m44w

Nowy około 190 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
m44w    0

Witam od lutego zwiększam swój areał o 100 ha czyli będę miał w sumie 160 ha więc potrzebuje nowy ciągnik ok 190 km tego roku kupiłem już zetora 12441 z turem więc jaki mam wybrać ciągnik o mocy 190 km? Ciągnik musi mieć przedni wom ponieważ będzie pracował z kosiarką rotacyjną. Proszę o pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ma być nowy ale nie wiem jak to ma być bo ja puściłem jeszcze dawniej 35ha swojego pola w dzierżawę innemu bo nie dawałem rady z obrobieniem tego wszystkiego i teraz biorę dokładnie 109 ha w dzierżawę i te moje wróci do mnie w kwietniu to trochę tego będzie

 

Dziś byłem u kilku dilerów i zastanawiam się nad JD 7530, NH tm190 lub nad jakimś MF a wy co powiecie na ten temat? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Dobra jeśli zdecyduje się na JD 7530 to jaką skrzynie biegów mam wybrać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Ja na twoim miejscu bym wziął coś z NH T 70xx albo z MF 64xx nie dużo palą Bierz też pod uwagę jak daleko masz do serwisu danego ciągnika bo to też jest ważne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A może Valtre T171 albo T151, są to solidne ciągniki w miarę mało palą (silnik Sisu), i na pewno są tańsze od JD.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Siema weź tego JD 7430 ze skrzynią autoquad plus z eco shiftem na pewno będziesz zadowolony zapłacisz za niego około 340 tys brutto razem z przednim tuzem i wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

tylko ze to jest cena netto,po dodaniu vat wychodzi 322tyś zł jak dla mnie to dużo... :D no i jeszcze jest w Hi-Techu

Oczywiście nie jest to seryjnie nowy ciągnik,ale 200mth to niedużo,ledwo dotarty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

weź skrzynie bezstopniową AutoPowr, a co do spalania to nie zgodze się że NH, czy MF palą mniej od jd. Jedyny ciągnik który pali mało to fendt ale jd spali może 1l wiecej ale i szybciej zaorasz pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

ostatnio czytałem tylko nie pamiętam gdzie ale to była chyba niemiecka strona www poświęcona technice rolniczej. przeprowadzono pewien test jd i fendta okazało się że fendt spala mniej niż jd ale w czasie jakim zaorają pole jd prowadzi. Ta różnica nie jest wielka co do spalania ale i co do czsu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

a nie zastanawiałes sie nad masseyem fergusonem 6490,-95,-97,-99??

ponoć dobre maszyny ,mało palą a co do ceny o postaram sie załatwić cennik jeśli nikt nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

nom farmer25@ mógłbyś załatwić nie tylko jemu sie przyda,....

 

a czy przy okazji nie mógł byś sie dowiedzieć o modele 120-130 km??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Valtra Case i fendt odpadają serwis mam za daleko w grę wchodzą tylko JD, NH, MF ale bardziej jestem przekonany do JD serwis jest najbliżej i czytałem wypowiedzi o tych ciągnikach i mnie coraz bardziej zachęcają do kupna JD 7530. Od razu mogę powiedzieć że NH też odpada nie jestem coś przekonany do tych ciągników. Piszcie dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

Wybierz jd wiem ze jest najdrozszy z tej trójki ale nie watpliwie najlepszy prosty przyklad pojedz na zachod i zobacz ile spotkasz NH i MF gwarantuje ci ze malo w porownaniu z JD ja na twoim miejscu wybralbym 6930 ma cos okolo 150km nie pamietam doklanie te z seri 7 maja o wiele wieksze spalanie.tak pozatym szukaj ofert za granica np niemcy bo tam sa ciagniki z lepszym wyposazeniem za te same pieniadze co w polsce na slabym wypasie ostatnoi znajomy kupywal i sie przekonalismy te same traktory tzn6930jd kosztowaly tyle samo w polsce co w niemcz tyle ze ten w niemczech mial dodatkowo obciazniki na przodzie automatyczna klimatyzacje tempomat szersze ogumienie co w polsce sie wiaze z duza doplata.pozatym ja bym kupil ciagnik po pokazowy sa tansze praktycznie nie uzywane(przewaznie 100-200mtg)i maja zazwyczaj super wyposazenie


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejedz sie na polska wies i zobacz ile tam jest 30 i 60 :D A ile MF i NH :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
ostatnio czytałem tylko nie pamiętam gdzie ale to była chyba niemiecka strona www poświęcona technice rolniczej. przeprowadzono pewien test jd i fendta okazało się że fendt spala mniej niż jd ale w czasie jakim zaorają pole jd prowadzi. Ta różnica nie jest wielka co do spalania ale i co do czsu pracy.

 

Widzisz, sam piszesz, że jd zaorze więcej pola w danym czasie od Fendta, więc jest to raczej logiczne ze spali wiecej, dodatkowo piszesz, ze roznice nie w spalaniu nie sa wielkie, wiec wcale nie wiadomo czy fendt pali mniej. Co innego gdyby bylo to przeliczone na ha


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

a co ma 30 badz 60 wspolnego z nh i mf nie jestes w temacie jak widze kolega mial wybor z trzech marek ciagnikow i prosty przyklad pozatym ursus nasz to wiadomo ze bedzie najwiecej

 

Nie pisz całego posta z właczonym CapsLockiem

Edytowano przez Matey

Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki zart kolego. To ze jest ich malo nie znaczy wcale ze sa gorsze. Zobacz na przyklad ile osobowek Volvo jezdzi u nas. Niewiele a sa to bardzo dobre samochody tylko troche mniej popularne niz np VW czy Audi.A Fendty?Czy jest ich tak duzo? Nie sa tak bardzo popularne a jednak bardzo dobre. Takie zaptrywanie sie slepo w to ze co na Zachodzie to najlepsze i wogole to tez nie jest dobre. Mysle ze JD bedzie najleszym wyborem. Wnioskuje z opini uzytkowników AF bo sam nie miale z ta marka stycznosci.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj