johndeere975

Co posadzić na 7 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam forumowiczów.

Nie jestem rolnikiem, ale mam 7 ha ziemi klasy 3 i 4, którą dzierżawie znajomemu rolnikowi. Chcę by ta ziemia przynosiła mi prawdziwy zysk.

Myślę nad uprawą orzecha,wierzby, wikliny lub innej rośliny do której są wyższe dopłaty aniżeli do zbóż czy ziemniaków.

I tu moje pytanie.

Co najlepiej posadzić.

Proszę podać koszty jakie mnie czekają na starcie przy obsadzaniu pola, nakład pracy no i oczywiście na jakie zyski i kiedy będę mogł liczyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Proszę podaj ile bierzesz od znajomego rolnika za wydzierżawienie tej działki? Bo dopłaty rozumiem że chłop który to dzierżawi bierze?

Chcesz by ziemia przyniosła ci prawdziwych zysk? - to ją sprzedaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kolego powiększyć ten areał i się rozwijać to pomyśl nad jakimiś owocami moim zdaniem posadź porzeczkę lub malinę. Od razu mówię, że będzie trudno. Najlepiej powiedz ile masz na dzień dzisiejszy kasy i ile możesz maksymalnie wydać. To ci mniej więcej napisze co i jak.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

tylko maliny, porzeczki, moze byc takze aronia pod kombajn troche truskawek-zostaw 2ha posiej na nich zboze, trzymaj kilka swinek dla siebie i jedną krowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zwierzętami nie ma co się bawić. Najpierw trzeba by było zboże zasiać. I z roku na rok powiększać nasadzenia. A jak by ograniczyć koszta to najlepiej żeby była różnorodność. Zasadzić, porzeczkę(czarną lub czerwoną, albo obydwie), aronię i agrest. Masz do tego jeden kombajn no i maszyny takie same do tych roślin.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz za ziemie nie biorę nic.

A jeśli chodzi o środki to wszystko zależy od opłacalności odkładam pieniądze na budowę i przeznaczyłbym je na opłacalną inwestycję(spłata kredytu budowlanego z suchej wypłaty jest w moim przypadku niemożliwa - za mały dochód)

Ziemie uprawia znajomy rolnik. W tym roku miał, czy ma posiane żyto- nie wiem.

Wiem że opłacalność takich upraw jest kiepska (jestem pełen podziwu dla ludzi którzy pracują na roli za "zyski" która ona przynosi- pełen szacunek dla was) Nigdy nie miałem serca, by żądać od niego by mi jeszcze płacił z za tą dzierżawę, jeżeli ziemia miała leżeć odłogiem to wolałem by choć on coś na niej "zarobił"

To właśnie ten znajomy rolnik namawia mnie na posadzenie orzecha z powodu dopłat (on niedługo przechodzi na rentę i mówi że nie będzie już się bawił w takie rzeczy). Mówi by dowiedzieć się do jakich upraw są największe dopłaty, przeliczyć czy się opłaca i sadzić, wziąść dopłaty poszukać skupu( tego orzecha) i mieć jakiś grosz dodatkowy do wypłaty.

Czekam na wskazówki. Pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilo1    0

Mam 15ha ziemi (w tym 9 ha leży na terenie bardzo mokrym) w większości IV i V klasa, zero doświadczenia w rolnictwie, ale chciałbym coś z ta ziemią zacząć robić. Od roku przeglądam wiele for internetowych i mam mętlik w głowie, myślałem o: wierzbie energetycznej, malinach, czereśniach ostatnio nawet o szklarniach. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

@johndeere975, o ile sie nie myle to do orzecha wloskiego jest cos kolo 2tys. zl/rok doplat do hektara, a zobowiazanie jest na 8 lat- niech mnie ktos poprawi jesli jest inaczej, czyli przez 8 lat praktycznie nie masz owoców-orzechow, drzewka sobie rosną swobodnie...

@ emilo1, na podmoklych terenach moze wiecej urosnac niz na glebach klasy np.3 ktore podsychają, jesli myslisz o szklarniach na podmoklym terenie to licz sie z tym ze np. na wiosne lub w czasie duzych opadów mozesz miec basen w szklarni, ewentualnie zmeliorowac, ale nie znam Twoich terenów


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj