m44w

Nowy około 190 KM

Polecane posty

Luzak    2

To nie jest slepe zapatrywanie w zachod poprostu oni sa duzo do przodu jesli chodzi o technike i niestety wiele rzeczy ktore u nas sie dopiero wprowadza tam juz dawno bylo wiec przykro mi ale ich doswiadczenie w tych sprawach jest na bardzo wysokim poziomie bo uzytkuja ten sprzet lata a u nas sie dopiero wprowadza od jakiegos czasu wiec moim zdaniem powinismy zwracac uwage na to co na zachodzie uzytkuja ale to jest moje zdanie


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

zastanów się jeszcze nad nh t7500, case cvx, (bezstopniówka, silnik sisu) mysle że wyrwał bys je w podobnej cenie co jd z autoquad(4 biegi pod obciążeniem), deer z autopowr na pewno będzie droższy od cnh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja polecam CASE używamy 3 takie maszyny i pare innych


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Autor powiedział, że Case nie chce wiec nie wiem czemu dalej tu piszecie o case


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jak nie case to Pronar 1523 i masę kasy zostanie!!! . znajomy ma 1025 i 110 ha obrabia daje rade ale troche ciężko ma ale do przodu cały czas!! :D


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

to nie jest głupi pomysł z tym pronarm.Ponoć bardzo dobra jest seria P mianowicie modele 6P i 9P a i chyba sa tańsze od jd ,a co wy o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jak nie case to Pronar 1523 i masę kasy zostanie!!! . znajomy ma 1025 i 110 ha obrabia daje rade ale troche ciężko ma ale do przodu cały czas!! :D

 

Radze czytać dokładnie posty, autor nie wspomniał o żadnym Pronarze, chce JD, MF-a lub NH. Nabijasz tylko posty a nic sensownego nie piszesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

JD ma ceny w euro więc ostatnio troche podrożał więc możn się skupić na NH które jeszcze zalegają w polsce.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no to co że nie wspominał , ale zaproponować można , jd to każy głupi może kupić :D


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wiesz, Twoja wypowiedz sprowadza się do mieszkańca jakieś wiochy, głupi to może Ty jesteś, czuje że za długo nie zagościsz na tym forum, już ja Cie przypilnuje :D

 

No a może Pronara właśnie każdy może kupić. W JD masz mase wyposażenia dodatkowego, a tam niby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

może i jestem z wiochy i pracuje jd 7920 i co ,tam się dużo płaci za markę choć i jakoś też jest .a pronar jest tańszy sporo a bez skrzyni auto też da się pracować , wom i tuz na przód mają ehr jest dobre skrzynie więc o co chodzi?? i serwis tańszy


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

Ja bym nie proponował tych pronarów bo sąsiad ma taka samą górkę jak i ja i jego Pronar ma ponoc 150km i nie mógł podjechac z 4 skibowym ibisem na resorach a mój NH (124KM)bez żadnego problemu podjeżdża z 5 skibowym tylko że bez resorów i tak samo jest z agregatem uprawowo siewnym. Moim zdaniem to nie jest ciągnik na tyle ha operator jak z niego wyjdzie to nie wiem czy będzie taki zrelaksowany niż jak by wysiadł z NH ; MF czy JD. Jedynie co w nim jest dobre (w pronarze) jest małe spalanie :D

Ja przy takiej ilości ha to bym brał tylko pod uwagę NH JD i MF i który z tych dilerów zaproponuję ci najlepszą ofertę tego bierz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

nie ma co porównywać jakichś górek. ja też jezdziłem NH m 100 6 garów i z przyczepą 9 ton w górę ze zbożem nie dał rady zakopał sie a mtz 1025 jak burza i co??? :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Case to nie bo mam daleko do serwisu a ten 7430 to jakiej mocy?

sorki tak po za tematem gdzie mieszkasz ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

dziś doszedłem do porozumienia z gościem i wezmę tylko od niego 50 ha a resztę pola weźmie mój szwagier i więc nie będę kupował tak dużego ciągnika i tracił tyle pieniędzy myślę więc nad JD 6430 i zakupie przyczepy na 48 balotów a wy co myślicie o ciągniku i tej przyczepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9
nie ma co porównywać jakichś górek. ja też jezdziłem NH m 100 6 garów i z przyczepą 9 ton w górę ze zbożem nie dał rady zakopał sie a mtz 1025 jak burza i co??? :)

 

 

Ta górka to nie jest taka skromna, a propo tego NH M 100 u mnie też taki w okolicy pracuję i ciąga 10 t i jakieś jeszcze i nie ma żadnych problemów. Ale w ogóle nie ma co poruwnywac Pronara do NH bo to jest znaczna różnica. U mnie jak ktoś ze znajomych chce kupic ciągnik to nigdy nie Pronar tylko polecamy NH JD i MF

 

@m44w z kąt jesteś że masz możliwośc do wzięcia tyle ha ? chciałbym żeby unie taka okazja była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja jestem z świętokrzyskiego i gościu ma PGR i wszystkiego pola jest ok 240 ha i to wszystko puszcza w dzierżawę a ja biorę 50 ha mój szwagier bierze 50ha a resztę wraz z budynkami bo też są to dzierżawi taki jeden i uprawia warzywa. A co do pronarów to na moim podwórku go nie chcę widzieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

 

ale co z tym ciągnikiem i przyczepą doradzicie coś :) chodzi mi dokładnie jakie wyposażenie mam wybrać, skrzynię biegów i jakiej on wogule jest mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja proponuje Ci JD 6830 to jest 152km bo 6430 ma ok.130 i może być za słaby a mały zapas mocy jest lepszy niż jego brak ,jakaś górka czy coś to się nie boisz tylko pedał w podłogę i idzie bez płaczu, do tego proponowałbym skrzynię autopowr łatwa obsługa ,możliwość zastosowania prędkości zadanej,i masz power zero niby jest na biegu a stoi w miejcu nawet na górce,na pewno musi mieć TLS, tylny zaczep regulowany, dolny siodło na kulę, podnośnik chyba ma 8 ton ponad to wystarczy, podnośnik na przód wtedy możesz założyć wał doprawiający przy orce, lepszy rozkład masy,HMS musi mieć zaprogramujesz czynność na uwroci i wtedy jeden przycisk i wszystko robi się samo aż miło, sterowanie hydrauliki na przyciski wygodniej,i max. oświetlenie. jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to dopiszę. na temat przyczepy nic nie napiszę nie moja dziedzina i nie używam


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ale to nie ma sensu kupować tak dużego ciągnika 130 km spokojnie mi wystarczy ale poza tym mam jeszcze zetora forterre 12441 120km w dwójkę na pewno sobie poradzą na ok. 145ha a za resztę chciałbym kupić tą przyczepę i jakiś sprzęt.

 

Jutro wyjazd wcześnie rano w poszukiwanie JELONKA 6430. Dzięki za wszystkie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jedz do niemiec tam roczny w wersji premiun plus to ok. 65 tys.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

A ta przyczepa to ma byc tandem czy dwu osiowa podobnież dobre są z metaltechu tylko drogie w porównaniu z pronarem jak masz daleko pola i masz trochę kasy to weź z metaltechu 2x14t ze stelarzem i weź sobie jedno koło zapasowe wystarczy że będzie w jednej bo i8 tak będą pewnie chodziły razem a w dwóch jednocześnie na pewno się nie przebiją :) a jeśli masz trochę bliżej to weź 2x10t i jak nadal czujesz się na kasie to metaltech a jak nie to Pronar. Ja mam jedna 10t i kupuję jeszcze jedną do kompletu a oprócz tego mam jeszcze 11t i 10 tylko sztywne i jest problem :) . A z ciągnikiem to na pewno wystarczy ci 130km po co ma wykonywac to samo robotę co ten 150 KM a paliwa spali więcej JD przypniesz do pługa Zetora do agregatu uprawowo-siewnego . robota będzie odchodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj