pawel74

jak usuwacie obornik??

Polecane posty

pawel74    0

w jaki sposub łatwo usuwać obornik?? Chodzi mi o jakieś małe wyciągi domowej roboty czy coś podobnego, jak działa itp.Piszcie co macie i co wiecie.Jak długo można sie męczyć widłami :D Pozdrawiam wszystkich FARMERÓW!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jakiego typu obora uwięziówka czy wolnostanowiskowa. I co hodujesz?

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

dobrze jakbys wstawil jakąś fotke przedstawiajaca plan twojej obory....jak bedziemy widziec jak wyglada w srodku to latwiej bedzie nam ci powiedziec jak mógłbys to najlepiej zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U to nie zaciekawię usuwać obornik od 50sztuk widłami najlepiej to zamontować zgarniak albo jak obora jest przystosowana ciągnik z turem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Nie jest źle z ojcem dajemy jakoś rade ale ojciec coraz starszy i słabszych i coraz więcej pracy przechodzi na moje ręce.Chciałbym sobie chociaż w tej pracy przy oprzątani troch ulżyć. Widziałem wyciągi widłowe ale nie wiem czy to mi sie sprawdzi myślałem o jakieś prowizorce. Mam na środku ganek i po oby dwuch stronach stoją byki.Tak ze tyłek byka a ściana to jakieś 2m i taczką spokojnie wjade.Myślałem o jakieś łyżce może ma ktoś z was coś podobnego, musze kuć kanał?? Pisze dość chaotycznie ale chciałbym jak najwięcej wiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja mam wyciag linowy ale planuje hydrayliczy zgarniacz obornika zero ingerencji człowieka tylko włanczasz i wyłanczasz polecam na allegro takiego poszukac


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

jak nie masz kanału to zagarniacz ci sie nie sprawdzi. Ja mam zagarniacz obornika górno-linowy. Jest dobry bo kontakt z obornikiem tylko w czasie wypychania na płyte (nie ma problemu że coś zaraz przerdzewieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

był bym ci wdzięczny za jakiegoś linka. :D

 

wiesz to nie wielki problem wyciąć i wykuć.A sam ten wyciąg zrobiłeś?? a one robią ci bezpośrednio do tego kanału czy musisz zagarniać?? Słyszałem że są jakieś linki pod niskim napięciem czy coś takiego??

 

 

 

łączenie postów

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

a nie masz rysunku??i najlepiej taki ktory pokazywalby gdzie jest plyta obornikowa...

jakis taki zwykly to bym ci powiedzial i narysowal strzalkami jak ja to widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

bydło stoi na stanowiskach więc nie ma wyboru i musi sr** do kanału :D

w skrocie opisze budowe, bo pewnie nie wiesz jak wygląda: składa się z tzw. toru (dwa ceowniki) który jest uwieszony na stropie nad kanałem. W torze jeździ wózek. Do wózka uczepione są widły które się odchylają. Gdy chcesz wybrać obornik to wózek wjerzdza do obory a widły się odchylają (wadą tego wyciągu jest to że nie można od razu zagarnąć z całej obory musisz robić to po części). Gdy już dojedzie do odpowiedniego momentu podczas wypychania widły wracają na pozycje i blokują sie. Lina służy tylko do ciągania tego wózka.

 

jak chcesz moge jutro zrobić zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

no pewnie zrób. a co jeśli puścisz wózek i zapomnisz wyłączyć??? Sam to robiłeś czy firma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na końcach torów są czujniki wyłanczające napęd. Takie wyciągi robią firmy ale ojciec zlalazł gościa który to opatentował. Jednym słowem wyszło taniej niż by go zakładała firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

to nie na moją głowe :D może jak podyskutuje z marcinem87 on mi coś doradzi. chyba ze jak chcesz mi pomóc to moge ci wszystko szczegułowo opisać??

 

a w granicy ilu zł?? Ja potrzebował bym 2 takie wyciągi, mniej więcej 20-25m

 

 

łączenie postów

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

zrobie zdjęcia to sobie zobaczysz może nawet nagram film. Będziesz mógł zadecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

był bym ci bardzo wdzięczny za zrobienie zdjęć i nakręcenie filmiku. A jeszcze bardziej bym był ci wdzięczny jak byś mi znalazł adres tej firmy co produkuje te wyciągi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

podaj mi adres e-meil to wyśle ci te zdjęcia filmik zrobię później.

Epps wkleił link z tego typu zgarniaczem ale mój różni się z tego co widzę torem. U mnie kółka wózka jeżdżą wewnątrz toru a w tamtym po zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@marcin87, mógłbyś wysłać i mi? na wolf19_82@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Powymyslali te duradzkie maszyny bo siłę w rękach nie mieli, za widły Panowie i do roboty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

co do tego wyciagu to ja tez mam taki , mi zakładała firma z Krotoszyna kilka lat temu to chyba za jeden wyciag 56m długosci zapłaciłem 11 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

emajl : helkapawel822@op.pl dzięki.

A ty Mietek 180 z kąd pochodzisz?? bo ja tez z okolic Krotoszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj