździł? sam jesteś sobie winien zamiast zapytać się dokładnie ile bierze to się zgodziłeś na koszenie w ciemno to teraz nie pomstuj sąsiada, właśnie za to mam uraz do swoich sąsiadów bo każdą usługę przeliczają z zegarkiem w ręku co roku na przemian biorą kogoś innego bo o głupie 10zł mają zawiśc bo ich na 10zł oszukał ktoś lub zaokrąglił 2 min, to są dopiero dupki !!!!

 

ps. taką samą historię miał mój znajomy przyjechał belować do gościa 5 km a tam wyszło 6 balotów po orobocie mówi że bierze tak jak wszyscy to gościu wyjeżdza z tekstem "to po 6zł zapłaci bo tak taki i taki biorą" gościa mało szlak nie trafił bo robił na godz i wyszło mu że balot po 11zł bo mocno zbijał zachodnią prasą i weź się teraz kłóć i nerwy szargaj, przez takich ludzi odechciewa się wogóle usługi świadczyć, to ze ktoś ma maszyne to ma obowiązek świadczyć usługi sąsiadom w cenie ropy i amortyzacji sprzętu, od 3cich osób można się dużo dowiedzieć o opinii o usługach jakie się świadczy i jak to się ktoś na kimś dorabia, tak samo z użytkowaniem czyichś łąk czy pól bez dopłat, ja dziękuje za łaskawość sąsiadów i nei mam zamiaru świdaczyć tanio usług :), bo jak robiłem tanio to też było źle bo za tanio bo niedokładnie czy za płytko

Powiem Ci ze tacy są ludzie pytalem sie go ile bierze a on poiwedzial ze nie wie ale tak jak wszyscy . Rozumiem ze kazdy chce zarobic ale nie takim kosztem i w cale tak szybko nie jezdził. To jest cwaniak i tyle poprostu chcial zwabic klienta i tyle. wkurzony na maksa jestem.Powiem Ci ze duzo ludzi jest u mnie we wiosce i nikt tyle nie bierze. poza tym 12 hektarow skosil w 13 godz. plony ok 4.5 tony zboza nie lezacego. wiec tylko jest chamem i tyle nigdy juz go nie wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

sparzyłeś się i tyle więcej tego nie zrobisz. Na przyszłość zawsze pytaj konkretnie '' ile?'' a nie jakieś tam wymówki typu '' nie martw się albo dogadamy się później'' i niezależnie czy to murarze, malarze czy obojętnie co. Tak samo z Twojej strony jak jedziesz na usługi to trzeba zaznaczyć że biorę na hektar, czy na godzinę, czy na sztukę tyle a tyle i koniec pieśni żeby nie było później niepotrzebnych niedomówień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze młody dopiero początkujący. Ale wziąłem sąsiada mieszka dwa domy dalej i takie jaja mi zrobił. myslalem ze jest bardziej w porządku, jeszcze powiedział mi w oczy ze krzywdy nie mam jaki tupet co? Nigdy więcej tego człowieka nie chce widzieć na oczy na moim polu. cwaniaczek jeden. Ciekawe jak ja zrobiłbym mu takie cos co on by zrobił niech postawi się w mojej sytuacji. wredny knapiszon i tyle. Koledzy uważajcie na tego typu cwaniaczków co maja tylko w oczach dolary. Pozdrawiam wszystkich agroforumowiczów. :):):)

 

Postaw się teraz w sytuacji swojego sąsiada, co o Tobei myśli, wykosił Ci 10% drożej ale może szybciej jeździł? sam jesteś sobie winien zamiast zapytać się dokładnie ile bierze to się zgodziłeś na koszenie w ciemno to teraz nie pomstuj sąsiada, właśnie za to mam uraz do swoich sąsiadów bo każdą usługę przeliczają z zegarkiem w ręku co roku na przemian biorą kogoś innego bo o głupie 10zł mają zawiśc bo ich na 10zł oszukał ktoś lub zaokrąglił 2 min, to są dopiero dupki !!!!

 

ps. taką samą historię miał mój znajomy przyjechał belować do gościa 5 km a tam wyszło 6 balotów po orobocie mówi że bierze tak jak wszyscy to gościu wyjeżdza z tekstem "to po 6zł zapłaci bo tak taki i taki biorą" gościa mało szlak nie trafił bo robił na godz i wyszło mu że balot po 11zł bo mocno zbijał zachodnią prasą i weź się teraz kłóć i nerwy szargaj, przez takich ludzi odechciewa się wogóle usługi świadczyć, to ze ktoś ma maszyne to ma obowiązek świadczyć usługi sąsiadom w cenie ropy i amortyzacji sprzętu, od 3cich osób można się dużo dowiedzieć o opinii o usługach jakie się świadczy i jak to się ktoś na kimś dorabia, tak samo z użytkowaniem czyichś łąk czy pól bez dopłat, ja dziękuje za łaskawość sąsiadów i nei mam zamiaru świdaczyć tanio usług :), bo jak robiłem tanio to też było źle bo za tanio bo niedokładnie czy za płytko

Nie wiem jak jest u was ale u mnie maja wszyscy bizony nie zachodnie kombajny. ale w moim przypadku ten gosciu troche przesadził. bo u mnie biorą nawet 210 zł za godz. bizonem i jeszcze się opłaca a nie 260 zł. rozumeim wziąć pośrednią cene tak 230-240.Powiem tak na boku że mi byloby wstyd wziąc więcej niż moi sąsiedzi takimi samymi maszynami, dziwne ze nikt go nie wziął tylko ja :):) pozdrawiam i uważajcie ludzie.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

U nas sąsiedzi po prawo to typowi zazdrosnicy.Nie można miec nic lepszego jak oni bo odrazu nos zawieszają, a inni to oki.Ps.u nas bizony polskie biorą 300zł za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sąsiedzi po prawo to typowi zazdrosnicy.Nie można miec nic lepszego jak oni bo odrazu nos zawieszają, a inni to oki.Ps.u nas bizony polskie biorą 300zł za godzine.

Na prawde nie wiem skad sa te ceny przeciez paliwo jest tansze niz rok temu. U mnie biora inni od 210-230 za godzinę pracy.

Ziemie mamy slabsze bo tylko piaski sa to pewnie dlatego taka cena. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ja też nie wiem skąd biorą te ceny.Jak sie zapytałem jednego goscia to powiedział ze sie nie podniósł i bierze tyle samo co rok temy czyli 300zł. 15 km dalej juz biorą 230-240 zł/h a ziemie mają lepsze od naszych. Pozdrawiam

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex16    0

u nas sąsiedzi są spoko no chyba ze nie z nimi zadrze :)

u nas biorą za bizony 250 bez sieczkarni a z sieczkarnią to 290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Ja mam chyba najlepszych):D, nie mam z nimi żadnych problemów, ani oni ze mną. Zawsze pomagają, Nawet czasami jakieś usługi to nie chcą brać kasy:P(chodzi o załadowanie materiałów sypkich, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jA mam takich dalszych co mnie podpier... do różnych instytucji i policji oczywiście bez podstawnie ale zawsze to uciążliwe jest . Bym zastrzelił goście ale mniemam czym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj