Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
padalec    15

Fibratop lub Halocur a "domowy" sposób to podanie łyżki sody oczyszczonej.Chodzi o to ,żeby zneutralizować kwaśny odczyn z żoładku,wtedy powinien wrócić apetyt u cielaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Cielak miał biegunkę po przejściu na preparat mlekozastępczy. Objawy nasilały się - nie pomagały leki. Po odstawieniu sztucznego mleka objawy zniknęły jak ręką odjął. Sposób naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Witam. co byście doradzili w sytułacji gdy cielak pije mleko a przez cały dzień leży( poprostu wygląda to tak jakby nie miał siły a nawet chęci do życia..) do pojenia musze mu pomóc wstać bo sam ma problem. Kał jest zbity tak jak to powinno wyglądać u cielaka tylko że jest koloru jasnej zieleni.(niż koloru "ciemnego") z mojej obserwacji wydaje mi się że to może być jakiś nieżyt żołądka i to go męczy ?? co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

cielak ma poprostu depresje, dlatego nie chce mu sie zyc.Zabierz mu z klatki wszystkie nie bezpieczne rzeczy bo moze probowac popełnic samobojstwo..

A na serio to na dolegliwosc zoladka pomaga enrobioflox. Albo cielak ma jakis feler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomeG    3

Witam forumowiczów! Mam rocznego byczka który po leczeniu grupy dostał przewlekłych biegunek. Weterynarz twierdzi ze ma zapalenie jelit. Podawałem antybiotyk Potencil i ziołowe wlewki bez reakcji. Może ktoś podrzuci cenną rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

No i mnie dopadło tj. mojego cielaka to cholerstwo w najgorszym wydaniu. W sobotę wieczorem poleciało z niego jak z fontanny tak nagle , przez niedzielę kilka razy trochę rozrzedzonego kału z krwia i nabłonkiem i fontanny wodniste zakrwawione ,dzisiaj to samo,cały jest ubrudzony krwią.Lekarz rozkłada ręce, ja sama z czymś takim się w moim życiu nie spotkałam.Jest pod osłoną antybiot, dostał wczoraj wywar z kory dębu, węgiel,Dzisiaj mogłam załatwić antilaxan więc go podaję,dostaje dalej korę dębu ,rumianek, kawę zbożową i proszek z powlekającym jelita minerałem, elektrolity i zadnej poprawy.Diagnoza - wirusowa biegunka, wirus uszkodził jelito. Cielak z zakupu 2 tyg. temu, wiek ok. 1,5 m-ca.Jutro wet. poda wit K aby zatrzymać to krwawienie. Czy ktoś z Was miał ten sam problem? I jak sobie z tym poradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Cielak wychudzony,rozrabia za dziesięciu i apetyt ma jak smok.Choroba pokonana.Ale było tragicznieeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frankoo    6

u cieląt,krów i byków polecam kobylak albo jajka, dziadek i ojciec to stosował działa w 100% :)

Jajka podawane w całości i miażdżone w paszczy a kobylak parzony jak herbata i podawany butelką w okolicach 2-3l na większą sztukę.

Ja do dzisiaj używam kobylak i jaja, nigdy nie kupowałem żadnych śro.dków na biegunkę u wety ;)

Edytowano przez frankoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia4    1

Jałówka po wycieleniu(ciężkim,duży cielak po Norwegu) po kilku dniach dostała biegunki (chodziła na pastwisko),oczywiście lekarz,zastrzyki ,karencja na mleko zakaz wypuszczania na łąkę ,suche siano i woda przez tydzień,po czym stopniowe wypuszczanie na pastwisko. Po dwóch dniach "apiać" na nowo. Znów areszt w oborze suche siano + woda i jest ok.Poszła znów na trawę narazie jest dobrze ale chuda że az strach.Mleka daje dość dobrze ,czym ją podtuczyć skoro wet śruty zabronił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

musi dostać energii. . -Niezłego energetycznego kopa.jak nic jej nie podasz to się wykończy. . -Najlepiej glikol..wlewy 2 x dziennie po 200g.. Musi ją ruszyć a na pastwisku pobiera prawie samo białko. . Wet dość dziwny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia4    1

Glikol kupię u niego? Znaczy weta? Jak długo jej to podawać? Oprócz trawy dostaje siano jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

nie wiem czy u niego kupisz . -Zadzwoń zapytaj a jak nie to poszukaj u jakiegoś dealera pasz . . Oj Podejrzewam że kilka ładnych dni jeżeli chcesz coś z tej krowy mieć. .0możesz podać także wysłodki albo śrutę kukurydziana dodatkowo. . Przydało by się jeszcze coś na przywrócenie prawidłowego funkcjonowania wątroby i trzustki ale powoli..-najpierw energia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia4    1

No właśnie zadzwonię bo nic nie mówił poza tym że wypuszczać stopniowo na pastwisko i koniec.Nic o żadnym dodatkowym karmieniu czy dodatkach paszowych,poszukam u nas mają dosc szeroki wybór ,może to być w jakiejs gotowej śrucie? Pytam bo nie mam zielonego pojęcia co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

może być jakiś korekor energetyczny też..-ale z tym narazie ostrożnie jak wcześniej nie dostawała żadnej paszy. . Ale pamiętaj że potrzebujesz czegoś stosunkowo szybko działającego a tu raczej nic innego niż glikol nie przychodzi mi do głowy ..może być gliceryna paszowa ale ta znowu wolniej się wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arencjo    4

Mnie babcia nauczyła podawać cielakom zaparzony piołun. Trzeba zerwać go w sierpniu i ususzyć. Jak cielak ma biegunkę to wrzucamy piołun do wrzącej wody, czekamy aż się zaparzy i temperatura spadnie do ok. 30 stopni. Kilka razy po pół litra można dać i powinno przejść. Pomaga nawet w bardzo ciężkich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

z jajka to podaje się tylko samo żółtko jeżeli chodzi o biegunkę a całe na wzmocnienie najpierw podał bym korę dębowa żeby ścieła jelito a potem poił lnem do jedzenia słoma i całe ziarno owsa z otrębami .w żadnym wypadku nie podawaj słonej wody będzie tylko wiecej pił i będzie silniejsza biegunka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z cielakiem. Najpierw zrobił się cały zimny. najprawdopodobniej z przeciągu, brak apetytu i ogólna niechęć do życia. opanowałem to nie bez problemu. Teraz po 2 dniach dostał silnej biegunki. Zdając się na rady większości dałem mu 2 jaja. Kiedy nastąpi poprawa? Cielę ma 4 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zmierz temperaturę- powyżej 38,3- zakażenie bakteryjne,wezwać weta., cielak musi dostać antyb., ponizej -wirusowe.Jeżeli cielak wesoły nie osowiały to mozna samemu leczyc - kawa zbożowa zagotowana, zagotowana kora dębu i zaparzony rumianek, kwiatostany ze szczawiu łąkowego, gotowe produkty -pectolity, dolayte i elektrodol, węgiel drzewny, antylaxan z sano i inne p-biegunkowe do kupienia u weta lub firmie paszowej .Ważne- kupić koniecznie elektrolit z sano to sanolyte, z trouv nutricion to rediar a z blattina to blattin diat z innych firm nie znam.Podawać kilka razy dziennie aby się nie odwodnił, sama woda nie wystarczy, ale dostęp do n iej musi mieć.Jeżeli cielę osowiałe stosować tez to co wyzej wymienione. wezwać weta bo może to być powiązane z zap. górnych dróg oddech i antyb konieczny, w obu przypadkach zmniejszyć ilośc mleka , jezeli cielak zimmny to masować go słomą aby pobudzić krążenie.Jeżeli będziesz kupował preparaty typu antilaxan czy rediar lub dolayte lub coś innego to zwróć uwagę czy sąw składzie bakterie np enterococcus, laktobacillus czy inne. One pomagają usunąć z jelit szkodliwe bakterie i ich toksyny, przywracają normalną florę jelit.Jak coś niejasnego to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Tomi3312
      Witam.
       
      Dziś zaczepiły mi się dwie krowy i zaczęły się przepychać w końcu jedna drugiej zrzuciła róg, nie cały ale że tak powiem ta powłoka ochronna spadła cała została tylko ta twardsza część, która tworzy róg i trzyma się mocno. Krowa trochę krwawiła ale teraz jest już ok.
      Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zdarzenia.? Jak to zdezynfekować, opatrzyć.?
       
      Proszę o poradę.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik9191
      Witam,
      Dokładnie 3 tni temu mój 6 miesięczny byczek przestał jeść i coraz rzadziej pić wodę, a zaczą załatwiać się ,,wodą'' konsystencja kału była wodnista. Weterynarz zaczą go leczyć dostał kroplówkę na wzmocneinie oraz na nawodnienie orgnizmu, przyją jakieś leki na biegunkę cały czas dostaje siemię lniane. Po kroplówce zaczą trochę jeść(dosłownię trochę) następnego dnia znów przestał jeść lekarz powtórzył wszystko bo byczek cały czas robi wodą i nie bierze się za jedzenie. Widać że ma ochotę coś zjeść bo gdy dostają inne sztuki w stadzie podchodzi do jedzenia weźmie dosłownie jedną trawkę i odchodzi. Na siłę wlewamy mu wodę bo nie chce pić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Z góry dziękuję za pomoc

      Zapomniałem dodać że tydzień temu byczka w podobnym wieku te same dolegliwości zabiły w moim stadzie. Za późno zaóważyłem dolegliwości bo sztuki chodzą luzem.  Doległiwości u byczk o którym piszę w poście wyżej zostały zauważone od razu. 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj