qazi

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

Witam, mam takie pytanie odnoszące się ulgi inwestycyjnej w podatku rolnym. Czy jeżeli inwestycja( w moim przypadku budowa obory) była finansowana za pomocą kredytu preferencyjnego należy sie ulga inwestycyjna czy nie??? bo u nas w gminie sami i nie wiedzą i mówią ze się nie należy bo ta inwestycja była dofinansowywana. Czy ktoś miał podobny przypadek z wykorzystaniem kredytu preferencyjnego i ulgą inwestycyjną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ulga inwestycyjna? to jesteś na wacie czy jak pierwsze słysze żeby rolnik dostał ulgę inwestycyjną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie należy, ponieważ nie można korzystać z podwójnej dotacji dla jednej inwestycji. Tak samo było w przypadku płyt obornikowych. Rolnicy , dostali dofinansowanie z działania "Dostosowanie gospodarstw do standardów UE" i nie mogli skorzystać z ulgi inwestycyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak samo mówią w gminie, tyle że to dofinansowanie polega tylko na obniżeniu odsetek od kredytu a nie jak to miało miejsce przy płytach wpłacie środków na budowę płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

też tak uważam ale prawnikiem nie jestem i wolałbym zobaczyć to na piśmie, może ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś rozporządzenie albo ustawę w której jest wyraźnie napisane że się należy bądź też że nie. czy to może zależy wyłącznie od interpretacji przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

U nas wszyscy co budowali, modernizowali lub coś kupowali na kredyt preferencyjny składają wniosek na ulgę i dostają. Jeśli jestes na ryczałcie przysługuje Ci umorzenie podatku rolnego w wysokości 25% wartości (brutto) inwestycji. Nie słyszałem żeby ostatnimi czasami coś się zmieniło w tym aspekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a nam w ginie na siłę wciskają ze to jest z dopłatami inwestycja i ze się nie należy( chociaż dobrze przynajmniej nie jesteśmy sami z tym)

i mam jeszcze jedno pytanie może ktoś będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi, a mianowicie chodzi mi o przypadek gdy inwestycja (budowa obory) jest w jednej gminie a ziemie posiadamy w 2 gminach i ty pytanie czy ulga należy się w obu gminach czy tylko w tej co jest budynek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam qazi niedaj sie zrobic w balona nalezy ci sie ulga 25%poniesionych kosztów miałem to samo złożyłem wniosek do gminy z fakturami i w ciagu 2 tygodni dostałem decyzje i płace tylko podatek od nieruchomosci a z rolnego jestem zwolniony dodam ze tez kozystałem z kredytu z lini młody rolnik


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jan2130 a czy możesz mi zdradzić na jakiej podstawie została Ci przydzielona ta ulga?? Bo jak sie nie mylę musiałeś dostać decyzję na piśmie o przydzieleniu ulgi i chodzi mi o artykuł bądź taż ustawę na podstawie której dostałeś tą ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
@jan2130 a czy możesz mi zdradzić na jakiej podstawie została Ci przydzielona ta ulga?? Bo jak sie nie mylę musiałeś dostać decyzję na piśmie o przydzieleniu ulgi i chodzi mi o artykuł bądź taż ustawę na podstawie której dostałeś tą ulgę

Witam juz ci odpowiadam cytuje wojt gminy .....działajacy na podstawie art. 13 ust. 1pkt 2 i ust. 2, 3 i art. 13d ust. 1i3 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku o podatku rolnym /Dz. u. Nr 94, poz. 431 z pózniejszymi zmianami/ oraz art 207 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku -Ordynacja podatkowa/D. U. z 2005 roku NR 8, poz. 60 póż. zm./, po rozpatrzeniu wniosku z dnia ............przyznanie ulgi inwestycyjnej Panu

Dranie niech sie nie uchylaja to ich obowiazek a jak cos to idz bezposrednio do wojta


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam jeszcze jedne pytanie dotyczące ulgi inwestycyjnej, czy ta ulga jest udzielana wyłącznie na grunty które są własnością płatnika czy tez na dzierżawy oraz na grunty posiadane w użytkowaniu, za które płatnik opłaca podatek rolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam ulga jest terz udzielana na grunty dzierzawione jak ci przyzaja to n bedzesz placił tylko podatek od nieruchomosci bynajmiej jest tak umnie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam,

 

Planuję się ubiegać o takową ulgę, ale mam problem:

 

Kupiłem wszystkie potrzebne materiały na remont całej obory w lipcu i z tego miesiąca posiadam faktury. W sierpniu skończyłem remont połowy budynku i z braku czasu drugą połowę planuję dokończyć na wiosnę. Kiedy mam złożyć wniosek? Czy jak złożę na wiosnę to się przyczepią że im stare faktury wciskam? (mam np fakturę na 32 wygrodzenia dla opasów ale zamontowałem 16 :), tak samo z oknami, instalacją elektryczną, wentylacją, płytami na drzwi itd). Na większości faktur są rzeczy na całą oborę a zainstalowana jest tylko połowa. A może złożyć całość już teraz?

 

Zanim pójdę spytać podejrzliwą Panią urzędnik w gminie (ona to mi raczej będzie się starała wcisnąć że się nie należy) proszę o wasze opinie.

 

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

faktury trzeba składać po zakończeniu inwestycji, i można je zbierać nie pamiętam dokładnie ale chyba przez 5 lat więc raczej nie są one za stare. czy inwestycja była finansowana za pomocą jakiego kredytu preferencyjnego lub z dofinansowaniem jakimś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ile mam czasu na wnioskowanie o zwolnienie z podatku rolnego od nowo zakupionego gruntu (za gotówkę) w UG? czy też zwolnienie otrzymam z automatu zgodnie z ustawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ile jest czasu to nie wiem, ale pewnie lepiej wcześniej złożyć niż potem się dowiedzieć że jest już za późno, a najlepiej dowiedzieć się w gminie ile jest na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

@qazi napisał "faktury trzeba składać po zakończeniu inwestycji, i można je zbierać nie pamiętam dokładnie ale chyba przez 5 lat więc raczej nie są one za stare. czy inwestycja była finansowana za pomocą jakiego kredytu preferencyjnego lub z dofinansowaniem jakimś??"

 

A możesz napisać gdzie znalazłeś przepis że można faktury 5 lat zbierać?

Remont robiłem z własnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

o tym że faktury można przez 5 lat zbierać to w gminie nam powiedziano, my jak składaliśmy dokumenty na ulgę to najstarsze faktury miały chyba 2.5 raku jak jest teraz to nie wiem dokładnie ale od 01,01,09 się przepisy zmieniły i najlepiej zapytać się o to w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

koś może wie jak ma się opłacanie podatku za działki które nie są naszą własnością tylko posiadamy je w użytkowaniu i czy w takich przypadkach należy się ulga inwestycyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj