mirasek

Cynkomet N221 vs Tytan 10 vs inny tandem 8t.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Niz w jakiej warfamie? (no chyba nie chciałeś napisać że w n 218, wyskość burt to nie do końca najlepszy sposób na pojemność rozrzutnika moim zdaniem :) )

a co do samego wyboru to ja bym się sugerował tym który jest najmniej podatny na korozje, bo gównem to każdy będzie miotał a jak po kilkunastu latach rama złoży się jak by była z pazłotka (jak u sąsiada he he ) to nie będzie ratunku

ps. a tak go mył i garażował a woził po 15ście rozrzutników rocznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro to ile jakiś tam nowy rorzutnik mengele kosztuje???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pioter a skąd masz cennik sip ktoś to sprzedaje (bo nie znana marka ,to ca co robili kiedyś zbierające ?) Inne maszyny sip to sprzedawał kiedyś zetor, a teraz przejął pod swoją markę (może tylko w Polsce) ale rozrzutników nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta manufaktura w cynkomecie to historia, ostatnio przejeżdżałem obok zakładu i ładne sprzęty tam stoją. Teraz posiadają nowoczesną cynkownię. Kolega cynkował tam burty do MAN-a i już kilka lat minęło , a śladów korozji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@pioter-kosztował coś ok.50 tys (ale fajny był :))

@ferdek-właśnie w N-218 (policzyłem pojemność obu skrzyń no i wyszło jak wyszło )-jak pisałem-sam się zdziwiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
To może i ja coś dorzucę-w mojej okolicy jest trochę Cynkometów i zdania o nich są podzielone fifty-fifty (ponoć lubią rdzewieć-jeden znajomek nawet zwrócił ten rozrzutnik).Nie wiem jak wygląda fabryka Agrometu ale Cynkomet teraz to bardziej manufaktura niż fabryka(a była to potężna fabryka-tyle że rozrzutniki to była jedynie produkcja uboczna)-żeby nie było-ja tam nawet pracowałem (1988-praktyki) no a parę lat temu gdy szukałem rozrzutnika też tam byłem i tak jak pisałem -manufaktura :) .Żeby Euro nie było tak drogie...-jakiś rok temu oglądałem rozrzutnik Mengele-istne cudo-i cena była nawet przystępna.

@piootr-wczoraj sobie przeliczyłem że skrzynia w moim RT jest sporo większa niż w Warfamie-aż się zdziwiłem

 

Odnośnie Cynkometa znajomego to pękło koło zębate w skrzyni (na pół ) , oczywiście rdza no najważniejsza wada ciężko go ciągnąć 1234 dławił się z nim teraz ciąga go MXU135 (nieraz PB się włącza) i ma mały posuw nastawiony z tego co patrzyliśmy w innych rozrzutnikach to on ma za gęsto slimaki w adapterze i dlatego drobno trzęsie i ciężko jest

 

Porównywałeś z N218 ????

 

Ja wole tandema (na wachaczu ) bo tak jak mam w Przyczepie to mi się nie podoba lub jedna oś ale na dużych kołach jak np w Joskinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
To może i ja coś dorzucę-w mojej okolicy jest trochę Cynkometów i zdania o nich są podzielone fifty-fifty (ponoć lubią rdzewieć-jeden znajomek nawet zwrócił ten rozrzutnik).

@jaro

Co lubi korodować w Cynkometach, rama, adapter, czy tak ogólnie? Bo burty w ocynku to raczej nie powinny. Sporo zależy też od rodzaju obornika. Ten N221 spodobał mi sie głównie ze względu na szeroką skrzynie (nie chce wąskiego kortyka) ale jak widze to konstrukcja ma sporo wad, np. te podrywanie dyszla o którym pisał Robert, albo nadmierna korozja, pęknięty tryb... a fe :)

 

@piootr

Jaki adapter ma Twój znajomy w tym Cynkomecie? Ten czterowałkowy to faktycznie za gęsto ma ślimaki i jeśli już to wolałbym coś z dwoma dużymi pionowymi wałkami. Jak wywoże obornik z boxów (gruba ściółka) to często jest podobnie zbity jak bela sianokiszonki :)

 

Ciekawe jak sie spisują te rozrzutniki SIPa, chyba nikt na forum nie ma takiego. Pierwsza zaleta jaka rzuciła mi sie w oczy to niska masa własna, oby nie kosztem wytrzymałości.

 

Po drugiej stronie barykady jest coś takiego http://www.pronar.pl/przyczepy/___n162__.html z czego on jest zrobiony ze waży 5 ton? Z ołowiu? :) Wprawdzie teoretyczna ładowność to tylko 6 ton ale skrzynia jest całkiem duża bo prawie 9 m^3 (nie wiem jak specjalistom Pronara wyszło te 10,2). Drugi minus to pojedyńcza oś, ciekawe jak sie z takim jeździ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek tak ma adapter 4 wałkowy

 

Z 2 dużymi pionowymi będzie miał wąską skrzynie a wysoką

 

Mnie nie podoba się też że ma tylko 2 łańcuchy w przenośniku podłogowym

 

Z tym że ocynk nie będzie rdzewiał to bym polemizował :)

 

 

Też myśle o rozrzutniku albo N218 podlekować podłoge wymienić (blache mam) i nowy adapter lub coś kupić ale 50 tys nie bardzo chce mi się w "G" utytlać , i nie wiadomo ile będe zajmował się chodowlą :)

 

Musze jeszcze dokładniej obejrzeć N218 z pionowym adapterem 20tys tańszy i po ściernisku spokojnie dawał rade z nim 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Cynkomet chyba ma w opcji dwa duże pionowe wałki zamiast czterech. Jeśli ma tylko dwa łańcuchy przy tej szerokości to szmelc...

 

Ja swojego Tandema już lekowałem, nowa podłoga, nowy adapter z ceownika, nowe wałki, łańcuchy, listwy... Tak jak pisałem, praktycznie wszystko oprócz ramy da sie odbudować, także narazie można być z niego zadowolonym bo rama jest wyjątkowo zdrowa jednak jest troche za mały i w gruncie rzeczy wiekowy - btw. ile można za niego wziąć? :)

 

... i nie wiadomo ile będe zajmował się chodowlą :)

Ja jeszcze kilka lat napewno, w mniejszej lub większej skali, zależy od koniunktury, a potem zobaczymy :) Dlatego chce kupić taki sprzęt by wrazie czego było jeszcze co sprzedawać po tych kilku latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek lepiej nie sprzedawaj swojego Tandema bo jak ci się zj....e Cynkomet to czym będziesz woził ;)

 

 

No u nas jeszcze nie jest z ceną starsznie za listopad 1,12zł wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Niestety pomyliłeś się @mirasek to Brzeg ma te dwa pionowe.Cynkomet ma albo 4 pionowe albo 2 poziome.Ja posiadam zwykły dwuosiowy 4t z Cynkometu na ślimakowym adapterze i o dziwo nawet Ursus C-330 nawet sobie radzi.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@piootr

Lepsze wrogiem dobrego ;) Nie musze kupic akurat Cynkometa, potraktowałem go jako baze wyjściową do dalszych dywagacji.

 

U nas poniżej złotówki...

 

@greg93

Kolega ma w planach nowy rozrzutnik właśnie do C330-M, z tym że nakłada on obornik ręcznie i wymyśliliśmy że lepszy byłby mniejszy bo niższy :D Też na pierwszy ogień były rozważania o Cynkomecie bo chyba jest najtańszy z "markowych" ;) coś 17500zł za 3,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Siema Robert ty ciągałeś tego Cynkometa 8t Ursusem 3512 a @piootr pisał że u kumpla 1234 ma ciężko - skąd ten paradoks??


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do firmy SIP, to jeśli teraz jest taka sama różnica wykonania maszyn SIP i polskich jak 20 lat temu to wcale bym się nie zastanawiał... ;) żałuje,że na Agroshow nie obejrzałem ich dokładniej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja posiadam rozrzutnik cynkomet więc się wypowiem! Ciągam go ursusem 4512, ma ciężko ale daje radę. Jego zaletą jest to, że potrafi drobno rozwalić i równo rozrzucić obornik. Jego wadą jest to, że po paru umyciach go dosłownie złazi z niego farba, z częściami ocynkowanymi nic się nie dzieje. Najlepiej przed każdym wożeniem makaronu spryskać go olejem (ja tak robie), wtedy lepiej jest go umyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Obejżałem sobie z bliska Tytana, oprócz badziewnej ramy z profili giętych i konstrukcji spodu w stylu "im więcej tym lepiej" to jest nawet OK, posuw nie wygląda na specjalnie solidny ale może tylko nie wygląda, napęd hydrauliczny nie powoduje szarpnięć więc i żywotność będzie wydłużona.

 

Jakoś nie mam okazji obejżeć z bliska Cynkometa, ta powłoka lakiernicza to jakaś lipa, może firma już to poprawiła? 4 wałki napewno dokładnie rozrzucają ale przy takim oborniku jaki mam to będą miały duże obciążenie, trudno przewidzieć jak zniesie to napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WoJtAs37    0

na Twoim miejscu wzial bym cynkometa. ja tez go biore bo to sprawdzony sprzet. u nas jezdzi w new hollandem TM155 i jest naprawde wykorzystywany na maxa. a zobacz tez na to ze tytan ma tylko dziurki z przodu i nic nie widac a to tez jest wazne. pozdrawiam

 

Posty piszemy w pierwszym okienku

Edytowano przez wsk125ccm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Drąże dalej... :) Wybór zawężam do Cynkometa i Tytana 10+, ceny odpowiednio 52 i 56 tys.zł

 

Cynkomet ma opcje cynkowanej ramy z drewnianą podłogą, standardowa wersja waży 3,4t., pojemnośc ładunkowa 9,2 m3, opony 400/60-15,5 14PR, w ofercie został tylko pionowy 4-wałkowy adapter. Ktoś wie na ilu łańcuchach jest posuw, 2 czy 4 ?? Czy napęd adapteru ma sprzęgło przeciążeniowe??

 

Tytan 10+ rame jaką ma taką ma, waży 3t., pojemność 9,8 m3, opony 500/50-17 14PR, adapter pionowy 4-wałkowy, posuw na 4 łańcuchach, napęd adapteru ma sprzęgło przeciążeniowe.

 

Który wybrać i dlaczego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mirasek-bierz Tytana i pozwól że nie będę tłumaczył dlaczego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj