POLKOP

Nie - dla nowoczesnego!

Polecane posty

darek1972    126
Masz rację Ursus 385-jak pierdyknie jądrówka w Twojej okolicy i posieje impulsem elektromagnetycznym dookoła to tylko taki Farmtrack (którego promowałeś) czy inny Ursus będzie jeździł

Nawet ten z elektroniką będzie jeździł aby w chwili tego posiania nie było napięcia w układach, chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niestety nie :lol:-każda elektronika siądzie (chyba że będzie porządnie opancerzona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nawet c-385 nie odpalisz chyba że z popychu bo akumulator wysiądzie. A ciągniki z kompem też padną, bo nie będą mieli zasilania na komuterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A dlaczego niby akumulator miałby paść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

B) B) :lol: B) B) B)

Jeśli w filmach czasami pokazują prawde to akumulator by działał i stare układy wtryskowe i zapłonowe(Wojna światów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie tak jak piszesz-swego czasu kupiłem agregat prądotwórczy-traf chciał że mój znajomek dwa lata spędził w wojsku przy obsłudze agregatów-jeden rzut oka starczył mu aby odpowiednio sklasyfikować mój sprzęt-te na czas wojny nie mają alternatorów tylko stare poczciwe prądnice przy silniku (brak półprzewodników-diód prostowniczych)-tak że mogę spać spokojnie na wypadek "W" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Djacie spokój z tym impulsem bo jakby narpawde został wygenerowany to by była d*pa wszystko teraz jest na elektronice.

 

Ja nie wiem po co sie bac elektroniki w ciagniku ciekawe czy jeździcie Maluchami bo elektroniki nie maja zamiast Audi BMW itp. Które maja duzo elektroniki.

Trzeba isc z duchem czasu a nie trwac w przekonaniach naszych dziadków (bez urazy dla nich) ze elektronika to zła i się zaraz zepsuje a potem nie bedzie mał kto naprawic.

 

Kto się nie rozwija ten sie cofa. Rolnictwo musi byc nowoczesne jesli ma byc opłacalne i niezbyt wyczerpujace dla zdrowia ja tam na stare lata nie chce ogłuchnac od jazdy cały dzien Ursusem itp. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

To uważajmy uzytkownicy nowoczesnych ciągników bo trafi się wredny sąsiad co kupi se generator impulsów elektromagnetycznych i będzie BARDZO złośliwie psuł nam traktory i samochody :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

to i af nie bedzie B) :lol: a jak chcecie pracowac na ciagnikach bez elektroniki to tylko ursus c 45 wam sie zostaje bo kazdy takowy ciagnik ja posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

popieram bo wszyscy mówią że w maszynach rolniczych elektronika sie sypie ale ludzie niezdają sobie sprawy ile elektroniki jest w samochodach i w domu i jakos na to nikt nienarzeka :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To niektórych ludzi nie można przekonac do elektroniki (jak mój ojciec) ale samochód jest na elektronice i nic nie gada, a ciągnika nie chce :lol: B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja wam powiem że trochę @ursus385 rozumiem. Ja tez mam taki sentyment do starych prostych w konstrukcji maszyn. Ale niestety świat idzie do przodu i trzeba korzystać z tego co nowe i lepsze. Nie wyobrażam sobie obrabiać c-360 100 ha ziemi. Dziś ciągniki są takie wypasione że po całym dniu pracy nie będziemy zmęczeni i ubrudzeni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
Ja wam powiem że trochę @ursus385 rozumiem. Ja tez mam taki sentyment do starych prostych w konstrukcji maszyn. Ale niestety świat idzie do przodu i trzeba korzystać z tego co nowe i lepsze. Nie wyobrażam sobie obrabiać c-360 100 ha ziemi. Dziś ciągniki są takie wypasione że po całym dniu pracy nie będziemy zmęczeni i ubrudzeni.

I oto w tym chodzi, przecież nikt nie stworzył nowych technologii zebyśmy sie mieli pozabijać tylko żeby ułatwić sobie życie i je poprawić. Nic innego.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Ja wam powiem że trochę @ursus385 rozumiem. Ja tez mam taki sentyment do starych prostych w konstrukcji maszyn. Ale niestety świat idzie do przodu i trzeba korzystać z tego co nowe i lepsze. Nie wyobrażam sobie obrabiać c-360 100 ha ziemi. Dziś ciągniki są takie wypasione że po całym dniu pracy nie będziemy zmęczeni i ubrudzeni.

dlaczego niestety? raczej na szczęscie :lol: @ursus385 dlaczego kupiliście samochód z elektroniką skoro to taki syf? jak świece nie grzeją to je wymień ;]


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dlatego niestety że te maszyny do których mam sentyment wkrótce trafią na złom i do muzeum. Za 20-30 lat nie zobaczymy już na polach ciapka, 60, Władka, czy Bizona ZO56.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
dlaczego niestety? raczej na szczęscie :lol: @ursus385 dlaczego kupiliście samochód z elektroniką skoro to taki syf? jak świece nie grzeją to je wymień ;]

Niestety swiat idzie do przodu aż za bardzo-nie w technice, w głowach ludzi, w sposobie postrzegania rzeczywistosci, w swiadomosci, ale to inna polemika.

Jak dla mnie to rozwój mógłby się zatrzymać 15 lat temu, nowe technologie nie prowadzą do niczego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Wow ^ to wykup sobie 10 starych ursusów i bizonów i będziesz nimi się obrabiał przez jeszcze 30 lat :lol:


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Jak dla mnie to autor odpalił swoją tezę ni z gruchy ni z pietruchy i tyle.

A pisał tylko dlatego żeby sobie temat założyć...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tommy dlaczego? to że kiedyś przez to upadnie cywilizacja to nic :lol: temat sie zaczoł i ciekawa dyskusja wyszła


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nasza cywilizacja i tak kiedys upadnie taka prawda ale jak narazie trzeba korzystac ze zdobyczy techniki i jezdzic w komfortowych warunkach.

Ja mysle ze predzej mechanika siadzie niz włąsciwie uzytkowana elektronika.

 

Kupilismy samochód w którym niby elektronika jest taka sobie według opinii ale jednak były małe problemy z mechanika a elektronika super działa(odpukac...:lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

tadzio rydzyk kiedyś mówił ze elektronika komputery to wszystko narzedzia szatana :lol: może i dlatego się boją niektórzy elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@miszka31 - to chyba jest własnie sedno sprawy - a ojciec dyrektor kupil sobie nawet drogi wóz z masą elektroniki zeby sprawdzic na wlasnej skurze czy to co mowił to prawda :lol:

 

elektroniki nikt do ciagników nie ładuje na siłę i podejzewam ze 90 % tych którzy są na NIE to nie dlatego ze elektronika sie psuje tylko sie jej poprostu boją


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Może przez pierwsze pare lat nie będzie problemów z elektroniką, ale pózniej jak wszystkie kabelki po śniedzieją szczególnie jak ciągnik stał w oborze, zaczną się robić kruche itp. to dopiero będzie problemów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj