Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emil902    0

mam cielaka z biegunka, wczoraj dostal 1cm na 10kg mc amoksycyliny, czy moge podac mu dzis enrofloksacyne? mozna mieszac ze soba te dwa antybiotyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

amoksycylina? Pochodna penicyliny stosowana przy zapaleniach górnych dróg oddechowych, gardła.Tak przynajmniej mój lekarz w ośrodku leczy ludzi oczywiście.Mój wet takiego antybiotyku nie stosuje a poza tym nie można ot tak sobie zmieniać co chwilę antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Polecam temat- biegunka u cieląt jak leczyć tak naturalnie bez leków- oraz -żywienie cieląt- i przede wszystkim odstaw siemię , paszę i tylko mleko i woda, a co dalej robić to przeczytasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już chwilowo było dobrze, ale dziś że tak powiem zaczeło się z niej lać . szybko pojechałem po kawe zbożową odstawiłem mleko dodałem jajko, zobaczę jak wstanę czy jej to przestało . Zamówiłem sobie dzisiaj bentawet C. no jak już to nie pomoże to weterynarz konieczny. Panowie co to może być ? Pierwszy taki przypadek u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

a nie przesadzasz przypadkiem z proporcją mleka? jak sypniesz za dużo proszku do wody to też za bogato będzie miała i sraczka. daj jej zapobiegawczo jakieś elektrolity żeby się nie odwodniła, z doświadczenia mogę ci polecić Digest Phyton dobry elektrolit, ładnie pachnie i chętnie go piją cielaki. trudno powiedzieć co jej jest, może daj próbkę kału do weta niech zbada na pasożyty itp może to coś wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no kurcze na każdego cielaka tyle dawałem, tylko tej jałóweczce kupiłem lepsze mleko. może to jest przyczyną . wczoraj zakupiłem to co zawsze z siemieniem lnianym . no i wczoraj tak jak mówiłem kawa i jajko dziś rano tak samo . narazie jest ok. dam jej na wieczór małą ilość mleka z kawą zobaczymy. Jak mi przyjdzie bentawet to zaczne dodawać do mleka . poczekam jeszcze troche z wetem . ale jak nie przejdzie to tak jak mówisz próbki niech weźmie do zbadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

mam dwa dwutygodniowe byczki, te na szczęście nie dostały biegunki

zmieniłem żywienie i nie dostają siana tylko całe ziarna kukurydzy i jęczmienia, myślicie że to siano było winowajcą tych biegunek?

bo dzisiaj znowu był wet ale u 7tyg byczka i ten cały czas dostaje siano, ale jest w kojcu z drugim byczkiem i tamten robi całkiem twardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

jak przestawiasz mleko na mleko w proszku to rób to stopniowo bo to powoduje biegunke. każdy cielak ma inny organizm jednemu dasz zastrzyk i jest ok a inny to trzeba ze 2 tyg leczyc sam tak miałem :) a u mnie jak dostana biegunke to z winy zywienia np. ze daje po 2 litry mleka a potem dam nagle 2.5litra to już jest biegunka albo ze dam więcej wody niż mleka w proszku to tez biegunke mogą dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej firmy  jest to mleko?  u mnie firma była przyczyną biegunek u cieląt , skończyło się kiedy zaczełam poić Sprayfo (od 3 dnia ) , lub Biofeedem (od 6 dnia) , polecam też aby podawac mleko cielętom powyżej 2 tygodnia jednak dla tych młodszych - od 6 dnia życia , rosna świetnie i odpój jest krótszy , szybciej pobierają pasze stałe. 

Podpowiem jeszcze że wywar z kawy zbożowej można śmiało wlać do mleka - tak też robiłam kiedy mleko było kiepskie - ale cały czas - wtedy biegunki nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie biegunka zwalczona całkowicie . Kawa zbożowa zmiana mleka na mleko z siemieniem lnianym i Bentawet. Jak ręką odjął od dobrego tygodnia wszystko jak się należy:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

U mnie jak cielaki mają  biegunkę to dostają Dritivet albo Glutenlac do mleka lub kawa zbożowa. Niektórzy ludzie stosują ludzkie leki m.in. Smectę lub Stoperan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dziwny przypadek sie trafił..2 tyg,byczek dostal biegunki przez 5 dni walczyłem z nim...enoroksil pod skóre z 3 razy..proszki C Vit i inne..niestety zdechł..nigdy czegos takiego nie miałem w calej histori...czemu nic nie pomagało??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

bo problemem nie były bakterie. Tym bardziej jeżeli problem pojawił się w tym wieku. Możliwe nawet że antybiotyk pogorszył sprawę jeżeli było to zakażenie Cryptosporidium. Co jest bardzo prowdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewers66110    10

U mnie cielaki na biegunkę dostają Pectolit albo GlutenLac. A czy jest może dostępny lek Driti-Vet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

cielęta ok .4-5 dniowe dostają biegunkę

weterynarz twierdzi, że muszą rodzić się zarażone jakimś wirusem

Miał ktoś może podobny przypadek? I jak najlepiej je wyleczyć?

u mnie jak u kolegi....bez kroplowek i antybiotykow w zastrzykach nie ma szans i nie zawsze dzialaja....w ciągu 3 miesięcy 6 cieląt mi zdechlo a następny dzisiaj dostal rozwolnienia ....czegos takiego jeszcze nie miałem....co to za cholerstwo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

zamiast pytać na forum o rady trzeba było wysłać jedną padłą sztukę na badania do laboratorium. Kosztowałoby to 200-300 zł i wiedziałbyś wszystko. A tak czekasz na kolejne upadki ewentualnie wizyty lekarza, które tańsze nie będą. Poza tym na forum wróżek nie ma i nikt nie poda ci tu diagnozy. Co najwyżej przypuszczenia, które i tak będziesz musiał sprawdzić na swoich zwierzętach za własne pieniądze. Podsumowując taniej będzie zbadać chociażby kał z biegunki.
P.S. co do "weterynarza" z cytowanego postu kolegi @kiszon to dość mocno bym się zastanowił czy warto dalej korzystać z jego usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dziwny przypadek sie trafił..2 tyg,byczek dostal biegunki przez 5 dni walczyłem z nim...enoroksil pod skóre z 3 razy..proszki C Vit i inne..niestety zdechł..nigdy czegos takiego nie miałem w calej histori...czemu nic nie pomagało??????

 

miałem podobny przypadek, wet. leczył a byczek chudł i biegunkował pomimo dobrego apetytu, skończył w bakutilu..... nie znam przyczyny tej biegunki ale co ciekawe zauważyłem w odchodach nie wielkie ilości krwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Od pewnego czasu mam kłopoty z biegunką u cieląt w wieku około miesiąca. Jak tylko się wyleczy, stopniowo zaczynam odstawiać leki i podawać mleko tak pojawia się biegunka. Leki rozpuszczałem w przegotowanej wodzie. Jak wyżej piszecie o dostępie do wody. Czy taki osłabiony cielak, z biegunką może dostawać wodę nie przegotowaną? 
Druga sprawa to spadek masy takiego cielęcia. W jaki sposób, czym SKUTECZNIE doprowadzić do powrotu tej utraconej masy? Jeden cielak, po biegunce ostro schudł, teraz jest ok ale nie przybiera masy. Może ktoś coś poradzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Witam. Od pewnego czasu mam kłopoty z biegunką u cieląt w wieku około miesiąca. Jak tylko się wyleczy, stopniowo zaczynam odstawiać leki i podawać mleko tak pojawia się biegunka. Leki rozpuszczałem w przegotowanej wodzie. Jak wyżej piszecie o dostępie do wody. Czy taki osłabiony cielak, z biegunką może dostawać wodę nie przegotowaną? 

Druga sprawa to spadek masy takiego cielęcia. W jaki sposób, czym SKUTECZNIE doprowadzić do powrotu tej utraconej masy? Jeden cielak, po biegunce ostro schudł, teraz jest ok ale nie przybiera masy. Może ktoś coś poradzi. :)

 

Jakie jest podłoże tej biegunki? Wirusowe, pierwotniacze cz bakteryjne??

Patrząc na to co piszesz to chyba cielęta nie są wyleczone tylko chwilowo zaleczone. Mam tylko nadzieje że nie podajesz w ciemno antybiotyków. Bo jeżeli przyczyną biegunek są np. pierwotniaki to tylko pogarszasz  sprawę.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

rafik256 nie wiem jakiego podłoża to jest. Leki jakie kupowałem u weterynarza dawałem po kolej, przez pewien okres jedne, jak nie skutkowały to zmieniałem, nie wszystkie na raz, jak się wyleczył, to inny dostał. Zawsze pomagało to co dawałem, a teraz mam 2 sztuki którym jak na razie nic konkretnie nie pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

jak sam widzisz musisz sprawdzić co jest powodem tego stanu rzeczy i zacząć leczyć skutecznie, bo teraz kosztuje cię to drogo i nie przynosi rezultatów. A co niby im podajesz?? Jak już wspomniałem jeżeli podajesz antybiotyki a przyczyną biegunek jest np. pierwotniak to nie ma szans na wyleczenie a będzie jeszcze gorzej. Mało tego pozbawisz cielęta flory saprofitycznej i ułatwisz tylko jego rozwój.

Skoro problem trwa długo to chyba czas poznać przyczynę dolegliwości i zacząć leczyć skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziodzit    0

Z jakiej firmy  jest to mleko?  u mnie firma była przyczyną biegunek u cieląt 

u mnie też. Nie ma co kupować tańszych preparatów mlekozastępczych, bo potem na leki trzeba wydać.

u mnie jak u kolegi....bez kroplowek i antybiotykow w zastrzykach nie ma szans i nie zawsze dzialaja....w ciągu 3 miesięcy 6 cieląt mi zdechlo a następny dzisiaj dostal rozwolnienia ....czegos takiego jeszcze nie miałem....co to za cholerstwo.....

Może masz posocznicę. U mnie było podobnie. Nie było cielęcia które nie miało biegunki a średnio co trzeci padał. Teraz po urodzeniu w ciągu doby lub po sprowadzeniu do stada szczepimy cobactanem. I spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

po pierwsze antybiotykiem się "nie szczepi". Polecam sprawdzenie co oznacza ten termin. Po drugie - posocznica u wszystkich cieląt?? Niemożliwe. Po raz kolejny polecam sprawdzić co to posocznica i kiedy może wystąpić.

Jeżeli mówimy o cielętach w pierwszych 5-6 dniach życia to prędzej masz problem np. z K88 lub wikłanym bakteryjnie zakażeniem rotawirusowym. Dzięki czemu antybiotyki przynoszą takie rezultaty.

P.S. na jakiej podstawie została postawiona ta diagnoza?? Skoro posocznica to niby jaka bakteria ją powodowała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro2605    1

Panowie ja używam Preparatu na biegunki Rediar...jest to bardzo dobry produkt który u mnie w okolicy się sprawdza lepiej niż pectospeed czy pectolit a dodatkowo cena....u nas płacić trzeba za 100 gr pectolitu około 9-10 zł... przy czym rediar 1 kg kosztuje.....35 zł ????dawkowanie takie samo, więc panowie z całym szacunkiem.... Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Tomi3312
      Witam.
       
      Dziś zaczepiły mi się dwie krowy i zaczęły się przepychać w końcu jedna drugiej zrzuciła róg, nie cały ale że tak powiem ta powłoka ochronna spadła cała została tylko ta twardsza część, która tworzy róg i trzyma się mocno. Krowa trochę krwawiła ale teraz jest już ok.
      Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zdarzenia.? Jak to zdezynfekować, opatrzyć.?
       
      Proszę o poradę.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik9191
      Witam,
      Dokładnie 3 tni temu mój 6 miesięczny byczek przestał jeść i coraz rzadziej pić wodę, a zaczą załatwiać się ,,wodą'' konsystencja kału była wodnista. Weterynarz zaczą go leczyć dostał kroplówkę na wzmocneinie oraz na nawodnienie orgnizmu, przyją jakieś leki na biegunkę cały czas dostaje siemię lniane. Po kroplówce zaczą trochę jeść(dosłownię trochę) następnego dnia znów przestał jeść lekarz powtórzył wszystko bo byczek cały czas robi wodą i nie bierze się za jedzenie. Widać że ma ochotę coś zjeść bo gdy dostają inne sztuki w stadzie podchodzi do jedzenia weźmie dosłownie jedną trawkę i odchodzi. Na siłę wlewamy mu wodę bo nie chce pić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Z góry dziękuję za pomoc

      Zapomniałem dodać że tydzień temu byczka w podobnym wieku te same dolegliwości zabiły w moim stadzie. Za późno zaóważyłem dolegliwości bo sztuki chodzą luzem.  Doległiwości u byczk o którym piszę w poście wyżej zostały zauważone od razu. 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj