pati

Nowy Pronar 5235 - następca P5 5135

Polecane posty

pati    12

Dzisiaj dostałam Kwartalnik i piszą w nim o nowym ciągniku mającym być następcą modelu 5135 z serii P5. :D Nowy silnik będzie spełniał normy StageIIA. Co o nim sadzicie i jak wam się podoba nowa maska, bo według mnie taka nawet... :D

 

Jutro postaram się wrzucić skany artykułu. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Dzisiejszy Pronar ,to już nie jest to co 8-10lat temu :D Jeszcze jak będzie się sprawował tak jak wygląda, to może będzie to kolejna legenda polskiego rolnictwa :D Ursus jest daleko w tyle(jednym słowem wstyd) :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

napewno nie następca :D według mnie jest brzydszy i gorszy od P5 :D P5 to dobry ciągnik,cena też nie za duża,ale zawsze mogłoby być lepiej....

 

lysyrolnik@ no przyznam Ci racje,kiedyś ursus był potęzny,.....eksport do dani itp...a teraz kto wogóle jeszcze od nich to kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No niestety Ursus odstaje nawet w takich drobiazgach, aczkolwiek istotnych jak np. haki zawieszenia na TUZie, tylko stosuje nadal cięgła kulowe, a haki tylko w największym modelu za dopłatą. :D Trzeba przyznać, że zbudowanie takiego zakładu jak Pronar, o takiej renomie produktów w 20lat i to jeszcze w regionie uważanym za zacofany gospodarczo w tak zwanej Polsce B, ale jak widać linia podziału kraju już dawno się zatarła.

 

Zastanawiam się tylko jaki ten silniczek będzie miał apetyt. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ursus jedzie na marce wypracowanej na cięzkich ciągnikach i c-360 oraz c-330. wypracowali sobie ją za komuny kiedy nie było mowy o imporcie lepszych maszyn z zachodu a teraz niestety trzeba zainwestować...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

To jest aż żałosne, że maszyny które 20 lat temu stanowiły trzon rolnictwa w Polsce (właściwie w PRL), dziś są na szarym końcu. W porównaniu z Pronarem czy Zetorem...Co ja gadam, nawet nie ma porównania. Maska to jedyne co dotychczas moge uznać za 'nowość' ( a i tak wg mnie jest brzydka). I żeby było śmieszniej nawet turecki Uzel uciekł z tego bagna, bo nie byli w stanie sobie z tym poradzić... Ursus całkiem sie stoczył.

 

Prawde mówiąc wcześniej nie interesowałam sie Pronarem ale jak teraz patrze na ich oferte, to całkiem ciekawie to wygląda. Przedni TUZ i WOM, EHR, 96,6 KM z 4 cyl. + Turbo. Brzmi już tak bardziej 'cywilizowanie'. I te maski całkiem sie im udały :D


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@Pronarek82a ty zawsze mówisz ze Pronar to szajs, jaki by nie był to i tak szajs, a sam posiadasz Pronara.

Ciągniczek ładny, tylko silnik zmienili i maskę, reszta to to samo co w starej P5. Taki temat wcześniej ja założyłem ale mod przeniósł go do innego tematu o Pronarze P5 :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Posiada Pronara i wie co to jest więc mówi prawdę

P.S. W Polsce nigdy nie było komuny tylko był socjalizm a to się różni -@zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tak mówicie ale chociaż pronar cos robi, inwestuje, modernizuje by nie zaginąć na polskim rynku tak jak ursus, żeby dali troszke niższą cene i by było git napewno by mnieli nie mniejszy zbyt jak zetor choć muszą się sprężać bo coraz wiecej rolników kupuje zachodnie ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Posiada Pronara i wie co to jest więc mówi prawdę

P.S. W Polsce nigdy nie było komuny tylko był socjalizm a to się różni -@zetor

Ta, tylko niech się wypowiada na temat 82A który mu się nie udał, bo ten P5 to jest całkiem inna bajka.

Gadałem z mechanikiem u dealera to mówi że sprzedali parę sztuk P5 z silnikiem Euro II i powiedział mi tak : Pronar już dorównuje do zachodnich ciągników i nawet może jest i lepszy od JD czy Zetorów bo jest ekonomiczny i nie tylko bo i ceną wygrywa też


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

tak tak, pronar dorównuje jd co najwyżej ilością dostępnych serii i modeli, bo pod jedną marką sprzedawać ruski chińczyki, składaki z zachodu 2 serie p5 i p7, koreańce kioti, do tego orginalne belarusy, tow tym to przegonił chyba jd i sdf razem wzięte tyle modeli nie mają!!! ludzie nei dajcie się oszukać jak tyle serii wprowadzają to po kilku seriach za kilka lat ślad niezostanie firma experymentuje waszym kosztem i będzie klepała to co się sprzedawać da a inne wycofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja mówiłem o serii P5 anie o koreańcach i o komforcie pracy i osiągami tych ciągników z serii P

Każda firma wprowadza nowe serie a stare po jakimś czasie wycofuje, to jest norma. Fendt czy JD też cały czas sprzedaje i produkuje jeden ciągnik z tych samych części?? Nie!! Więc sie nie ośmieszaj takimi wypowiedziami :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11
Ta, tylko niech się wypowiada na temat 82A który mu się nie udał, bo ten P5 to jest całkiem inna bajka.

Gadałem z mechanikiem u dealera to mówi że sprzedali parę sztuk P5 z silnikiem Euro II i powiedział mi tak : Pronar już dorównuje do zachodnich ciągników i nawet może jest i lepszy od JD czy Zetorów bo jest ekonomiczny i nie tylko bo i ceną wygrywa też

Już dawno nikt mnie tak nie rozbawił. Sam pomysł porównania Pronara do jelonka świadczy o tym że jesteś cienki w te klocki.Następny post na ten temat napisz jak coś takiego powie Ci mechanik ale z JD :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Heh. Ale nie powiecie że one ładne. Niech będzie tak. Nie liczy sie wygląd tylko co jest pod maską. Ale być może dobry jest. Chyba już nic niema ruskiego wstawionego. Tylko nazwa pronar i to nie ruska :) Miejmy nadzieje ze będzie dobry sprzęt.

Ale i tak polska czegoś dobrego nie zrobiła w swojim życiu. Tylko usrusy siako tako. A Ty Pronar82a to tylko chwalisz pronary. Że sie podoba to już ma być dobry? Już w tym pronarze pare firm jest. Niech sie jedna rzecz zepsuje. To już nie wsiądziesz do samochodu i do byle jakiego sklepu nie pojedziesz po tą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Ruskie podzespoły były lepsze niż ten włoski złom iveco i carraro-takie jest moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

mój sasiad serwisant też chwalił p5 to samo jak moj kolega który też pracuje w składnicy i chyba oni lepiej wiedzą bo wiecej mają stycznośc z pronarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Każda sroczka swoje chwali. A Ty jakbyś pracował w pronarze to jak byś mówił.?

I te teraz pronary przypominaja bardziej MF niż rusaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja jak bym pracował w składnicy maszyn to napewno dziadostwa bym nie chwalił i potrafił odruznić badziewie od dobrego sprzetu bo co to by o mnie świadczyło jaki ze mnie pracownik albo fachowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ale ja chwale P5 5135 i stwierdzam ze te nowe modele również mogą być udane, ale też nie mozna ich skreslać dlatego ze pronar je produkuje który przez nie cieszy sie dobrą opinią przez wielu użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Chwalić to je będzie można dopiero za kilka lat jak dostaną porządnie w d*** i przepracują bez poważnej awarii z 10 tys. godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj