mirasek

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t.

Polecane posty

Hanter150    2

Posów w cynkomecie jest na 4 łańcuchy.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Adik-ja tam swego czasu pracowałem (miesiąc czasu na praktykach),parę lat temu tam byłem-gdy szukałem rozrzutnika-nienajlepiej wyglądała ta fabryka-no ale to wszystko to nic-jak trafisz dobry egzemplarz to ok. ale parę w okolicy trafiło się felernych (ocynk złaził-chyba już gdzieś o tym pisałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Emmm chciałbym wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji.

Co do cynkometu to słyszałem od posiadacza maszyny z tejże firmy że:

- ocynk trochę obłazi,

- za małe koła

 

Jeśli już masz kupować rozrzutnik to kup taki którym można rozrzycać wapno - wtedy jeśli masz rozsiewacz do wapna możesz sprzedać i rozrzutnik i rozsiewacz mieć tylko jedna maszynę.

 

A nie zastanawiałeś się na np.

- Joskinem

- Samsonem

 

SIP - produkuje część maszyn zielonkowych dla formy Claas - więc nie powinienen być zły- teoretycznie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodytom1    0

Mój sąsiad posiada rozrzutnik cynkometu i po sześciu latach użytkowania chce się go silnie pozbyć (czyt. zamienić na inny:)

powody (jest ich sporo)

- oblazła farba =malowanie

- wysoko położony srodek ciężkości = wywrotka = zgięcie ramy i zaczepu + uszkodzenie zaczepu w ciągniku

- kilkakrotne uszkodzenie adaptera a dokładnie łożysk a nawet obudów walców

- szybkie wyciąganie łancuchów

- małe koła w tandemie =duże koleiny jak jest mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ostatnio Warfama wypuściła fajnego drewniaka N-266, moim zdaniem ciekawsza konstrukcja bo lżejsza, dużo krótsza i ma dwa razy mniejszy nacisk na zaczep w porównaniu do N-263 tej samej ładowności. Podobuje sie mnie, poza tym dziwacznie "uproszczonym" otwieraniem klap które pewnie na dzień dobry bym wywalił.

 

Ciekaw jestem Waszych opinii. Orientował sie ktoś jak wygląda cenowo ten model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Rozrzutnik Mengele ładowność 6t kosztuje około 96 tys zł brutto . Ja w przyszłości będe szukał coś o ładownośći 6T ale raczej to będzie Tytan 8+ wydaje się być dość solidny ale cieżko to ocenić jak się nim nie pracowało


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kolega ma Tytana 10+, z tego co mówił zdążyło już pogiąć listwy na posuwie i tylna klapa podziękowała za współprace, choć ogólnie nie jest źle. Jakoś obawiam sie że ostatnio ze względu na popyt mogą robić na odpierdziel te rozrzutniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Joskin ma ciekawe nowe modele SiroKo, ale podejrzewam, że cena będzie mało konkurencyjna dla polskich maszyn. @mirasek, a może Apollo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

U znajomego w Tytanie 10 Plus którego kupił wiosną już 2 ośka się zaczyna przekręcać:), ta która wychodzi od silnika hydraulicznego, poprzednia była wymieniana na gwarancji i tą będzie musiał zgłosić. Jak mierzyliśmy suwmiarką to ma ona mniejszą średnicę niż w starym rozrzutniku z Czarnej-białostockiej z 86 roku a przecież ma on o połowę mniejszą ładowność:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W sumie już dawno mógłbym kupić, póki co nic mnie nie ciśnie a może na jakiś prow sie zdecyduje więc narazie sobie czekam, i tak już jedną podwyżke załapałem :) Ten z linka ciekawy jednak bardziej odpowiada mi koncepcja szerokiego tandema (to samo tyczy sie wspomnianego Apollo), w sumie niezła cena, ale plan jest taki że sprzęt ma być nowy o ładowności 8 ton, tym bardziej że może uknuje jakiś wniosek - chyba tylko w ten sposób mogą zostać jakieś pieniądze z tej gospodarki, bo obecnie wszystko sie topi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu wolisz szerszy i na tandemie? Pojedyncza oś z dużym kołem lżej idzie, niż tandem na małych kółkach, a jak jeszcze są szerokie to na zakrętach jest jeszcze ciężej. Skrzynia typu wanna ma niższą wysokość załadunku w stosunku do tandemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Gdzie mogę znaleźć jakieś dane dot. Apollo 11 (na stronie Unii jakoś mi to nie wychodzi)? Jaka jest objętość skrzyni i wysokość załadunku? Wanna na dużym kole zdaje sie być mniej uniwersalna przy wykorzystaniu rozrzutnika jako przyczepy, a taki jest zamysł. Adapter dwu walcowy ma oczywiście większą szerokość rozrzutu ale i większe zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy nawożeniu łąki jedna oś jest lepsza, nawet od dwóch z czego jedna jest skrętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zdecydowanie, nie uszkadza darniny na ciaśniejszych nawrotach, jednak na łąki jeżdże beczułką na jednej osi właśnie ;) Obornik idzie tylko na pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Patrzyłem w katalogi Unii i nie ma Apollo 11 póki co, jest Apollo 14, ale nie ma podanej kubatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozo    0

Obecnie w Cynkomecie ramy górne rozrzutników i przyczep przed malowaniem są piaskowane potem gruntowane i malowane. Jeżeli chcecie jeszce jakichś informacji pytajcie sie postaram sie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj