Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalkom555    13

Jeżeli dajesz mleko i wodę to to jest właśnie powód B) Gdy przechodzi się z preparatu mlekozastepczego na wodę to daje się go coraz mniej aż do samej wody. Spróbuj nie dawać wody tylko mleko B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Nie wiem czy pomogę ,ale napisze czym ja "ratuję"moje cielaki jak ktory dostanie biegunki.Jest taki preparat ziolowy(u weta)STOP-PLUS,nastepnie wywar z kory debowej,antybiotyk w ostateczności,ale wtedy dobrze jest podać troche żwaczki(wyciągnąć jakiemus przeżuwającemu kęs z pyska i dać choremu)ponieważ antybiotyk niszczy flore bakteryjn.Jak narazie pomagalo.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja stosuje tradycyjne metody: węgiel, stoperan, mąka ziemniaczana, a jako ostateczną broń stosuję lek o nazwie biotropina i od 2 lat żaden cielak nie padł.

Ważne jest również regularne mycie wiaderek do pojenia oraz tych gumowych smoków wewnątrz, a nie tak jak niektórzy że tylko potokną i umyte :lol: .

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Kawa ziarnista powinna pomóc

 

 

U nas też daje się kawę, czasem z wbitym surowym jajkiem. Pomaga, jak nie po jednej, to po 2 dawkach. Najważniejsze, to higiena, nie tylko wiaderka, ale całego kojca. Poza tym idealnie jest jak przez pierwsze 2 tyg cielęta utrzymywane są osobno(okres najwyższego ryzyka, jeśli chodzi o biegunki). Biegunki się zdarzają, ale raczej krótkie i wydaje się, bez większego wpływu na zwierzęta. Nie pamiętam kiedy ostatnio wzywaliśmy weterynarza do cielęcia.

 

jak mu podajesz mleko z woda to bedzie mial biegunke

Nie prawda, cielę MUSI mieć dostęp do czystej świeżej wody od urodzenia.

Edytowano przez ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryl36    50

kup u weterynarza lek neosol dajesz strzykawka do pyska 1cm na 10kg wagi cielaka i od razu jest poprawa kora z debu tez jest bardzo dobra ale u cielat stosuje neosol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chater    0

Nie wiem czy pomogę ,ale napisze czym ja "ratuję"moje cielaki jak ktory dostanie biegunki.Jest taki preparat ziolowy(u weta)STOP-PLUS,nastepnie wywar z kory debowej,antybiotyk w ostateczności,ale wtedy dobrze jest podać troche żwaczki(wyciągnąć jakiemus przeżuwającemu kęs z pyska i dać choremu)ponieważ antybiotyk niszczy flore bakteryjn.Jak narazie pomagalo.Pozdrawiam.

Stop Plus jest dla krów i jałówek i pewnie dlatego tak dobrze może działać na cielaka :P Nie tylko u weta go można kupić ale też w necie http://produkcjamleka.pl/preparaty-przeciw-biegunkom/227-preparat-przeciw-biegunkom-bydla-stop-plus-100-g.html.

Natomiast dla cieląt to z Overu na biegunkę jest Pectospeed http://produkcjamleka.pl/preparaty-przeciw-biegunkom/225-preparat-przeciw-ostrym-biegunkom-pectospeed-100-g.html. Działa ze zmiennym szczęsciem. Następnym razem podam cielakowi ten Stop plus dla krow i jałówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonp24    0

aj wymyslacie suchą korę z dębu zaparzyć jak herbatę i posłodzić aby było słodkie

słyszałem też o 4 zagotowanych żółtkach dodaje się je do mleka ale tego nie próbowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co to może byc za przyczyna u krowy od 2 dni utrzymuje się ostra biegunka i krowa straciłe mleko o ok 60 %, wcześniej wychodziła na pastwisko a teraz ją zostawiam i daję tylko siano, apetyt w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwaniak15    0

witam moj a2 miesięczna jałóweczka simentala ma biegunke wypila rano mleko i teraz niechce czym zwalczyc biegunke ? dzis sobota weterynaria zamknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ugotuj im czosnku, pomaga :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

i daj jej jajko, my dawaliśmy jajko cielakowi jak miał też biegunkę, na wzmocnienie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Daj jej kawy zbożowej najlepsza jest ''dobrzynka' w takim zielonym opakowaniu jest , pomaga na biegunkę jeśli to jest z przepicia/przejedzenia a nie jakieś zapalenie jelit(oczywiście mocny wywar nie na sucho)

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

I kawe i jajka pomagają w stanie biegunki, zgadzam sie w pełni z tymi postami, u nas przeważnie trzy jajka dziennie sie podaje


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Starym sposobem jest podawanie rozgotowanego siemienia lnianego.Działa osłonowo na jelita i układ trawienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zabierz cielakowi mleko, jedno lub dwu dniowa głodówka jeszcze żadnemu nie zaszkodziła. W tym czasie podawaj mu letnią wodę, powinna być lekko posolona. Gdy cielak poczuje się lepiej wróć do podawania mleka/preparatu.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

wsyp jej do pyska ze 4-5 łyżeczek mąki ziemniaczanej i daj popić wodą lub tak jak piszą koledzy wyżej kawą zbożową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

w ostatnim top agrar pisze że jajko to najlepsze naturalne lekarstwo na biegunkę u cieląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

w ostatnim top agrar pisze że jajko to najlepsze naturalne lekarstwo na biegunkę u cieląt

 

Witam, koledzy szczerze to nie słyszałem o tym sposobie, ale tak na przyszłość chciałem zapytać i jeśli zajdzie potrzeba to wykorzystać tą metodę, tylko mam pytanie czy przed dodaniem jakoś przygotowujecie jajko ? czy po prostu całe jedno, (oczywiście bez skorupki) dodajecie do mleka i mieszacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U nas przeważnie rozbija sie jajko do metalowej miski i surowe wlewa mu sie w pysk


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

U nas zawsze kawa zbożowa albo len. Za każdym razem pomaga. Len właśnie tak jak ktoś pisał działa osłonowo i łagodząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Tomi3312
      Witam.
       
      Dziś zaczepiły mi się dwie krowy i zaczęły się przepychać w końcu jedna drugiej zrzuciła róg, nie cały ale że tak powiem ta powłoka ochronna spadła cała została tylko ta twardsza część, która tworzy róg i trzyma się mocno. Krowa trochę krwawiła ale teraz jest już ok.
      Mogą być jakieś skutki uboczne takiego zdarzenia.? Jak to zdezynfekować, opatrzyć.?
       
      Proszę o poradę.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez Rolnik9191
      Witam,
      Dokładnie 3 tni temu mój 6 miesięczny byczek przestał jeść i coraz rzadziej pić wodę, a zaczą załatwiać się ,,wodą'' konsystencja kału była wodnista. Weterynarz zaczą go leczyć dostał kroplówkę na wzmocneinie oraz na nawodnienie orgnizmu, przyją jakieś leki na biegunkę cały czas dostaje siemię lniane. Po kroplówce zaczą trochę jeść(dosłownię trochę) następnego dnia znów przestał jeść lekarz powtórzył wszystko bo byczek cały czas robi wodą i nie bierze się za jedzenie. Widać że ma ochotę coś zjeść bo gdy dostają inne sztuki w stadzie podchodzi do jedzenia weźmie dosłownie jedną trawkę i odchodzi. Na siłę wlewamy mu wodę bo nie chce pić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją ? Z góry dziękuję za pomoc

      Zapomniałem dodać że tydzień temu byczka w podobnym wieku te same dolegliwości zabiły w moim stadzie. Za późno zaóważyłem dolegliwości bo sztuki chodzą luzem.  Doległiwości u byczk o którym piszę w poście wyżej zostały zauważone od razu. 
    • Przez Bercik92
      Jak zapobiec szorstkiej i matowej siersci u bydła? odrobaczyć? dać jakies witaminy? żywie dobrze a mimo wszystko cielaki z taką sierścią słabiej rosną
    • Przez DanielTrawiski
      mój byk nie chce od rana jeść codziennie ryczał żeby mu dawać co godzinę a dzisiaj nic nie chce pomuszcie mi 
      daje mu śrute mokre wysłotki siano i parowane kartofle z śrutą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj